SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolarski Damian - Po Puchar Ultra 2022

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 260552

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Tak, kółko..

Zacznijmy od tego czy to robię....

Z kolan... wersja dla ultra początkujących. Ledwo 8 ruchów i to nie pełnych...



Ps. Coraz bardziej się przekonuje do tego co Fighter pisał o rozciąganiu statycznym, które robię od 3 lat, a technika w wycieraczce wygladała żenująco. Nie byłem w stanie nóg wyprostować..


Zmieniony przez - Dampaz w dniu 2019-12-06 08:49:15

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020297
Dampaz
Tak, kółko..

Zacznijmy od tego czy to robię....

Z kolan... wersja dla ultra początkujących. Ledwo 8 ruchów i to nie pełnych...



Ps. Coraz bardziej się przekonuje do tego co Fighter pisał o rozciąganiu statycznym, które robię od 3 lat, a technika w wycieraczce wygladała żenująco. Nie byłem w stanie nóg wyprostować..



Zmieniony przez - Dampaz w dniu 2019-12-06 08:49:15


O ile dobrze pamiętam z książki Sommera, wycieraczkę najlepiej zacząć od pozycji "Tuck" i powoli przechodzić do wyprostowanych nóg. Dodatkowo tzw zamykanie pozycji zaczyna się od Jefferson Curl i wznosów nóg w pozycji "Pike".

Generalnie polecam pracować na końcowych zakresach ruchu, jak czegoś nie jesteś w stanie kontrolować, to raczej w ćwiczeniu nie wykorzystasz

Kółeczko lubię robić w kamizelce 10kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Z rana nic nie czułem, ale już są mega zakwasy na skosach, prostych brzucha no i dolny odcinek grzbietu.
Weszło gdzie trzeba
1

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622

Pobudka o 7.10, znów kur@a przed budzikiem. Od razu się zebrałem i 7.30 byłem już w pracy. Małe nieporozumienie z kucharzem trochę podniosło ciśnienie, ale szybko opadło W pracy zleciało, na pełnym gazie, robię nowe jadłospisy dla prywatnych klientów i chciałem im wysłać jutro rano, aby mogli zakupy zrobić. Po pracy do domu, od razu trening. Po treningu posiłek, rozciąganie, rolowanie i po Żonkę na stację żeby sama po nocy nie wracała. Teraz kolacja, a czeka nas jeszcze netflix, kilka ciekawych pozycji się pojawiło



1. Szejk- WPC SFD + Olej kokosowy
2. Kurczak z ryżem Z grillowanymi warzywami, fasolką i olejem lnianym
3. Kurczak z ryżem Z grillowanymi warzywami, fasolką i olejem lnianym
3. Placek jaglano-marchewkowy z ALMOND CREAM SMOOTH, melonem i gruszką
4. Zupa kalafiorowa, Sałatka z kurczakiem, ryżem, PROTEINEO BREAD i sosem musztardowym
+++W trakcie treningu TREC W.A.N.A.D CARBO ACCELERATOR FORMULA
+++W ciągu dnia kawy, galaretki zero



Podsumowanie:

Wg. Planu.





Jak już pisałem, zakwasy w obszarze core ogromne dziś, trochę to utrudniało. A dziś typowa „siła” kolarska czyli powtórzenia na niskiej kadencji i wysokiej mocy, potem trochę miękkiego obrotu. W miarę mocny trening, ale bez grymasu bólu



TREC W.A.N.A.D CARBO ACCELERATOR FORMULA- W trakcie wysiłku
TREC W.K.M EXECUTIONER FORMULA- 2 caps
P.A.L.L.A.D. MULTIVITAMIN COMPLEX - 2 caps,
W.I.R. RESTORE & REGENARATOR FORMULA- 20g wieczorem
SFD MAG B6 FORTE -1 caps,
ALLNUTRTION VIT D + K2 -1 caps,
ALLNUTRTION BOSWELLIA SERRATA -1 caps,
All NUTRITION FLEX ALL COMPLETE – 2x miarka,
SFD WPC PROTEIN PLUS- Wg braków w diecie,
MEDVERITA BERBERYNA - 1 caps po posiłku pow. 100g WW.
ALLNUTRITION OMEGA 3 STRONG – 4 caps

Pozdrawiam.


Zmieniony przez - Dampaz w dniu 2019-12-06 20:36:11
4

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Na wstępie chciałem tylko zaznaczyć że nie szukam dziury w całym i nie próbuję się czepiać.
Po kolei
Problemy z wyprostem nóg w tzw. wycieraczce to nie kwestia rozciągania statycznego, dynamicznego czy jakiegokolwiek. To kwestia zaniedbań. Podejrzewam że ten ograniczony zakres ruchu dotyczy nie tylko nóg. Popracuj nad tym a na pewno przełoży się to na siłę, wytrzymałość i dynamikę ruchu.

To nieszczęsne rozciąganie statyczne
W czasach gdy jeszcze nie było internetu a na wielkim ekranie królował Bruce Lee i Van Damme, rozciągałem się statycznie. Dziś mając 48 lat bez problemu kładę całe dłonie na podłodze stojąc z wyprostowanymi nogami, dotykam głową do kolan w tej samej pozycji, składam dłonie jak do "pacierza" na plecach czy robię przysiady z rękoma nad głową w seriach stojąc bezpośrednio przy ścianie. I cały czas podtrzymuję formę rozciągając się tylko statycznie mimo iż masa mięśniowa znacznie mi od tamtego okresu wzrosła.

Kółko z kolan to nie wersja dla ultra początkujących. To wersja dla większości ludzi aktywnie uprawiających sport. Do kółka ze stania trzeba mieć to coś czego Tobie brakuje, predyspozycje. Krótkie ręce, krótkie nogi, niski wzrost i niską wagę.

To że po kółku czujesz lędźwia to nie jest dobry znak. Staraj się robić to ćwiczenie w ten sposób by nie pogłębiać naturalnej lordozy. Zdrowie będzie ją wypłaszczyć niż pogłębić.

No i to by było na tyle, ale zaznaczam że się nie znam
2

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja też się nie znam to skomentuję i kółko i komentarz.
Nie trzeba mieć ani krótkich rączek ani nóżek tylko trzeba mądrze trenować. Kolarz czy biegacz musi mieć mocny cały rdzeń nawet jak ma długie nóżki. Koniec kropka. Jak biegałem to robiłem kółko ze stania na jednej nodze bez problemu. Chwale się? Nic podobnego, większość biegaczy tak potrafiła, przynajmniej wtedy. A kolarze? Znałem kilku niezłych i robili też bez problemu. Z Jednym takim co został mistrzem świata masters jak dobrze pamiętam robiliśmy jeszcze ciekawsze rzeczy. A czemu teraz są takie problemy, może dla tego że trenuje się w domu przed telewizorem na maszynie przybitej do podłogi a do tego silny korpus niepotrzebny i o stabilizacji mowy nie ma.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Nie pisałem w żadnym momemcie, że po kółku czułem lędzwia. Chodziło mi o całą jednostkę treningową, którą wykonałem.

Pawo, jak pisalem wcześniej niestety warunki pogodowe, widoczność o zmierzchu nie pozwalają na trening na zewnatrz jesienia i zimą a żałuję. Tym bardziej na zamarzniętej nawierzchni...
Aczkolwiek jesli masz na to rozwiązanie chętnie poslucham




Zmieniony przez - Dampaz w dniu 2019-12-07 01:25:55

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12974 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607825
Paawo ja już kiedyś pytałam, czemu ciągle w środku a nie na zewnątrz Oni nie lubią zimna, deszczu i nie lubią myć roweru
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Jeśli uważasz że jazda na "szklance" w otwartym ruchu samochodowym to wymówka.. No dobra. Niech będzie wymówka.

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12974 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607825
Dampaz tak jak już kiedyś napisałam - nie wszystkie jednostki treningowe można robić w zimie na zewnątrz. Ale zgadzam się też z tym co Paawo napisał
Poza tym, te zimy ostatnio to wyjątkowo łagodne i marne. Zaraz połowa grudnia, a tu nawet śniegu nie ma
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Stawy i ich ochrona, czyli czy żelatyna wystarczy?

Następny temat

Reebok CrossFit Games 2019

WHEY premium