SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolarski Damian - Po Puchar Ultra 2022

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 260698

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12975 Napisanych postów 20734 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607834
A mnie zastanawia czy kolarze przez cały rok treningowy mają w planie bardzo mocne jednostki?
W bieganiu jesień i zima to okres większej objętości i mniejszej intensywności (mój ulubiony ). Dopiero na wiosnę wchodzą do planu mocniejsze, szybsze akcenty.
A tu widzę cały czas jest mocno i szybko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
To tylko Damian tak ma

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020297
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12975 Napisanych postów 20734 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607834
Ale to się nie odbija negatywnie na przygotowaniach i zdrowiu?
Tyle już się naczytałam i nasłuchałam o tym, dlatego nie warto cały rok szybko i mocno i jakie korzyści daje mniejsza intensywność. Kiedyś też każdy trening był mocny, ale w końcu odpuściłam bo to nie dawało lepszych wyników na zawodach. A teraz nawet lubię powoli

A pytam, bo co jakiś czas czytam że kolano boli, ostatnio coś o zmęczeniu i przetrenowaniu, a przecież dopiero co się przygotowania zaczęły, gdzie tam jeszcze do sezonu startowego i zawodów


Zmieniony przez - Viki w dniu 2019-12-04 07:38:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Mocne tzn?

Bo mocne można rozumieć dwojako.
Długie o stałej średniej mocy, generujące dużą ilość TSS.
Krótkie acz mega intesywne- które też generują dużą pulę TSS.

Obecny plan treningowy w okresie 3 tygodniowej "pracy" zakładada 1 jednostkę krótszą, a bardzo intesywną (testujemy nowy protokół), i jedną dłuższą o tlenowej mocy 3-4h. Reszta to już jednostki specyficzne dla danego okresu treningowego.
Trening w sobotę 30.12.2019 był jednym z "głupich", ale zrobiłem to bo czasem lubię się powygłupiać i robić rzeczy, na które nikt inny by się nie odważył

W moim wypadku zdecydowaliśmy się na 1 jednostkę jak wyścig "ZWIFT", która ma też za zadanie pracować u mnie na krótkich peak'ach, odpowiadać na "ataki", no i pewnym stopniu symulować warunki wyścigowe. W tym jestem poniżej poziomu "żenada vol. 1"

Baza i praca tlenowa w moim wypadku jest w skali WKO na poziomie 1szym, czyli w zasadzie Pro Peleton Nie muszę się, aż tak na niej skupiać.
Chodzi o to że z 3h potrafię utrzymać średnie 290w, co spokojnie dałoby mi przejechać etap w wiekim tourze, ale z 5min u mnie max to 380w, gdzie zjedliby mnie i wypluli na 300 sposobów.

Testujemy nowe warunki, ufam mojemu Trenerowi, szczególnie, że sporo razem przeszliśmy (jakby tego nie rozumieć ).

Podsumowując rozmawiając z kilkoma zawodnikami czołówki amatorów w polsce (niektórych prowadzę dietetycznie), z moim W/KG powinienem golić większość wyścigów. Niestety tak nie jest i nad tym pracujemy

Ps. Jak trenowałem lekko też bolało kolano, wydaje mi się że wyciągasz zdania wyrywkowo z tego co piszę.


Zmieniony przez - Dampaz w dniu 2019-12-04 07:42:02

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020297
Viki
Ale to się nie odbija negatywnie na przygotowaniach i zdrowiu?
Tyle już się naczytałam i nasłuchałam o tym, dlatego nie warto cały rok szybko i mocno i jakie korzyści daje mniejsza intensywność. Kiedyś też każdy trening był mocny, ale w końcu odpuściłam bo to nie dawało lepszych wyników na zawodach. A teraz nawet lubię powoli

A pytam, bo co jakiś czas czytam że kolano boli, ostatnio coś o zmęczeniu i przetrenowaniu, a przecież dopiero co się przygotowania zaczęły, gdzie tam jeszcze do sezonu startowego i zawodów



Zmieniony przez - Viki w dniu 2019-12-04 07:38:40


Wszystko zależy od osoby i czy jest w stanie się zregenerować. A wiadomo regeneracja zależy od wielu czynników, takich jak spanie, jedzenie, fizjoterapia, ekspozycja na różne temperatury, poziom stresu dziennego itp itd. Ale treningi długie i wolne pomagają w regeneracji, gdy nie przekracza się pewnych progów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12975 Napisanych postów 20734 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607834
Dampaz chodziło mi o mocne czyli intensywne
A z tym kolanem to widzę właśnie, że boli już jakiś czas. Dlatego byłam ciekawa jak to wygląda, bo zwykle zimę traktuje się jako czas naprawy i wzmocnienia, żeby przypadkiem kontuzja nie pokrzyżowała planów startowych

Nie znam się na treningu kolarskimi dlatego pytam, szczególenie że widzę że to zupełnie inaczej niż w przypadku biegania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Są dwa typy kolarzy,
niektórzy potrzebują dużej objętości bo są totalnym gównem genetycznym jak np Froom'e, jego treningi przygotowawcze to np. 3 dni po średnio 230km i 4km w pionie, jeden lżejszy dzień i powtórka. Mega wysoka objętość i za pewne pod górę intensywność.
Sa freak'i genetyczne jak Valverde, który po sezonie rower odstawia na 3 miesiące na kołek ciesząc się życiem, trenuje objętościowo jak amator i nie przeszkadza mu to w zostaniu mistrzem świata w wieku 40 lat...

Ja należe do grupy "totalne g**** genetyczne". Muszę trenować, a poza tym chcę, ciężej niż inni. Jak sobie przypomne jaki byłem jeszcze 4 lata temu.. No raczej nie wiecie o czym mówię

------------------------------------------------------------------

W moim wypadku regeneracja jest na wysokim poziomie.
Cały dzień pracy siedzę przy biurku, śpie po 9-10h dziennie, prawie zerowy stres związany z życiem codziennym, mam na wszystko czas. W zasadzie gdybym chciał to jedyny "ruch" w ciągu dnia może odbywać się na treningu. A tak "leże i pachnę". Nie pomijam wsparcia od Żony i wyrozumiałości, którą otrzymuje każdego dnia

Przez najbiższe kilka lat moje życie jest nastawione na JEDEN cel, być najlepszym górskim kolarzem amatorem w polsce. I choć miałbym zdechnąć cel zrealizuję. Jestem dlatego w stanie poświęcić wszystko. Tak wiem, samolubne itd... No cóż taki już jestem, nie zmienię tego.

Viki u mnie kolano to kwestia spięcia jednej/drugiej strony ciała i to generuje ból. Przerwa tego nie naprawi, zresztą rok temu miałem 3 miesiace bez treningów i nic nie dało. Nie znam dokładnie określenia mojego problemu, to już trzeba by było Kamila BLP-G zapytać
Kolano po rezonansie robionym w 2019 okazało się że mam perfekcyjnie zdrowe. Wyglądają jak nowe



Zmieniony przez - Dampaz w dniu 2019-12-04 08:00:05

Zmieniony przez - Dampaz w dniu 2019-12-04 08:00:43

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020297
Tylko właśnie to leżenie i pachnięcie nie jest najlepsze dla regeneracji. Brak ruchu jest wręcz nie wskazany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Dlatego nie leżę i nie pachnę w ciągu dnia. Chodziło mi raczej o poziom obciążeń chronicznych, które w dłuższym czasie mogą doprowadzić do przetrenowania.
1

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Stawy i ich ochrona, czyli czy żelatyna wystarczy?

Następny temat

Reebok CrossFit Games 2019

WHEY premium