SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolarski Damian - Po Puchar Ultra 2022

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 259311

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607783
Dampaz ok, rozumiem. Po prostu zastanawiałam się czy są w treningu okresy kiedy intensywność jest mniejsza/większa. Akurat ja się przekonałam, że więcej nie znaczy lepiej. I nadal nie rozumiem czemu jak się chce biegać szybciej, to trzeba biegać powoli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
U mnie to już sprawdziliśmy w tym sezonie 2018/2019.
Niestety (aczkolwiek mnie to cieszy ) ja potrzebuję bardzo dużej objętości do zbudowania formy. Dlatego tak wystrzeliła w górę po TRR, (przed bardzo "ważyliśmy" jednostki).

Co nie zmienia faktu, że mam tendencję do samozajezdni i Trener też o tym wie, więc wali po łapach
W moim wypadku nie ma czegoś takiego jak "odpuszczam-nie mam dziś siły", co zdaję sobie sprawę nie jest dobre, ale też sprawia, że na wyścigu jestem w stanie przetrzymać najcięższe momenty

Odkąd z Maciejem współpracuje 3 lata nie było jeszcze sytuacji, w której nie wykonałem zaplanowanej jednostki...

W kolarstwie do tego co piszesz jest jak w bieganiu- okres zimy i wczesnej wiosny przeznacza się aby "ulepić" bryłę, a wiosną i latem się ją wykuwa, bo bez tej ulepionej bryły nie ma czego wykuwać.
U mnie sytuacja jest tylko taka że moja bryła jest przeogromna, ale wykuć ją... no właśnie, wyglada jak gów.no..


Zmieniony przez - Dampaz w dniu 2019-12-04 09:06:40
1

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Viki
Dampaz ok, rozumiem. Po prostu zastanawiałam się czy są w treningu okresy kiedy intensywność jest mniejsza/większa. Akurat ja się przekonałam, że więcej nie znaczy lepiej. I nadal nie rozumiem czemu jak się chce biegać szybciej, to trzeba biegać powoli


Bo lepiej znaczy lepiej walczyłem długo z podejściem "więcej znaczy lepiej" jak programowałem treningi dla klubu sztul walki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Jak wcześniej opisałem jak to wygląda w przypadku Froom'a i Valverde to jednak bardzo osobnicze jest

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
A przypadkiem nie wyskoczyłeś dlatego, że zacząłeś w końcu jeść po TRR?


Zmieniony przez - BzykuDG w dniu 2019-12-04 09:23:59

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Myślę że też mogło mieć to wpływ, ale tak samo jak przed TRR odżywiałem się w 2018 roku, gdzie na TRR2018 pojechałem najlepiej z MyBike, wrzucając drugiemu zresztą Trenerowi 10min, w 2019 do TRR byłem cieniem tej osoby...

A tak apropo Froom'a.

(po środku)
Na rowerze wygląda jak kupa (każdy fitter by się śmiał z tej "pozycji"). Jest totalnie niewymiarowy, nierówno zbudowany. Przez problemy z kręgosłupem (od urodzenia) przekrzywia w jedną stronę głowe i plecy. Nikt patrząc z boku na niego nie powiedziałby że jest zawodowym sportowcem.

I tak jest dla mnie wzorem do naśladowania bo udowadnia, że bez większych predyspozycji genetycznych można być najlepszym sportowcem na świecie, który wygrywał wszystkie wielkie toury (TdF) 4 razy, a wszystkie Giro, Vueltę, i TdF wygrał z rzędu. Nie dokonał tego nikt na świecie.
Tytan pracy.


Zmieniony przez - Dampaz w dniu 2019-12-04 09:28:50

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607783
Dampaz
Myślę że też mogło mieć to wpływ, ale tak samo jak przed TRR odżywiałem się w 2018 roku, gdzie na TRR2018 pojechałem najlepiej z MyBike, wrzucając drugiemu zresztą Trenerowi 10min, w 2019 do TRR byłem cieniem tej osoby...



Z drugiej strony jeśli ciągnąłeś niskie kcal tyle czasu, to w 2018 organizm mógł jeszcze jakoś dać radę, ale w 2019 nastąpił bunt ze względu na niskie kcal. Naprawdę dużo czynników ma wpływ. Ja akurat przesadziłam z ilością szybkich, intensywnych treningów na początku, najpierw progres był duży, a później taki regres, że do dziś nie mogę wrócić do tego co było 2 lata temu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Ja tak odżywiam się od 2017 roku
A w 2017 też jeździłem, nie w Teamie, a nawet dużo ciężej

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Dampaz
Ja tak odżywiam się od 2017 roku
A w 2017 też jeździłem, nie w Teamie, a nawet dużo ciężej


Umówmy się, że od momentu gdzy nie "interweniowaliśmy", to byłeś na głodowej porcji jedzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
A czy ja to neguje?


Nie za bardzo też rozumiem, bo chyba na siłę chcecie mi udowodnić że to na pewno dieta i tym bardziej że za dużo trenuje.
Owszem z chęcia słucham rad w kwestii diety czy treningu na siłowni i jestem za to bardzo wdzięczny!

Ale w przypadku treningu na rowerze czuwa nad tym ktoś kto ma pojęcie (nie sugeruje oczywiście że Wy nie macie) i mu ufam


Zmieniony przez - Dampaz w dniu 2019-12-04 09:45:57

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Stawy i ich ochrona, czyli czy żelatyna wystarczy?

Następny temat

Reebok CrossFit Games 2019

WHEY premium