W bieżący weekend, 24-25 listopada, w rumuńskiej miejscowości Cluj-Napoca, odbywa się Puchar Świata IFBB. Ani miejsce, ani data nie sprzyjają jednak zbyt dużej frekwencji. Środowisko sportów sylwetkowych, szczególnie europejskie, chyba jest już wyczerpane całoroczną rywalizacją o punkty w Rankingu i uczestnictwem w Mistrzostwach Świata w Białymstoku i Benidormie, a przed nami jeszcze kolejne Mistrzostwa Świata w Quito i Tarragonie dla juniorów i weteranów.

Na imprezę w Rumunii zgłosiło się 153 zawodników i zawodniczek z 26 krajów, ale 50% to reprezentanci Rumunii. Większe ekipy przysłały jedynie Grecja i Irak. Z Polski nikt się nie zgłosił. Spośród wielkich gwiazd tegorocznych scen można by wymienić aktualną mistrzynię świata w fitness, Jewgenię Miszczenko, która będzie walczyła jedynie z Rumunkami, wicemistrza świata i zwycięzcę Pucharu Świata w Benidormie, Francuza Pierre’a Murcię w fitness plażowym, wicemistrza świata w kulturystyce (kat. 85 kg) Mohammeda Shabeeba z Iraku, czy brązową medalistkę Mistrzostw Świata w bikini fitness, Nedę Silkinyte z Litwy. Zmierzy się ona po raz pierwszy z Mołdawianką Anastasią Brailean, która wygrała niedawno Diamond Cup w Rzymie. To może być ciekawy pojedynek. No i kolejna wicemistrzyni świata, Sofiia Maiboroda z Ukrainy, w kategorii bikini do 160 cm.

Zawody można oglądać w Internecie przez stronę internetową IFBB: https://ifbb.com/. Wieczorne finały będą też transmitowane przez rumuńską telewizję. Niedzielny program jest następujący:

  • 14:00-14:30 – kategorie juniorów i weteranów w kulturystyce i kulturystyce klasycznej.
  • 16:00- 20:30 – fitness kobiet i mężczyzn, fitness plażowe atletyczne, kulturystyka i bikini fitness (wszystkie kategorie), kulturystyka klasyczna.

Ten ostatni blok jest zdecydowanie najciekawszy i zapewne wart obejrzenia. Nigdzie nie ma rund eliminacyjnych, a w większości kategorii będą od razu rozgrywane finały. Będzie więc wartki przebieg akcji.

Listy startowe


Komentarze (0)