Trzy pierwsze edycje Puchary Bałtyku w Kulturystyce i Fitness gościły we Władysławowie, ale czwarta edycja zawita do miasta Hel i będzie organizowana we współpracy z tamtejszym Urzędem Miejskim. Miasto Hel, ze swoją ponad 800-letnią historią, w XX wieku odgrywało ważną rolę militarną i wchodziło w skład Rejonu Umocnionego Hel. W 1939 r skapitulowano dopiero 2 października, po wyczerpaniu zapasów żywności i amunicji. W czasie wymiany ognia, baterie na Helu dwukrotnie trafiły niemiecki pancernik Schleswig-Holstein. W 1940 r Niemcy zamontowali na Helu baterię największych na świecie dział lądowych - 3 armaty kalibru 406 mm! Poddali się dopiero 14 maja 1945 r, a więc 6 dni po kapitulacji Niemiec!

Po 1945 r Polacy kontynuowali działalność militarną w tym rejonie (był to obszar zamknięty) i dopiero po 1989 r miasto stało się otwarte dla turystów.

W tak ciekawym miejscu odbędą się tegoroczne zawody i przyjazd na nie warto by połączyć ze zwiedzaniem tych interesujących miejsc. Zawody zostaną rozegrane w sobotę 6 lipca, na Scenie na Bulwarze Nadmorskim. Weryfikacja zawodników będzie prowadzona w godz. 10:30 – 12:00 w miejscu zawodów, a rywalizacja na scenie rozpocznie się o godz. 13:00.

Na tych zawodach rozgrywane będą następujące konkurencje i kategorie:

Nagrody:

  • Za miejsca I-III w każdej kategorii medale i dyplomy
  • Za miejsca IV – VI w każdej kategorii: dyplomy
  • Za I miejsce w kategoriach open puchary lub statuetki

Jeśli popularność letniej imprezy utrzyma się na podobnym poziomie, jak w roku ubiegłym, to można się spodziewać powyżej 100 zawodników i zawodniczek. Bezpośrednim organizatorem imprezy jest członek Zarządu PZKFiTS, dr Bartosz Trąbka, jednocześnie prezes Pomorskiego Stowarzyszenia Trenerów Osobistych z Gdyni.

Informacje o zawodach: dr Bartosz Trąbka, tel. 607 547-051, e-mail: bartosztrabka@gmail.com

Komentarze (0)