W miniony weekend rozegrano w rumuńskim mieście Cluj-Napoca Puchar Świata IFBB. Można było go oglądać poprzez stronę internetową IFBB. Wzięło w nim udział 160 zawodników i zawodniczek z 26 krajów, ale Polacy nie startowali.

Wielkich gwiazd też trochę brakowało, ale pojawiło się kilka obiecujących talentów. Na pewno można do nich zaliczyć Mołdawiankę Anastasię Brailean, która wygrała bikini fitness overall. To 30-letnia zawodniczka o nienagannych proporcjach sylwetki, atrakcyjnej prezentacji i urodzie. Wygrała już Diamond Cup w Rzymie, a teraz w Rumunii, pokonując po zaciętym pojedynku drugą utalentowaną zawodniczkę, Kristine Jansone z Grecji, mistrzynię w kategorii do 162 cm.

Bardzo dobrze zaprezentował się też Grek Eleftherios Sidiropoulos, zwyciężając w kategorii +100 kg oraz w overall w kulturystyce. Jego pełne, wszechstronnie rozwinięte i ładnie poseparowane umięśnienie zrobiło dobre wrażenie. Dobrze wypadł też rumuński weteran Emil Giurgiu, wygrywając kategorię do 70 kg.

2018 Mistrzostwa Świata IFBB

Mistrzyni świata w fitness, Jewgenię Miszczenko z Rosji, nie miała problemów z wygraniem tej konkurencji, ale Rumunki: Delia Lacataru i Amalia Mali też wykonały ciekawe programy dowolne.

Libijczyk Aburas Abuagila Salem idzie jak burza: po zwycięstwie w Rzymie, teraz „rozniósł” konkurentów w Rumunii, wygrywając kategorię do 180 cm oraz overall jednogłośnie. A na wiosennych zawodach na Malcie przegrał tylko z naszymi mistrzami: Kasprzykiem i Rogaczewskim.

Komplet wyników
Komentarze (0)