SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krystian Romanowski - droga do MP 2020

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 697626

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4078 Napisanych postów 3699 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 151014
Robiłeś na fundusz? Miesiąc czekać na histo to tragedia, przecież przez ten czas może się wiele zmienić w środku.
I skoro dostałeś tylko info, że możliwe zapalenie to operator wzięty z łapanki, ogarnięty lekarz by praktycznie od razu postawił diagnozę na 90% trafną
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
kwachor
z jednej strony psioczy się na niefachowość lekarzy, ale z drugiej strony pacjenci nie lepsi ==> problem z jelitami ==> głodówka a potem największy syf dla jelit, pro zapalny zestawik w maku . o Co tu chodzi?

druga sprawa, jak z wrazliwością? szybko złapałes "wodę" w okresie po zawodach - jeśli wrazliwość ci siada, to masz kolejny czynnik prozapalny



Zmieniony przez - kwachor w dniu 2019-07-16 19:54:05

Powiedz mi jak 1 posiłek może wpłynąć "prozapalnie" na jelita ? Poza tym, trzeba byłoby rozłożyć na czynniki pierwsze jedzenie i jestem w stanie stwierdzić, że często ludzie "zdrową" kulturystyczną dieta robią sobie większe kuku dla jelit niż Mac ( np. zbyt duża ilosć białka, mała gęstość odżywcza, za duża/zbyt mała ilość błonnika, itp itd )

Jestem wrażliwy wysoko, płaczę na filmikach z kotami

MARIAN 17
właśnie to samo pomyślałem z tym MC:D ze idealny zestaw po takiej głodówce :D
chyba bardziej zalecaja cos leko strawnego ;)


Nie trzeba. Nie ma w protokole, jakiś konkretnych zaleceń
Problemu z trawieniem nie mam zupełnie. Raczej powinno się unikać dużej ilości błonnika, czyli właśnie Mac gdzie go mało
Poza tym to indywidualne, bo co to znaczy, że coś jest lekkostrawne ?

BroStyle
Robiłeś na fundusz? Miesiąc czekać na histo to tragedia, przecież przez ten czas może się wiele zmienić w środku.
I skoro dostałeś tylko info, że możliwe zapalenie to operator wzięty z łapanki, ogarnięty lekarz by praktycznie od razu postawił diagnozę na 90% trafną


Prywatnie, lekarz z polecenia, 1 z lepszych z okolicy. Wydźwięk był raczej, że jest ok, ale na wszelki wypadek jest histopatologia, bo stan zapalny mógł wywołać nawet citra. Właśnie drugi lekarz mi analizuje wynik i też nie ma tragedii. Choć faktycznie długi czas, ale też lekarz mocno oblegany i wyjeżdża na urlop dlatego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3328 Napisanych postów 8555 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 321811
MARIAN 17
właśnie to samo pomyślałem z tym MC:D ze idealny zestaw po takiej głodówce :D
chyba bardziej zalecaja cos leko strawnego ;)

może tylko kawa?
mi zdarzało sie iść do MC tylko na kawę
jak np. byłam w podózy i nie było nic innego

ja wierzę że Krychu wie co robi :)

zdrówka!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
natalijka
MARIAN 17
właśnie to samo pomyślałem z tym MC:D ze idealny zestaw po takiej głodówce :D
chyba bardziej zalecaja cos leko strawnego ;)

może tylko kawa?
mi zdarzało sie iść do MC tylko na kawę
jak np. byłam w podózy i nie było nic innego

ja wierzę że Krychu wie co robi :)

zdrówka!!


No właśnie kawy na czczo nie mogę, od razu kibel.
Ludzie podchodzą strasznie czarno-biało czyli mac =syf a kurczak z ryżem i brokułem już nie. A tak naprawdę to wszystko zależy i w kontekście jednego posiłku nie ma co diety oceniać. Większe problemy właśnie bym miał po brokułach i inne krzyżowe, które mają rafinozę, po której cierpie.
Podobnie mam jak zbyt dużo fruktanów po Cebuli


Zmieniony przez - popuri w dniu 2019-07-16 22:31:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
U mnie cebula broukl tez to tragedia no ale po takiej glodowce napewno bym nie skoczył na maka;) ale to ja bo wiem że by to na mnie źle wpłynęło. Zjadł bym coś co najbardziej toleruje np ten słynny kleik czy np Wafle a nawet płatki kukurydziane z wpi ;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
MARIAN 17
U mnie cebula broukl tez to tragedia no ale po takiej glodowce napewno bym nie skoczył na maka;) ale to ja bo wiem że by to na mnie źle wpłynęło. Zjadł bym coś co najbardziej toleruje np ten słynny kleik czy np Wafle a nawet płatki kukurydziane z wpi ;d


Racja. Gdybym miał WZJG to pewnie, że mac odpada. Co więcej, znajomość swojego układu pokarmowego to postawa. A u mnie mc zestaw to bezpieczna opcja bo po prostu raz że zawsze to samo czyli mac zestaw. Znam cały skład oraz nigdy problemu nie było.

Dziś, aż daliście mi temat na art na fanpejdzu. Napisze albo o macu albo o inflamacji w ujęciu biochemicznym i praktycznym. Choć raczej to 1 ponieważ same stany zapalne to temat rzeka, co innego CRP, OB co innego stany zapalne żołądka, co innego dwunastnicy, co innego jelito grube, jeszcze co innego układu mięśniowego. Oczywiście sam proces wszędzie jest podobny. Chodzi o migrację leuko i limfocytów oraz aktywację cytokin antyzapalnych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 900 Napisanych postów 2260 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 174890
jak siebie wyleczysz to napisz wtedy ten artykuł ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 603 Napisanych postów 1847 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 208481
Gdybyś nie robił prywatne to za cholerę nie pobraliby Ci wycinków, bo z reguły lekarze tego nie robią, jeżeli obraz w endoskopii jest prawidłowy. Kolejna sprawa - lekkie zmiany zapalne na nabłonku jelita mogą w hispacie wyjść pozytywnie od samego środka przeczyszczającego np. citra czy fortransu tj. powiększone naczynia krwionośne, lekki obrzęk tkanki, czy wybroczyny, jak już wspominałeś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
kwachor
jak siebie wyleczysz to napisz wtedy ten artykuł ;)


ja siebie nie lecze, od tego są lekarze, ja tylko jestem skromnym dietetykiem. Jakąś tam wiedzę mam, pewnym osobom pomagam, dzięki też własnym problemom.
Nie omieszkam, zrobić serii artykułów o sposobie poprawy całego układu pokarmowego. Jednak zalecenia stricte medyczne to już inna bajka to powinno być indwidualne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Polskikoks
Gdybyś nie robił prywatne to za cholerę nie pobraliby Ci wycinków, bo z reguły lekarze tego nie robią, jeżeli obraz w endoskopii jest prawidłowy. Kolejna sprawa - lekkie zmiany zapalne na nabłonku jelita mogą w hispacie wyjść pozytywnie od samego środka przeczyszczającego np. citra czy fortransu tj. powiększone naczynia krwionośne, lekki obrzęk tkanki, czy wybroczyny, jak już wspominałeś.


Dokładnie tak, już dwóch niezależnych lekarzy mi to potwierdziło, więc nic tylko czekać, Ogólnie moja diagnoza brzmi : podejrzenie mikroskopowego zapalenia jelita grubego

Mam jeszcze jedną teorię, ale na razie to tylko teoria. Muszę o tym poczytać w literaturze i pogadać z bardziej kompetentnymi osobami
chodzi o bakterie bacillus cereus, która rozwija się m.in w ryżu ugotowanym, który został pozostawiony. Ja robię większość posiłków na ryżu i czasami na 3 dni.
Spróbuje na razie w miarę na świeżo ryż gotować albo od razu chować do lodówki, bo te bakterie namnażają się jak ugotuje sie ryz i pozostawi w tem pokojowej , co często czyniłem niestety


Zmieniony przez - popuri w dniu 2019-07-17 13:22:39
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

AGATA SZUŁCZYŃSKA debiuty 2017

Następny temat

Karolina Noskovitz dziennik treningowy

WHEY premium