Kategoria Bikini Fitness bywa trudna do sędziowania, ze względu na wyrównany wysoki poziom sportowy zawodniczek, dlatego kobiecość, uroda i wdzięk odgrywa dużą rolę. Jestem typowa kobietą o °tradycyjnej orientacji ” przez lata „patrzenia” nauczyłam się, i potrafię po męsku patrzeć na kobiety, rozumiem to „coś” co zauważają mężczyźni. Wiek weteranek w sportach sylwetkowych to plus 35 lat ….nazwa zupełnie nie pasuje do tego co widzimy w tej kategorii na scenie, bowiem w tej kategorii dominują piękne dojrzałe kobiety. Konsekwentnie przepracowane lata w siłowni na treningu są bardzo dobrze widoczne, wielokrotnie dają przewagę dotyczącą formy startowej nad młodszymi zawodniczkami.

Sylwetki polskiej sceny kulturystyki i fitness - Katarzyna Dmochewicz

Katarzyna Dmochewicz zwyciężczyni Diamond Cup 2017r w kategorii bikini do 160cm, oraz zdobywczyni 2 miejsca w kategorii weteranek, to zawodniczka dla której czas zatrzymał się w miejscu…. myślę że jakieś 10- 15 lat temu. Prezentuje ogólnie dobre proporcje pionowe i poziome, dobry tonus i jakość mięśni, Ale…. można coś znaleźć na „nie”.…w postawie przodem widzimy szerokie barki, z wyraźnym zarysem mięśni naramiennych, minimalne za krótka szyja wymaga kontroli pod katem ustawienia głowy – (broda w górę) i….ostatnie „nie”..dość krótka niedoskonała talia, mięśnie skośne zewnętrzne popularnie nazywane bocznymi brzucha a konkretnie ich dolny przyczep usytuowane są na zewnętrznej części grzebienia kości biodrowej dlatego delikatnie wystają nad biodro, efekt prostej talii, mięśnie proste niewidoczne, brzuch to najsłabsza partia tej zawodniczki.

Do niedawna można było w postawie przodem skręcić biodro a dłoń ugiętej ręki przesunąć w stronę pępka przez co zyskiwała przede wszystkim talia, takie ustawienie było korzystne dla wielu zawodniczek w tym Pani Kasi, ale obecnie jest już zabronione. Nogi; doskonałe proporcje kości długich, bardzo ładne ukształtowane uda, obecnie z delikatnym zarysem mięśni , chociaż pamiętam formę Kasi w której rysunek ud był zbyt dokładny, cztery głowy oraz mięsień krawiecki były mocno widoczne co niewątpliwie dystansowało sędziów. Poza bokiem przemyślana; szerokie barki optycznie zwężają talie, udo bokiem dość gładkie z zaznaczonym naprężaczem powięzi szerokiej, W pozie tyłem wszystko przedstawia się bardzo dobrze zaznaczone subtelnie tylne aktony mięśni naramiennych, czworoboczny, najszerszy, obłe. Pośladki o kulistym kształcie, dobrze rozwinięte zarówno pośladkowy wielki jak i średni, idealnie oddzielone od uda.

Sposób prezentacji szczególna uroda, piękny uśmiech, twarz wyrażająca radość i szczęście, powoduje iż z przyjemnością ogląda się tą zawodniczkę na scenie, mnóstwo dziewczęcego wdzięku i uroku, pomimo wieku weteranki...

https://www.youtube.com/watch?v=dI3l7jGQ-3o

https://www.youtube.com/watch?v=ucs-Y9OKo5w

https://www.youtube.com/watch?v=_CCGXFFO98I

Komentarze (0)