SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolarski Damian - Po Puchar Ultra 2022

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 261404

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020315
Na zawodach pogody nie wybierzesz, warto być przygotowanym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607879
A jak się można przygotować/przystosować do gradu 5-10 cm który rozwala szyby w autach i dziurawi dachy jak sito? Albo do takiej trąby co była teraz w Czechach i koło Nowego Sącza? To w sumie całkiem blisko mnie.
Ja generalnie biegam cały rok, niezależnie od pogody, nie ważne czy wiatr, deszcz, śnieg, mróz ale teraz zaczęłam się bać, szczególnie jak mamy alerty burzowe w okolicy. Nigdy w życiu nie zalało mi mieszkania przy zamkniętych oknach, nigdy tyle drzew nie było połamanych w okolicy a mieliśmy już różne wichury i nigdy nie widziałam żeby woda tak szybko przybierała i żeby pozalewało wszystko dookoła.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2595 Napisanych postów 5126 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78431
Viki, ja Ci się nie dziwię bo to rzeczywiście trauma.
Raz w życiu się tak bałem na treningu że po żonę zadzwoniłem. Pioruny waliły tuż obok, a ja miałem trening na otwartej przestrzeni (jak wzrokiem sięgnąć pola i łąki).
No i ostatni maraton w październiku. Ściana wody. Pierwszy raz chciałem nie pójść na linię startu i jechać do domu, no ale wystartowałem i do 25km w ulewie)

Do anomali się nie dostosujesz jak grad czy trąba, ale to są zjawiska bardzo rzadkie i mogą być przewidywalne (upały, styk dwóch frontów atmosferycznych).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
No o tym piszę. Wiadomo, że tutaj nie da się przygotować.
Grunt żeby wiedzieć jak postępować i zaakceptować rzeczywistość. Nic nam nie pozostało innego.

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607879
Muszę sobie schron wybudować

Tomasz te anomalie są coraz częstsze Ten front z Czech szedł do nas, na szczęście osłabł i w nocy mieliśmy dość solidną nawałnicę, ale nie aż tak niebezpieczną. Te chmury z okolic Sącza też przyszły, tylko że z samym gradem. My co chwilę dostajemy alerty rcb i ostrzeżenia IMGW. Na wiosnę wiatry i wichury, w lecie przy upałach burze.
Ja po prostu teraz mam traumę, że ze "zwykłej" chmury może być coś tak niebezpiecznego. Generalnie jestem zwolennikiem biegania w każdą pogodę, sama nie raz pisałam tu u Damiana dlaczego wybiera trenażer zamiast się przyzwyczajać do kiepskiej pogody i trenować w deszczu/na mrozie Ale na chwilę obecną jak widzę że idzie burza to jednak nie zaryzykuje, chyba że bieganie wokół bloku. Nigdy nie wiadomo czy to będzie zwykła burza i deszcz, czy coś gorszego, szczególnie jak obowiązują alerty.

A z ciekawości, bo Wy z innych rejonów Polski - też tak często dostajecie alerty pogodowe? Czy to tylko moja okolica bogata w takie atrakcje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
To ogólnokrajowy system i każdy dostaje alarmy

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2595 Napisanych postów 5126 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78431
Ja jestem Śląsk - Piekary Śląskie.
Ostatnio dziennie dostaję, w roku też bardzo często.

Łukasz, ale miejsce zamieszkania ma znaczenie.


Zmieniony przez - tomaszS w dniu 2021-06-26 11:26:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607879
BzykuDG
To ogólnokrajowy system i każdy dostaje alarmy


Mąż wczoraj był w Nowym Sączu i dostał a my w Krakowie tym razem na szczęście nic. To zależy w jakim rejonie się mieszka, bo stopień zagrożenia jest wydawany dla danego województwa czy powiatu, ostatnio na zachodzie Polski mieli pierwszy stopień a my czwarty więc jest różnica.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
No tak, informacja o zagrożeniu zostaje wysłana do użytkowników z regionu, w którym może ono wystąpić . I tak, Ci gdzie nic się nie dzieje ich nie dostają.

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020315
Viki
A jak się można przygotować/przystosować do gradu 5-10 cm który rozwala szyby w autach i dziurawi dachy jak sito? Albo do takiej trąby co była teraz w Czechach i koło Nowego Sącza? To w sumie całkiem blisko mnie.
Ja generalnie biegam cały rok, niezależnie od pogody, nie ważne czy wiatr, deszcz, śnieg, mróz ale teraz zaczęłam się bać, szczególnie jak mamy alerty burzowe w okolicy. Nigdy w życiu nie zalało mi mieszkania przy zamkniętych oknach, nigdy tyle drzew nie było połamanych w okolicy a mieliśmy już różne wichury i nigdy nie widziałam żeby woda tak szybko przybierała i żeby pozalewało wszystko dookoła.


Musisz o ekstremalnych sytuacjach, ja raczej piszę o ulewnym deszczu, czy mrozie, ewentualnych roztopach. Gdy masz grad 10cm to raczej chowasz się gdzie bądź by przeżyć.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Stawy i ich ochrona, czyli czy żelatyna wystarczy?

Następny temat

Reebok CrossFit Games 2019

WHEY premium