SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Therma Pro

temat działu:

Doping

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 693390

Ankieta

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
"Czytalam wczesniej, ze brana na czczo moze powodowac nudnosci" - teoretycznie tak, jest to spowodowane niskim poziomem ww we krwi.
"pol godzinki? Ja w sumie juz od poniedzialku jezdze 45-60" - ja bym proponowal zaczac od 30, powodem jest to ze jesli na poczatku wrzucisz zbyt wysokie tempo, to organizm przestanie po pewnym czasie reagowac tak mocno.
Tu masz tabele:
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=37279
a tu przy okazji artykul od odchudaniu kobiet:
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=64042
W tamtym poscie zapomnialem dokladnie napisac o ktorej druga kapse brac
Wiec najlepiej bylo by okolo 14-16, jesli wstajesz kolo 8-9. Nie bierz pozniej niz po 17 bo moga byc problemy ze snem.
Pupa i uda odtluszcza sie pod wplywem diety i aerobow, nie trzeba ich jakos specjalnie trenowac. Oczywiscie bardzo dobrze bylo by dodac jeszcze silownie 3-4 razy w tygodniu. Cwiczenia malymi ciezarami z duza iloscia powtorzen.
Brzuszek zeby sie udwidocznil to musi byc naprawde dobra dieta i aeroby. Cwiczenia typu spinanie itp. nie pomoga, acz kolwiek nie zaszkodza, bo pozwola bardziej uwypuklic miesnie.
Co do aerobow, to staraj sie trzymac tempo rowne 65-70% HR max, czyli tetna maxmalnego (wyliczasz je 220-Twoj wiek).

To chyba wszystko, niezle sie rozpisalem

pozdrawiam Logan
"Posrod zwyczajnych chwil, budzic sie rano ze spokojem - zwykle marzenie moje. W sumie, swiata wcale zmieniac nie chce, to bylo by szalenstwem dlatego juz nie mysle o tym wiecej.[...]Usmiecham sie, bo umiem wybrac, mam swiadomosc, pelny wolnosci, nie jak zaprogramowany robot"

Zmieniony przez - __Logan__ w dniu 2003-07-12 00:41:37

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 164 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4295
jak to jest z eca bo wybilem sobie bark i zalozyli mi gips wiec na razie musze zapomniec o silowni i aerobach mam odstawic eca ? biore drugi tydzien

pozdro
"Wstan powiedz nie pije sam i nikt ci nie powie....ty samotny pijaku"

pozdro
"Wstan powiedz nie pije sam i nikt ci nie powie....ty samotny pijaku"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
ECA dziala nawet jak nie cwiczysz, ale logoczne jest ze slabiej. Tak wiec wybor nalezy do Ciebie.

pozdrawiam Logan
"Posrod zwyczajnych chwil, budzic sie rano ze spokojem - zwykle marzenie moje. W sumie, swiata wcale zmieniac nie chce, to bylo by szalenstwem dlatego juz nie mysle o tym wiecej.[...]Usmiecham sie, bo umiem wybrac, mam swiadomosc, pelny wolnosci, nie jak zaprogramowany robot"

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Logan, ja mam znow pytanie ;). Wlasnie wrzucilam therme zgodnie z Twoja rada na czczo i o 10 wybieram sie na polgodzinny rowerek. Ale rowerek jest chyba tylko na nogi, nie myle sie? A co z pupa? hehe ;) W ogole co rozumiecie pod pojeciem "aeroby", jakie cwiczenia? Bo mnie kojarzy sie to tylko z aerobiciem, na kotry czasem biegam ;). Czy, po powrocie z wyjazdu,
mam to wznowic, wciaz oczywiscie jezdzac na rowerze? Jesli tak, to jak czesto? A co do brzucha, to nie mysle o jakims kaloryferze, to mi sie wrecz
nie podoba. Mam po prostu byc plaski, no i troche twardszy od poduszki np :P. Pozdrawiam i z gory dzieki :).

Wciskająca sogi, czy jak to sie tam nazywa ;).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
"Ale rowerek jest chyba tylko na nogi, nie myle sie? A co z pupa? " - rowerek jako trening aerobowy spala tluszcz z calego ciala, nie ma czegos takiego jak miejscowe spalanie. Wiec pupa tez sie wyszczupli
Oczywiscie jak bys dolozyla jakies cwiczenia silowe, to by bylo jeszcze lepiej, bo by sie miesnie ujedrnily.
"W ogole co rozumiecie pod pojeciem "aeroby", jakie cwiczenia?" - aeroby to cwiczenia podczas ktorych w organizmie zachodza przemiany w obecnosci tlenu (to tak w skrocie), sa to wszelkie biegania, jezdzenia, stepery itp. Czyli ogolem mowiac duzo machania przy maly ciezarze
Silownia za to jest treningiem anaerobowym, ale to tak na marginesie
"A co do brzucha, to nie mysle o jakims kaloryferze, to mi sie wrecz nie podoba. Mam po prostu byc plaski, no i troche twardszy od poduszki :P" - rob 3 razy w tygodniu trening brzucha. Pomoze to w "utwardzeniu" miesni.
Wejdz tu: https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=92080 i przeczytaj punkty 8 i 9.



pozdrawiam Logan
"Posrod zwyczajnych chwil, budzic sie rano ze spokojem - zwykle marzenie moje. W sumie, swiata wcale zmieniac nie chce, to bylo by szalenstwem dlatego juz nie mysle o tym wiecej.[...]Usmiecham sie, bo umiem wybrac, mam swiadomosc, pelny wolnosci, nie jak zaprogramowany robot"

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 327 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6783
Chochliku ćw. aerobowe to inaczej ćwiczenia krążeniowe, tlenowe, powodujące zwiększenie wydolności organizmu. Mają charakter wysiłków ciągłych o stałej lub zmiennej intensywności. Aby ćw. było aerobowe musi trwać nieprzerwanie, przynajmniej kilkanaście minut, być rytmiczne
i angażować większe grupy mięśniowe, np. aerobik, szybkie marsze, jogging, jazda na rowerze, pływanie, wiosłowanie, gry zespołowe i inne zajęcia o umiarkowanej intensywności.

A co do jazdy na rowerze, to oprócz pracy nóg, wzmacniają się także plecy, barki i ramiona

Zapraszam do działu FITNESS, gdzie znajdziesz wszystkie odpowiedzi na swoje pytania

Pozdrawiam ciepło


"Nigdy nie jest dobrze, kiedy może być lepiej"

"Nigdy nie jest dobrze, kiedy może być lepiej"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wszystko super, tylko ja niewiele z tego wszystkiego rozumiem :/. Wiec pewnie skonczy sie na: bieganiu na czczo (powiedzmy 30 min), rowerku po poludniu (45 min) i brzuszkach od biedy (wciaz nie wiem co z tym brzuchem
:() acha i jest pytanie (kolejne :P): w jakich porach mam jesc posilki i jakies odstepy miedzy posilkami a therma? pytanie kolejne: co mam jesc na obiad skoro nie jadam ryb i miesa? :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 327 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6783
chochliku rano na czczo TP, po ok. 20 minutach idziesz biegać, przychodzisz jesz śniadanie bogate w ww. Im później, tym ograniczasz ww na korzyść białka. Jeśli nie jesz mięsa ani ryb, to niestety masz utrudnione zadanie, bo musisz szukać zamienników, np. soja czy biały ser (dużo białka). A co do popołudniowego treningu, to 30-40 min. przed rowerkiem bierzesz 2 tabsę TP.
Proponuję, abyś zwróciła się z tym pytaniem do działu fitness, są tam eksperci od treningu i odżywiania, także na pewno doradzą Ci profesjonalnie

Życzę powodzenia



"Nigdy nie jest dobrze, kiedy może być lepiej"

"Nigdy nie jest dobrze, kiedy może być lepiej"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1716
Rozpocząłem właśnie 2 tydzień na Thermie. Dziś dodaję drugą kaps.

Ciśnienie podwyższone, w dni beztreningowe nie pocę się jednak tak, jak się spodziewałem, natomiast na siłce leje się ze mnie strumieniami.

Trenuję na masę co drugi dzień (pon,śr,pt po 70minut + 45 min bieżni)), w pozostałe dni 45 minut bieżni na czczo. Do tego ostra dieta, sporo białka, sauna i seks 2 razy dziennie :) (non-stop mi się chce, hehehehehe).

Kilogramów jakoś znacznie jeszcze nie ubyło, ale czuję się świetnie i obwód pasa wyrażnie się zaczyna zmniejszać.

Nie wiem tylko co robić z białkiem, piszecie, że 3g na kg ciała. Ważę jak na razie 112kg, a więc wychodzi, że powinienem brać ok 330g dziennie (czy dobrze rozumuję?).

Biorę 3x dziennie Whey Pro Matrix Olimpa (po 40g z mlekiem). Czy mam podwyższyć dawkę, tzn np brać 60-70g jednorazowo, bo trochę mało chyba tego białka, jak na razie, nie?

Będę wdzięczny za radę co do tego białka i ogólnie - za odpowiedż, czy wszystko, wg Was ułożyłem sobie racjonalnie.

Pozdrawiam serdecznie.

Tom

Tom

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3695 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 35058
Min. 3 gr. na kg wagi ciała ale tej beztłuszczowej tłuszczu nie liczymy. Białko bierz w porcjach ok. 40 gr. nie trzymaj sie sztywno reguły 30 gr. bo to nie ma sesnu w praktyce...z odżywki zawsze możesz jednorazowo więcej białka dać ale nie przesazdaj z porcjami rzędu 70gr. Białko proponuje mieszać z wodą a już napewno porcję wieczorną-przed snem.

Problem jak brać Ovopol???>>>GG 1135964 kom. 607204663

Hosse


Zmieniony przez - Hosse w dniu 2003-07-13 14:34:03

Hosse

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Co myslicie o takim cyklu?

Następny temat

komu wierzyc?

WHEY premium