SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krystian Romanowski - droga do MP 2020

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 699201

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
FighterX
popuri
FighterX
popuri
FighterX
A myślałeś by wprowadzić treningi "oddechowe" i oddychać "świadomie"?

Myślałem, w ogóle całą mobilkę zaczynam od reedukacji oddechowej, robię też kilka razy dziennie vacuum i trochę core. Jednak na więcej brak czasu obecnie, nie mam czasu się szykować do zawodów. Teraz głównie rozkręcanie biznesu i szykowanie pod budowę domu


Polecam po prostu świadome oddychanie nosem w trakcie treningu również.


Wytłumacz dokładnie o co chodzi


Otóż generalnie chodzi o tolerancję CO2 w organiźmie im ona gorsza tym nasze parametry zdrowotne są gorsze. Im częściej oddychamy ustami tym więcej CO2 się pozbywamy i tak naprawdę mniej tlenu nasz organizm dostaje. Tolerancję na duwtlenek węgla bardzo łatwo sprawdzić, test wygląda tak:
Robisz 4 głebokie wdechy i wydechy, po ostatnim na wydechu zostajesz jakieś 10 sekund i robisz największy wdech jaki możesz i powoli wypuszczasz powietrze ustami, im dłużej jesteś w stanie wypuszczać powietrze tym lepiej, mniej niż 20 sekund to bardzo słabo, 20-40sekund kiepsko, 40-60 sekund ok, 60-90 sekund dobrze, 90 sekund i powyżej, bardzo dobrze.
Teoretycznie kardio i trening siłowy (oprócz ćwiczeń złożonych) powinieneś wykonywać oddychając głównie przez nos.
Oddychając przez nos pomimo, że dostarczasz mniej tlenu jest lepiej przyswajalny przez produkcję tlenku azotu. Dodatkowo oddech ma wpływ na aktywację układu nerwowego, oddychanie tylko ustami jest raczej u ludzi przeznaczone do super intensywnego wysiłku.
Więcej możesz poczytać w książce "Przewaga Tlenowa".


Dzięki. Nie zwracałem na to uwagi nigdy, nawet na żadnym szkoleniu nie było. Poczytam, potestuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020299
Bo niewiele osób na to zwraca uwagę, a jest to fundamentalna pomijana rzecz, bo niby wiesz jak oddychać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
FighterX
Bo niewiele osób na to zwraca uwagę, a jest to fundamentalna pomijana rzecz, bo niby wiesz jak oddychać.

zawsze byłem uczony innego oddychania, głównie aktywizującego cały core, więc praca przeponą, aktywacja poprzecznego brzucha, odróżnienie toru płucnego od piersiowego itp ale ogólnie masz rację mało kto tego się uczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020299
W teorii gdy oddychasz nosem powinieneś oddychać przeponą. W teorii...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
FighterX
W teorii gdy oddychasz nosem powinieneś oddychać przeponą. W teorii...

Będę próbować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020299
Powodzonka! Dobry myk na spanie, to zakleić usta małym kawałkiem taśmy (to nie żart)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
FighterX
Powodzonka! Dobry myk na spanie, to zakleić usta małym kawałkiem taśmy (to nie żart)

2 plusy w tym, bo się ślinie jak pies. Też stestuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020299
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 272 Napisanych postów 3943 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 80256
Problemem jest jednak to że ja np latem mam często noc zapchany - alergia a poza tym jak się ruszam i na dworzu jest poniżej 5 stopni to też mi się z nosa niemożebnie leje

Dziennik treningowy:
https://www.sfd.pl/DT__Qitr-t1124453-s14.html

Zapraszam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21566 Napisanych postów 30796 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870607
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

AGATA SZUŁCZYŃSKA debiuty 2017

Następny temat

Karolina Noskovitz dziennik treningowy

WHEY premium