SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wuchta - To dla Ciebie TATO - 14.01.2010

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 251547

Ankieta

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 12037 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51295
Tak rozmarzyłęm się troszeczkę.

Zawsze myślę tylko o kolejnym treningu aby coś dołożyć i małymi kroczkami do celu



<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<Regeneracja>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Z rana 5gram kretki + 10gram BCAA + 10gram glutaminy + 1 thermo speed. Poduszkowce w ilości 54 powtórzeń i spinanie 35powtórzeń. Fajne śniadanko tzn jajeczniczka + pieczywo pełnoziarniste.

PODSUMOWANIE TRENINGÓW "B"

Poniedziałek:

- wyciskanie stojąc - fajne dawno nie wykonywane ćwiczenie i z czasem mam nadzieję, że 80kgx8 to będzie tylko historia
- wyciskanie od czubka głowy - żadko wykonywałem dwa ciężkie wyciskania na barki dlatego moc na chwilę obecną tylko w pierwszym ćwiczeniu ale z biegiem czasu i tu może coś fajnego pocisnę
- SS wznosy sztangielkami bokiem + w opadzie + wyciskanie - szok zwłaszcza ta mega seria 15+15+15 troszeczkę potrwa zanim przyzwyczaję się do takiej liczby powtórzeń

Środa:

- WL na 3powtrz - tu zaskoczenie , że udało się 175kgx3. Teraz co tren +2,5kg
- skos głową do góry wąski chwyt - fajne ćw też dawno nie wykonywane a i kg można dołożyć
- poręcze - mimo , że na 9powtrz to i ciężar do pasa mogę dokładać, co dobrze rokuje
- francuskie wyciskanie jednorącz - zaskoczenie liczbą powtrz ale kwestia czasu aby kg dokładać
- przenoszenie sztangielki - hm... na drugi dzień po tym ćw to triceps i klatkę czułem jak nigdy także szyn

Piątek:

- to co wuchta lubi najbardziej - dociągania:
- dociąganie znad kolan - 270kgx3 to nie szczyt mocy ale muszę popracować nad chwytem
- uginanie sztangielkami stojąc - mała liczba powtrz także niebawem i 30+ uda się podnosić
- wiosło jednorącz półsztangą - super ćwiczonko , można dokładać kg
- wyciąg z góry szeroko - raczej liczba powtórzeń jest problemem ale do opanowania
- MC na prostych nogach - no cóż po dociąganiach to już hardcore
- modlitewnik nachwytem - fajne ćwiczenie dawno nie wykonywane także coś innego ale liczba powtórzeń 15 to jeszcze troszeczkę potrwa zanim oswoję się i będę coś dokładał.

Wrażenia po tygodniach A i B są jak najbardziej pozytywne. Czuć każdą trenowaną partię zwłaszcza barki co jest małym zaskoczeniem. Konkretny trenign , dzięki któremu uda sie przełamać kolejne bariery siłowe w WL i MC.

Powrót do korzeni :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
wyc szeroko siedzac od czubka glowy mozesz ronic w zasadzie od czubka czoła
siedzac oparty na ławie

bardzo szeroki chwyt skraca ruch i do tego w zasadzie powinienes dazyc przy tylu powtorzeniach



przenoszenie sztangielki lezac
- pamietaj ze jest ono rowniez czescia "dnia przygotowawczego" dla miesni najszerszych grzbietu


w dociaganiu na pewno szybko odzyskasz ciezary , ale w tym celu po barach trenuj chwyt bo to on limiutuje tu moc



modlitewnik nachwytem- mozesz uzywac sztangi łamanej

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 469 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10161
Jestem po pierwszym treningu.
Fajne ćwiczonka na przedramię, przysiady zerchera rownież ciekawe,tylko bolą ręce od trzymania tej sztangi,mimo ze ciezar niewielki (70kg), ale przyzwyczają sie pewnie.

W lydkach sztangielka tylko 7,5kg, paliły ostro,ale przedramie od 3mania hantli nie hehe. Myslalem,ze wiecej zarzuce w tym ćw. ale jedną noga wspiecia na podstawce ciezko sie robi.

Na razie same pozytywne odczucia mam na temat tego treningu.
Za tydzien moze test zaczne na b-f.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 11766 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 64285
za kazdym razem jak tu wchodze to glupio mi sie robi


jak tak dalej pujdziesz to bedzie trzeba sie na bierki przerzucić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 12037 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51295
Wodyn - ok, będę respektował. Dzięki za wskazówki

Piotrek - zestaw ćwiczeń rewelkahttps://bundles.sfd.pl/../../buziaki/31.gif[/img] Zrób test na SFD a nie na b-f. Zrób test na SFD a nie na b-f. Zrób test na SFD a nie na b-f. [img]../../buziaki/40.gif" alt="" />

Remik - po 12-13 latach treningu będziesz ciskał jeszcze lepsze ciężary aniżeli ja. Cierpliwości



<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<Wizyta u ortopedy>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Dzisiaj byłem na wizycie u ortopedy, obejrzał, wysłuchał przebieg kariery i diagnoza:

FAŁDA POD RZEPKĄ KOLANOWĄ, zabrzmiało groźnie i niestety będzie zabieg. Kiedy to dopiero będzie ustalone za dwa tygodnie. 3 dni w szpitalu i dwa tygodnie przerwy ale po 3 latach będę mógł wykonywać przysiady . Poduszkowce mam wykonywać dalej również chciał mi je zaproponować. Czekamy za terminem zabiegu...

Powrót do korzeni :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 12037 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51295
Dzisiejszy trening 3 tydzień "A"

Klatka i triceps lekko:

- wyciskanie na prostej 112,5x5x3 serie
- dociskanie 122,5kgx5x3 serie
- pompki na poręczach 3x8

Bary zestaw "A"

- unoszenie bokiem w opadzie jednorącz 4x12 - 15,17,,18,18kg sztangielki
- unoszenie bokiem na wyciągu 4x12 - 3,4,3,3 - sztabki
- wyciskanie stojąc 5x8 - 65, 70, 70, 70, 70kg sztanga

Szyja i przedramię wykonane prawie w 100%

Wrażenia:

Unoszenia bokiem w opadzie już lepszy ciężar niż 2 tygodnie temu
Wyciag bokiem również awans o jedną sztabkę
Wyciskanie stojąc - no tu awans z 55 na 70kg czyli mały progresik ale za dwa tygodnie już tylko o 2,5kg dołożę
Szyja wykonana w całości
Przedramię miało być na 50 powtórzen ale nie ma takich sztang lekkich dlatego było max 35powtrz palenie nie do zniesienia
Łydka bez ciężaru i na 20powtrz - brak mocy

Powrót do korzeni :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
a co konkretnie na chwyt robiles?

poza tym sadze ze w wyciskaniu stojac nie musisz na razie sie ograniczac do progresu 2,5kg

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 433 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6319
3 lata to trochę jest, oby ci zlecialo szybko.

dociskanie robisz juz do deski ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2062 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14122
trzymam kciuki za operacje ! ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
a ja mu dawałem 2 lata na "przysiadach-poduszkowcach"

swoja droga fajnie ze lekarz tez je zalecił

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Masowanko kolegi ^^ Ocencie

Następny temat

Początkujący... trening na tle redukcyjnym

WHEY premium