SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wuchta - To dla Ciebie TATO - 14.01.2010

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 251251

Ankieta

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Senegroth

Wodyn w przypadku "grzbietowców" dociąganie z nad kolan nie jest tak skuteczne(inna pozycja). Jeżeli już to dałbym ciągi z gumami lub łańcuchami.


pomijajac to ze to sprawa dyskusyjna i niesprawdzalna bo trzeba dla kazdego osobnika poczynic glebsze obserwacje i testy

pomijajac to ze gumy i lancuchy to rarytas

pomijajac tez ze ciagi znad kolan przyczynia sie do naprostowania plecow, co jest raczej mile widziane (np przez lekarzy)

pomijajac to wszystko

dociaganie znad kolan ma byc zwyczajnie odpoczynkiem od pelnych ciagow,
ktore jak mowi Wuchta powtarzane zbyt czesto daja efekt w postaci "zablokowania sie" postepow

Zmieniony przez - WODYN w dniu 2008-10-21 00:28:49

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Jeśli chodzi tylko o odpoczynek to spoko. Łańcuchy może i rarytas, ale jako gum można używać bandaży do siadów Sam tak robiłem dopóki nie miałem łańcuchów.

Zmieniony przez - Senegroth w dniu 2008-10-21 10:32:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
eee

odpoczynek od garbienia i mozliwosc wyuczenia nieco prostszych plecow dodaj


co prawda teraz styl nie jest zbyt drastyczny ale takie sklonnosci nie powinne tez sie poglebiac wiec kontra w postaci dociagania na prostych plecach



gumy to rarytas w sensie ze trzeba je gdzies zamocowac , choc wg mnie jesli sa dostatecznie dlugie to mozna mocowac do czegos ponad wysokoscia głowy i wowczas ulatwiaja glownie pierwsza faze ruchu a nadal uczysz sie walki o przyspieszenie bezwładnego ciała jakim jest sztanga

z drugiej strony skoro celem jewt martwy ciag bez sprzetu to wystarczy ze poprawi sie dociaganie i prostote plecow, i z znow wychodzi na dociaganie gdyz i lancuch i guma oznacza ze pozycja startowa nadal wymusza garba,
Tobie o te pozycje chodzi - ze to ma tak byc, a ja mysle o bardziej o zdrowiu, mniej o wynikach ktore zbudowane na zdrowym szkielecie sa na pewno bardziej satysfakcjonujace

a ostatecznie
wole dmuchac na zimne, a wlasciwie delikatnie podgrzane



Zmieniony przez - WODYN w dniu 2008-10-21 11:28:21

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 12037 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51295
Troszeczkę mnie nie było ale fajna dyskusja się nawiązała...

Helssing - dzięki za wstawienie filmiku.

Piotrekzx - dzięki, zapraszam częściej.

hardtrain - czas nie jest wyznacznikiem. Jeśli uda się do końca roku zrealizować cel to super a jeśli nie to w późniejszym okresie. Nie spocznę dopóki nie uda sie pociągnąć 300kg

Wodyn - obecny trening na plecy wyglądał:
A - MC 2-3 serie na dużym % 1-3 powt
- sztangielka w opadzie 3x8
- wyciąg 4x10-8 zabawa
- szrugsy 3x6-5
B - MC na prostych 3x6-5 powtórzeń
- podciąganie sztangi w opadzie 4x8-6-4
- wyciąg 4x8 zabawa
- szrugsy 3x6
Niestety szerzej nie mogę stanąć ponieważ pojawia się ból w kolanie co uniemożliwia trenowanie (dlatego nie mogę siadów wykonywać).
Sposób na oderwanie sztangi jest super z całą pewnością wypróbuję.
Z moim charakterem <potulny jak baranek> ciężko będzie wyeksponować na zewnątrz prawdziwą bestię. Również spróbuję jeśli ma pomóc w osiągnięciu celu.
Na filmiku widać problem z dociąganiem i fakt tak jest ale nie miałem talku na nogach co dodatkowo utrudniało wciągnięcie. Z talkiem 2 tygodnie wcześniej było o wiele lepiej.
Dzięki za rospisanie planu A i B. Będę realizował.
Mam pytanie czy w kolejnym treningu mam iść wyżej czyli np 280kg czy lepiej zrobić jeden trening na mniejszych ciężarach np 240-250 na 3powtrz? W tym tygodniu wykonam dociągania a jutro 55% MC na 5powtrz.
Dziękuję za fachowe rady i proszę o kolejne w trakcie realizacji celu.

Perez - również liczę na takiego gwiazdorka

Kasteta - nie poddaję się i konsekwentnie do celu czyli skromnego 300kg

Tomek - dzięki, postaram się osiągnąć zamierzony cel i nie dać plamy

Ruger - nie jest tak różowo ale do 300kg powinienem dojść.

gkabulski - lubię ten kawałek ale w kolejnym filmiku już będzie nowa nuta. Koszulka jest z nanovapora i coś o wyzwoleniu demona jak spróbujesz także polecam nie ma barier i kresu siły

Polaco - dzięki za wiarę, ja również trzymam kciuki za Ciebie w nowej drodze... siłownianej.

Sene - gum i łancucha nie ma siłce ale zacznę dodatkowo dociągi wykonywać co mam nadzieję pozwoli przyzwyczajać się do dużych ciężarów. Droga jeszcze daleka ale powinno być szyn...

Zmieniony przez - Wuchta34 w dniu 2008-10-21 16:24:19

Powrót do korzeni :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160545 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234842
Nie no po filmiku widac ze bedzie dobrze

A z tym wyznaczaniem czasu to jest czysta prawda

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 12037 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51295
Wczorajszy trening klatka lekko, trip i biceps:

Klatka:

a) wyciskanie wężej na prostej 90x9x4 serie

Trip:

a) poręcze +15x8, +30x8, +40x5, +15x8

b) WW - 100x8x4

Biceps:

a) sztanga stojąc 30x10, 50x8, 50x6, 30x8 - ból w prawym łokciu?

SS

a) ściąganie drążka wyciągu 4x15-12-10-8 w SS
--- uginanie sztangielkami siedząc 4x8

Wrażenia:

No cóż to była ostania 1\2 porcji no-xploda czyli koniec dobrego i fajnej pompki, której wczoraj również nie zabrakło. Teraz wypróbuję Doriana przed siłką a że mam 4 saszetki może skuszę się na większą liczbę jeśli będzie dobrze czesać.
Jutro barki , nogi, brzuch.

Powrót do korzeni :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Wuchta:

Mam pytanie czy w kolejnym treningu mam iść wyżej czyli np 280kg czy lepiej zrobić jeden trening na mniejszych ciężarach np 240-250 na 3powtrz?


wiec tak:

-nastepny trening jest 2 tygodnie po ost piatku, co znaczy ze masz "wolna ręke", jak musisz zrobic cos lzejszego to niech to bedzie w trenngu B

-ciezszy trening B - to byloby dociaganie znad kolan, lzejszy trening B - to byloby dociaganie samej koncowki

-wg mnie robienie lzejszego treningu w piatek nie jest konieczne w ogole jesli wdrozysz ow poniedzialkowy i piatkowy dodatek (lekkie hack przysiady w pon i lekkie dosc dynamiczne MC ze szrugsem w pt) - ten trick polega wlasnie na tym ze w ciagu tygodnia i tak masz lekki trening MC

-szczegolnie na splitach zasada powinno byc dokladanie max 2,5kg na tydzien/mikrocykl. Piszesz o dolozeniu 7,5kg w ciagu mikrocyklu... sporo, jest to wykonalne, ale nie planuj nic powyzej 275

- dokladanie 2,5kg co 2 tygodnie to jakby dokladanie 60-65 kg na rok, a to straszliwie duzo ci co dokladaja szybciej zazwyczaj nie dokladaja 60kg na rok (zoltodziobow nie licze )

-jesli moglbym cos zasugerowac co do treningu PELNEGO MC, trenowalbym z podstawek pod sztanga ok 5-10 cm (np z talerzy) na jakies 3*3 powt, przynajmniej czasem, skrocenie ruchu nieznaczne a moze pomoc w przelamaniu barier bez zaburzenia sprawnosci w pelnym ciagu

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 12037 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51295
Wodyn - dzięki za rady. Dzisiaj już trenowałem według Twoich podpowiedzi. W piątek zrobię dociągania na ładnym %.

Dzisiejszy trening

55% MC czyli 150kg5x5 - dynamicznie

Barki:

a) wznosy bokiem 4x8

b) w opadzie siedząc 3x8

c) bokiem na wyciągu 2x8

Nogi:

a) pseudo siad 150x6, 170x5, 185x5

b) wyprosty siedząc 4x12-8

Wrażenia:

Brak no-xploda już można było odczuć tzn zero powera do trenowania. Ospały, przepracowany podszedłem do treningu a wszystko wydawało się ciężkie. Nie machałem za dużo a i ciężar nie powalał. Do piątkowego treningu muszę się zregenerować i targnąć dobry ciężar w dociąganiu.

Powrót do korzeni :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chciłbym coś napisać, bo wierze w CIebie, ale wy tu samym profesjonalizmem jedziecie tak, że czuję się nie swojo;p;p;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Wuchta

2 dni przed dociaganiem nie zaszkodza przysiady, ale 2 dni przed pelnym ciagiem moga, plus moga tez niwelowac wartosc lekkiego MC

dlatego sugerowalbym cwiczenie nog w poniedzialek, jesli masz klopoty z siadami/kolanami to mozesz wyprobowac hack przysiady ze sztanga, taki jakby martwy ciag ze sztanga za nogami


Skoroś ospały to znak ze na dopalaniu NOXplodem nieco przedobrzyles

szczerze gdybym byl Twoim trenerem to bez wątpienia dalbym tydzien lekkiego treningu , bardzo lekkiego cos jak te 55%*5*5

nie zregenerujesz nerwow w 2 dni cwiczac nadal dosc ciezko

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Masowanko kolegi ^^ Ocencie

Następny temat

Początkujący... trening na tle redukcyjnym

WHEY premium