SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krystian Romanowski - droga do MP 2020

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 698891

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Co do pomysłu na sylwetkę to generalnie biorę sobie mocno pod uwagę każdą merytoryczną uwage, szczególnie osób w z branży.
Dla tych, którzy nie śledzą dziennika
Cel główny: Masa mięśniowa
Cel poboczne : Ogólna poprawa szerokości oraz proporcji, utrzymanie względnie BF i talii

To co zmieniłem na przestrzeni czasu, to na pewno większa uwaga do mobility, pełne zakresy ruchu, mniejsze skupianie na podnoszeniu ciężaru, a stymulacji mięśni.

Bardzo ważne u mnie utrzymanie zdrowia, bo wtedy po prostu progres jest. Głównie IBS w reemisji utrzymać i wszelkie rzeczy z tym związane oraz przepuklina krążka międzykręgowego

Teraz szykowanie się pod wiosnę, później dłuższa przerwa i naprawa ciała pod kątem słabych ogniw, wad postawy, itp.
Potem się zobaczy

Do Mariusza albo do innego trenera wracam już niedługo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21556 Napisanych postów 30788 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870525
Tylko tu ciezko cos doradzić. Może się mylę, ale wydaje mi się, że poki nie poradzisz sobie z tymi ogromnymi wrecz przykurczami, to i tak wiele się nie zmieni. Nie poprawisz ogólnej szerokości, ktora przy szerokiej talii jest koniecznością. W tym momencie wyglada to bardzo klockowato i nieestetycznie. Przodem najszerszych prawie ze brak. Tylem tez szerokości nie ma. Lapy sa ok, nogi tez, ale co z tego jak nie gra to jako całość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.
Wspominales ze lecisz teraz anty na sibo.xifaxan? Mozna wiedziec jak u Ciebie wyglada taka kuracja? Dawki, ilosc dni i czy dodajesz np metro?

Z gory dzieki i zycze zdrowka!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 630 Napisanych postów 1506 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53747
prz1993
Tylko tu ciezko cos doradzić. Może się mylę, ale wydaje mi się, że poki nie poradzisz sobie z tymi ogromnymi wrecz przykurczami, to i tak wiele się nie zmieni. Nie poprawisz ogólnej szerokości, ktora przy szerokiej talii jest koniecznością. W tym momencie wyglada to bardzo klockowato i nieestetycznie. Przodem najszerszych prawie ze brak. Tylem tez szerokości nie ma. Lapy sa ok, nogi tez, ale co z tego jak nie gra to jako całość.


Mam podobny problem z najszerszymi. I analizując treningi ciężko mi się czegoś dopatrzeć. Uważasz że mocno pospinane mięśnie mogą powodować ten efekt „wąskich” pleców? Rozciąganie i rozbijanie może coś pomóc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020297
Jak masz pospinane mięśnie, to inne mięśnie przejmą pracę tych spiętych i na przykład zamiast pracować najszerszym, pracujesz obłymi.


Zmieniony przez - FighterX w dniu 2020-10-26 17:20:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21556 Napisanych postów 30788 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870525
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
prz1993
Tylko tu ciezko cos doradzić. Może się mylę, ale wydaje mi się, że poki nie poradzisz sobie z tymi ogromnymi wrecz przykurczami, to i tak wiele się nie zmieni. Nie poprawisz ogólnej szerokości, ktora przy szerokiej talii jest koniecznością. W tym momencie wyglada to bardzo klockowato i nieestetycznie. Przodem najszerszych prawie ze brak. Tylem tez szerokości nie ma. Lapy sa ok, nogi tez, ale co z tego jak nie gra to jako całość.


Na pewno masz rację, tu nawet nie chodzi o wygląd, tylko zdrowie. Co do wyglądu to też kwestia pozowania, oraz ogólnej masy, Na redukcji ta sylwetka "sama" się zmienia. Po prostu łatwiej mi pozować i lepsza mobilność i mniejsza masa, i dużo lepiej to wygląda. Co nawet ostatnio analizowałem. Obecnie ciężko mi te najszersze pokazać przodem, a na redukcji mimo, że mniejsze to dużo łatwiej.
Też nie chce teraz robić milion rzeczy na raz, raz że finansowo nie wiadomo, co dalej, ale na pewno po zawodach będzie praca tylko i wyłącznie nad tym.
Wtedy nawet bez progresu masowego, ta sylwetka powinna się lepiej prezentować

diablo1
prz1993
Tylko tu ciezko cos doradzić. Może się mylę, ale wydaje mi się, że poki nie poradzisz sobie z tymi ogromnymi wrecz przykurczami, to i tak wiele się nie zmieni. Nie poprawisz ogólnej szerokości, ktora przy szerokiej talii jest koniecznością. W tym momencie wyglada to bardzo klockowato i nieestetycznie. Przodem najszerszych prawie ze brak. Tylem tez szerokości nie ma. Lapy sa ok, nogi tez, ale co z tego jak nie gra to jako całość.


Mam podobny problem z najszerszymi. I analizując treningi ciężko mi się czegoś dopatrzeć. Uważasz że mocno pospinane mięśnie mogą powodować ten efekt „wąskich” pleców? Rozciąganie i rozbijanie może coś pomóc?


Na pewno ma to wpływ, tylko trzeba sobie zanalizować czy mięśnie nie rosną, czy nie możesz ich pokazać, bo u mnie np, z najszerszymi jest największy progres
Tylko tego nie widać, ale juz porównując zdjęcia z masy teraz, a rok temu to jest różnica. Jak nie rosną to nie znam żadnych badań, ale na pewno przykurcz ma wpływ, bo w pełni nie rozciągasz miesnia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
FighterX
Jak masz pospinane mięśnie, to inne mięśnie przejmą pracę tych spiętych i na przykład zamiast pracować najszerszym, pracujesz obłymi.



Zmieniony przez - FighterX w dniu 2020-10-26 17:20:05

Jasne, to ma duże znaczenie

Cranco
Witam.
Wspominales ze lecisz teraz anty na sibo.xifaxan? Mozna wiedziec jak u Ciebie wyglada taka kuracja? Dawki, ilosc dni i czy dodajesz np metro?

Z gory dzieki i zycze zdrowka!


Co kilka miesięcy, w zależności od objawów. To jest 5-10 dni 1 tabs dziennie nie dodaje nic, wchodzę też wtedy na Dietę LOWFODMAP mocno ograniczając wszystko. Potem stopniowo wprowadzam np. Plantarum oraz trochę więcej fodmap
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21556 Napisanych postów 30788 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870525
Tu chyba badan na to nie trzeba, to jest raczej oczywiste
Krystian ja wiem o czym mówisz, u mnie oczywsicie jest podobnie, tyle że na duzo mniejsza skale. Serio, szkoda ze masz az takie problemy, choc z drugiej strony jestes jedna z najbardziej ogarniętych osób jakie znam, wiec mysle ze poradzisz sobie z tym. Nie w miesiąc, nie w rok nawet, ale poradzisz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
prz1993
Tu chyba badan na to nie trzeba, to jest raczej oczywiste
Krystian ja wiem o czym mówisz, u mnie oczywsicie jest podobnie, tyle że na duzo mniejsza skale. Serio, szkoda ze masz az takie problemy, choc z drugiej strony jestes jedna z najbardziej ogarniętych osób jakie znam, wiec mysle ze poradzisz sobie z tym. Nie w miesiąc, nie w rok nawet, ale poradzisz


ja wiem, że mam wiedze większą niż nie jeden lekarz, ale też mam pokorę i wolę jak ktoś mi merytorycznie ciśnie niż głaska po plecach i słucham wszystkich opinii. Czasami jednak człowiek nie widzi na taką skalę tych problemów jakie są, póki ktoś nie opieprzy . Moje problemy to moja wina, wiele lat treningów bez myślenia, ale też po prostu tak reaguje na typową siłówkę.
Dlatego z fizjo na pewno już zaczniemy działać z poprawą mobilności na redukcji typowo, a po zawodach to już dostosuje cały trening pod to i póki się nie poprawi to nie będę progresować. Niestety to z mobilnością to nie jest tak, że się chwilę porozciągam i będzie ok. Trzeba przepracować sporo czasu, ja sam i fizjo. Przed MP np, żeby poprawić najszerszy to na siłę rozbijanie przez fizjo + mega rozciąganie + praca na nowym ruchu i się poprawiło nieco
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

AGATA SZUŁCZYŃSKA debiuty 2017

Następny temat

Karolina Noskovitz dziennik treningowy

WHEY premium