SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krystian Romanowski - droga do MP 2020

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 697652

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
KRÓTKIE PODSUMOWANIE

Cel: Poprawa naramiennych i dołu najszerszego.

Efekty jak zdjęciu. Czas operacyjny 4 tygodnie.

Masa 89 kg -> 92 kg
Ogólnie najważniejsze to, że czuje się bardzo dobrze. Zarówno w kontekście zdrowotnym ( trawienie jest ok ) jak i zwykłego samopoczucia. Zawsze masa była dla mnie katorgą, ociężałość, senność i wpychanie siebie posiłków, wzdęcia, gazy. Teraz jest i apetyt i pełna moc.
Sam plan bardzo ciekawy skupiony na funkcjach anatomicznych i na modelowaniu sylwetki w kontekście hipertrofii regionalnej, bez żadnego konkretnego systemu, tylko dobrane ćwiczenia pod mój cel, czyli praktycznie każdy trening to były ćwiczenia na grzbiet oraz naramienne jako priorytet.

Sam mezocykl trwa 4 tygodnie i teraz wchodzę w deload i jedziemy następny cel. Może i krótko, ale dobór objętości był poprzez zwiększanie serii, co za tym idzie tonażu.
Kolejna ważna kwestia nie nudzę się i zawsze nie mogę doczekać się kolejnego treningu, a to ma bardzo duże znaczenie, często bagatelizowane przez tzw. wyznawców starej szkoły.
Z minusów planu
Na pewno nie jest to trening ogólnorozwojowy, brakuje ciężkich siadów, martwych, podciągań, ćwiczeń na stabilizacje. Siła ogólnie mi nieco spadła.
A wy co myślicie ?



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 899 Napisanych postów 4301 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 322772
Barki jak i ogólnie cały gabaryt na pewno poprawiony
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 429 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19939
Widać progres, przy takiej objętości by zachodziła regeneracja rozkładałeś treningi dzień na dzień?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
amaboys
Widać progres, przy takiej objętości by zachodziła regeneracja rozkładałeś treningi dzień na dzień?

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek

reszta to DNT
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Kończę tygodniowy deload, ogólnie zmniejszyłem mocno objętość, za to intensywność została. Czekam teraz na plan nowy od Pawła i jadę dalej.
Pewnie teraz specka na nogi, zobaczymy co wymyśli.
Siła na pewno spadła i to mocno przez brak siadów, mc itp. ale to nic.
Ogólnie czuje się dobrze, choć już powoli miewam pierwsze objawy większej ilości kalorii.
Teraz 4-6 plan i zobaczymy

Masa około 92 kg , brzuch nawet mniejszy niż tydzień temu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 899 Napisanych postów 4301 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 322772
Objawy wiekszej ilosci kcal... co masz na mysli?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
infernol
Objawy wiekszej ilosci kcal... co masz na mysli?

Po prostu zmniejsza się wrażliwość anaboliczna, mniejszy apetyt, niższa wrażliwość tkanek na insulinę, retencja wody, senność
No i to co najgorsze problemy trawienne, póki co jest bardzo dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Powoli kończę okres deloadu, baterie naładowane, wczoraj zrobione nogi i pierwsze siady od ponad 6 tygodni, Myślałem, że będzie tragedia, ale raczej w drugą stronę, siłowo naprawdę ok.
Dziś za to góra, też całkiem ok. Na razie niskie RPE.

Nogi
1. Prostowanie nóg 3 x 12
2. Siady Smith 4 x 15 110 kg
3. Leg press 3 x 15
4. Wykroki 3 x 10 na nogę
5. Hipthrust 3 x 12
6. Odwodzenie nogi w bok 3 x 10 na nogę

Góra
1. Ściąganie drążka szeroko 3 x 12
2. Ściąganie jednorącz 3 x 10
3. Unoszenie hantli w bok 3 x 12
4. Unoszenie ramienia na wyciągu 2 x 20
5. Wyciskanie klatka smith 4 x 10
6. Krzyżowanie linek 3 x 12
7. Biceps wyciąg 3 x 12

Przy nowym planie jeśli zdrowie pozwoli chciałbym maksymalnie skupić się na "ciężkości" treningu, czyli przekroczyć jakieś tam swoje granice siłowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

AGATA SZUŁCZYŃSKA debiuty 2017

Następny temat

Karolina Noskovitz dziennik treningowy

WHEY premium