Boczki tzw. muffiny w głównej mierze występują u osób prowadzący siedzący tryb życia, niestety problem ten dotyka również osób regularnie uprawiających aktywność fizyczną, zwracających uwagę na jakość i kaloryczność posiłków. Skumulowany tłuszcz w okolicach bioder oraz brzucha może popsuć każdy wizerunek na plaży czy w ołówkowej sukience.

  1. Odstępstwa od diety
  2. Mało ruchu, duże boczki
  3. Wystarczy się odchudzić
  4. Podsumowanie

Zatem przypatrzmy się bliżej temu zjawisku i odpowiedzmy sobie na pytanie, skąd się biorą i w jaki sposób walczyć z boczkami?

Odstępstwa od diety

Większa ilość osób dbających o swój wygląd w ciągu tygodnia zwraca uwagę na to, co je. Zazwyczaj posiłki są przemyślane, a jako przekąski traktuje się warzywa bądź owoce o niskim indeksie glikemicznym. Jednakże przychodzi weekend, spotkanie z przyjaciółmi, święta, a na stole lądują słone i kaloryczne przekąski. W smutny wieczór wchłaniamy tabliczkę czekolady lub kubełek lodów, bo przecież od "jednego" smakołyku nic nam się nie stanie (rzadko kiedy kończy się ten jeden smakołyk na pojedynczej porcji).

Niestety musimy was zmartwić. Jeżeli mamy predyspozycje do kumulowania tkanki tłuszczowej właśnie w tych okolicach ciała, to każdy nasz "dietetyczny odpust" przyczyni się do jej wzmocnienia, a także do osłabienia możliwości jej zredukowania. Zatem będąc świadomi tego, jak reaguje nasz organizm, powinniśmy za każdym razem zwracać uwagę na to, co jemy, a w chwili ucztowania wybierać/piec legalne słodycze i zachować rozsądek.

Mało ruchu, duże boczki

Tkanka mięśniowa, która jest odpowiedzialna za sprężysty i jędrny wygląd. Od bezczynnego siedzenia przed telewizorem się nie bierze. A zatem osoby prowadzące mało aktywny tryb życia zazwyczaj (nawet te wbrew pozorom o szczupłej budowie) zmagają się z owym problemem. Ok, zrobiłeś pierwszy krok - starasz się zdrowo odżywiać i nie przejadać, teraz czas na drugi. Czas na włączenie trochę ruchu. Uwzględniając regularną aktywność zalecamy nie zamykać się na wykonywaniu sesji cardio, ale również włączyć trening z dodatkowym obciążeniem lub z własną masą ciała.

boczki - tkanka tłuszczowa

Wystarczy się odchudzić

Kolejnym błędem, który prowadzi do występowania boczków jest nieprzemyślana “redukcja”. Często idziemy na łatwiznę, wybieramy dietę zalecaną w kolorowych czasopismach, dostępną w internecie etc. Po tygodniu przechodzimy na inną dietę, kombinujemy, zmieniamy, a obwód pasa jest coraz to większy. Postaw sobie cel, słuchaj organizmu, przygotuj się na długi i mozolny okres zmiany sylwetki, a gwarantujemy pozytywne efekty.

Podsumowanie

Tradycyjne odchudzania poprzez ograniczenie kalorii niestety nie jest skutecznym sposobem na pozbycie się boczków. Najbardziej skuteczną metodą do ich zwalczenia jest odpowiednio dobrany plan treningowo - żywieniowy.

Autorka tekstu

Komentarze (0)