Gdzie te czasy, kiedy na zawodach sylwetkowych w fitness bikini była tylko jedna kategoria wzrostowa, a połowa zawodniczek nie wiedziała, co tak naprawdę ma robić. Bikiniar przybywa jak grzybów po deszczu, tak samo, jak i… sztucznych biustów. W dzisiejszym artykule poruszymy jakże kontrowersyjną dla większości osób kwestię.

  1. Operacje piersi kiedyś i dziś
  2. Czy to biust jest kluczem do Mistrzostwa?
  3. Czy biust podlega ocenie?
  4. Czy sztuczny biust jest koniecznością?
  5. Nie wszystko piękne co się świeci
  6. A co z wielkością?
  7. Czy biust to legalny doping?

Operacje piersi kiedyś i dziś

Kilkanaście lat wstecz temat operacji plastycznych należał do tematów tabu, tych wstydliwych, których raczej nikt nie poruszał na forum. Chirurdzy plastyczni skupiali się głównie na operowaniu wad deformujących twarzoczaszkę czy innych partii. W dzisiejszych czasach medycyna estetyczna poszła na tyle do przodu, że na operacje piersi czy lifting twarzy i ust mogą zdecydować się wszystkie kobiety, a w szczególności fitnesski.

Czy to biust jest kluczem do Mistrzostwa?

Mimo tego, że większość światowej sławy fitnessek posiada sztuczny biust to i posiada fenomenalną sylwetkę. Dzięki operacji plastycznej zdecydowanie zdobyły kolejne atuty atrakcyjności, które również zmieniają (na plus) proporcje ciała.

Czy biust podlega ocenie?

Zdecydowanie śmiemy twierdzić, że biust ma wpływ na klasyfikację generalną. Po pierwsze przykuwa uwagę (zdecydowanie przykuwa uwagę, bo niektóre biusty wydają się większe od pośladków zawodniczki), po drugie poprawiają proporcje ciała (to oczywiste, że każda kobieta będzie bardziej atrakcyjna, posiadając biust niż płaską klatkę piersiową).

Czy sztuczny biust jest koniecznością?

Uczestnicząc w zawodach i przeglądając zdjęcia zawodniczek, prognozujemy silikonową przyszłość zawodniczek. Najprawdopodobniej te bardzo naturalne zawodniczki z dziewczęcą urodą nie będą miały szans zaistnieć na światowej scenie, chyba że uda im się szyć bardzo dobre staniki z push-upami.

Nie wszystko piękne co się świeci

Drogie Panie, niestety na scenie nic nie da się ukryć. Często widoczne są deformacje biustu, jedna pierś większa od drugiej wg nas nie wygląda ciekawie. Tak samo, jak i rozjechane piersi. Decydując się na operacje, pamiętajcie, żeby odpowiednio dobrać trening pobudzający mięśnie klatki piersiowej, szkoda by nosić piersi pod pachami.

Zawodniczka bikini fitness

A co z wielkością?

Sprawa oczywista, że każda z Pań chciałaby mieć jak największy biust (skoro już wydawać pieniądze i iść pod skalpel to szaleć na maksa!). Radzilibyśmy z tym uważać. Niski poziom tkanki tłuszczowej, filigranowe kształty, delikatny kościec… Przesadzony biust potrafi skarykaturować nawet nadwyraz piękną bikiniarę.

Czy biust to legalny doping?

Skoro środki wspomagające rozwój umięśnienia, jak i te wpływające na spalanie tkanki tłuszczowej, są zakazane i uznawane za doping to, dlaczego biust, który wyraźnie wpływa na estetykę sylwetki, jest dozwolony? Skoro dozwolony jest biust, to może implanty innych partii także? Może za kilka lat się okaże, że na scenie nie będzie nic z naturalności, a cała sylwetka to wstrzyknięty silikon… Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zapraszamy do dyskusji i wyrażania swojej opinii.

Komentarze (3)
jokert5

Czyli cycki koniecznosc jak i sterydy :)

0
basmann

Sterydy to konieczność w każdej z siłowych/wytrzymałościowych dyscyplin w zawodowym sporcie.

2
biggirl

Niestety im mniejszy Bf to i mniejsze cycki, na scenie coś trzeba pokazać :-D

0