SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolarski Damian - Po Puchar Ultra 2022

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 259262

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607778
Skomplikowane to wasze kolarstwo, za dużo parametrów i cyferek
Ja mam tętno i tempo i tyle wystarczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Viki
Skomplikowane to wasze kolarstwo, za dużo parametrów i cyferek
Ja mam tętno i tempo i tyle wystarczy.


Wszystko jest proste tylko ludzie to komplikują

Poczekaj jak mój sezon się zacznie
wysoka pozycja, niska pozycja, długie odepchnięcia, krótkie odepchnięcie, double push, under push, zewnętrzne krawędzie, wewnętrzne krawędzie, pociągi, wagony, nawroty, różne układy kółek, sucha nawierzchnia, mokra nawierzchnia, kadencja
1

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
Viki
Skomplikowane to wasze kolarstwo, za dużo parametrów i cyferek
Ja mam tętno i tempo i tyle wystarczy.


Jeszcze kadencja się przydaje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Tak naprawdę 3/4 tych danych w rytmie wyścigowym @uj strzela

Tyle że moc pomaga w treningach
Ja widzę wręcz potężna różnicę w treningu na mocy i tętnie.
Podstawowy przykład:

1 tydzień po wznowieniu treningów:
Średnie tętno- 155ud/min, Średnia moc- 200w

Teraz:
Średnie tętno- 138ud/min, Średnia moc- 200w

Nie muszę mówić chyba co to oznacza w kwestii doboru obciążeń na treningu, gdybym trenował na tętnie?

Inna sprawa, że ja lubię podglądać zawodowców i wiem np. że Sajnok gdzie na Vuelcie był na etapie na sprincie trzeci to wykręcił na finiszu z 15s jakieś średnie 850w.
1

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 338 Napisanych postów 7798 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 225726
Dampaz
Tak naprawdę 3/4 tych danych w rytmie wyścigowym @uj strzela

koleżanka chwaliła sie kiedyś jakie to ma FTP, porownujac się z nią to powinnam zostac w domu, a nie startowac na zawodach. A skończyło się tak, że z nią wygrałam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
FTP nie jedzie, bo gdyby jechało to powinienem golić 90% wyścigów amatorskich w Polsce, a nie przyjeżdżać w połowie stawki
Technika, umiejętność odnalezienia w grupie, efektywność to dużo ważniejsze składowe


Zmieniony przez - Dampaz w dniu 2019-12-05 18:59:02

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622

Pobudka o 7.10, standardowo przed budzikiem.. . Ubrałem się, śniadanie i do roboty. Znowu mało zrobiłem, bo sporo pierdołek w ciągu dnia się pojawiło. Po pracy ogień na siłkę, z góry podziękowania dla FighterX za pomoc w modernizacji planu! Po treningu do domu, troszkę poograniałem, bo Żona pojechała do rodziców, pokręciłem się, a teraz kolacja i zaraz do wyra. Bez Żony dziś wieczór, to pooglądam jakieś kolarstwo przełajowe na Eurosport



1. Szejk- WPC SFD + Olej kokosowy
2. Kurczak z ryżem, grillowanymi warzywami, fasolką, rukolą i olejem lnianym
3. Kurczak z ryżem, grillowanymi warzywami, fasolką, rukolą i olejem lnianym
4. Zupa kalafiorowa, Sałatka z kurczakiem, ryżem i sosem musztardowym
+++W ciągu dnia kawy, galaretki zero



Podsumowanie:

Wg. Planu.




Trening Siłowy – Trening B- SIŁA:
1. Wyciskanie nogami na suwownicy- 6s- 5p
2. Przysiady kozackie- 3s- 8p (na nogę)
3. Martwy ciąg na prostych nogach -6s- 6p
4. Wspięcia na palce siedząc na maszynie- 5s- 10p
5. Step Ups- 3s- 12p (na nogę)
6. Podciąganie na drążku- 4s- 12p
7. HALO stojąc jednonóż- 4s- 20p

Obwód:
8a. Ab Roller-5s- max powtórzeń
8b. Plank boczny dynamiczny- 5s- max powtórzeń
8c. Wycieraczka stopami- 5s- max powtórzeń
9. Bieżnia- 15min
10. Rozciąganie- 15min

Komentarz: Ło matko kochana. O ile ćwiczenia typowo siłowe poszły w miarę i zapasem, nowości od Fightera.. poszły dość ciężko Przysiady kozackie już w ostatnich seriach załapałem, step ups’y całkiem nieźle, też załapałem. HALO jednonóż zmusiło do redukcji ciężaru. Ale najgorsze przyszło na koniec.. AB Roller masakra, plank najlepiej ale i tak #ujowo, wycieraczka żenująco. Myślałem, że mam mocne core… Mocne to ja będę miał, ale chyba zakwasy. Dużo nauki przedemną..



TREC W.A.N.A.D CARBO ACCELERATOR FORMULA- W trakcie wysiłku
TREC W.K.M EXECUTIONER FORMULA- 2 caps
P.A.L.L.A.D. MULTIVITAMIN COMPLEX - 2 caps,
W.I.R. RESTORE & REGENARATOR FORMULA- 20g wieczorem
SFD MAG B6 FORTE -1 caps,
ALLNUTRTION VIT D + K2 -1 caps,
ALLNUTRTION BOSWELLIA SERRATA -1 caps,
All NUTRITION FLEX ALL COMPLETE – 2x miarka,
SFD WPC PROTEIN PLUS- Wg braków w diecie,
MEDVERITA BERBERYNA - 1 caps po posiłku pow. 100g WW.
ALLNUTRITION OMEGA 3 STRONG – 4 caps

Pozdrawiam.


Zmieniony przez - Dampaz w dniu 2019-12-05 19:34:59
3

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Lubię robić rzeczy, których nie potrafię i które poprawią znacznie koordynację i mobilność.
A przyznam, że zmiany zaproponowane od Ciebie były już widocznie przy przysiadach kozackich.
Spompowany brzuch miałem jeszcze przed jego treningiem..

Fajnie, będę sie uczył, braki ogromne, jakbym nagrał jak robię ab roller to byście parskali śmiechem
1

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607778
ab roller czyli kółko? robisz ze stania czy z kolan
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Stawy i ich ochrona, czyli czy żelatyna wystarczy?

Następny temat

Reebok CrossFit Games 2019

WHEY premium