SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DZIENNIK TRENINGOWY DARNOK35

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 197051

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
xzaar77
Fartowne zdjecie, akuratnie cos tam robie :) Bylo sporo momentow gdy musialem lapac oddech, a juz na koniec - kolka, pierwszy raz od niepamietnych czasow. Nie opierdzielacie sie tam, o nie ;)


No ja wczoraj mialem tez mega dosc. 4-tego obwodu bym nie zrobil albo zrobil co druga stacje :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12141 Napisanych postów 30550 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131081
Ta skrzynia wygląda na dosyć wysoką!
Xzaar prezentuje wyrobione tricepsy.
Dosyć dużo ćwiczących!
Dobieracie sobie obwody czy są narzucone przez instruktora dla wszystkich?
Nie ma problemów z dostępnością stanowisk (tworzycie zgodne bractwo) i dogadujecie się?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Skrzynia ma 3 zakresy wysokosci w zaleznosci od ustawienia: 40 - 50 - 60 cm
Xzaar to wyglada jak kulturysta tyle Wam powiem :) - jeszcze przed treningiem pobil worek :)

Cwiczacych zwykle jest od 5 do 10 osob. Rzadko bywa wiecej jak 10 i w zasadzie faktycznie mamy juz dosc stale grono. Czasami pojawia sie ktos nowy.

Stanowiska sa tworzone przez Instruktora. Nigdy nie wiadomo jakie cwiczenia dokladnie beda co w sumie jest dobre. Sa pozycje kultowe ale co jakis czas dorzuca nam cos nowego. Ilosc stanowisk zalezy glownie od liczby cwiczacych bo minimum musi byc ich tyle ile jest osob, ale jak jest np. 5 osob to stanowisk i tak jest zwyklem min. 8. Najwiecej jak pamietam to bylo chyba 14-cie :)

Najdluzszy obwod za to jaki robilem trwal 15 min. Polegal na tym ze cwiczylismy tak dlugo na kazdej stacji jak dlugo kolejne osoby wykonywaly wskoki na skrzynie w ilosci 20 powt. Bylo mega ciezko. Tym bardziej ze kazda kolejna osoba byla bardziej zmeczona i wykonanie 20 powt. zajmowalo jej wiecej czasu jak poprzedniej. Cwicza tez z nami Panie. Panie wchodzily na skrzynie ale 40x.

Chociaz CF z TABATA trwal 28 min. non stop.

Cos takiego jest w CF jak w bieganiu. Jest moment ze nienawidzisz tego wysilku, Instruktora, sali itd. Po 20 min. mija zmeczenie a na drugi dzien marzysz juz o kolejnym treningu :)

Zmieniony przez - DARNOK35 w dniu 2013-11-05 17:55:26

Zmieniony przez - DARNOK35 w dniu 2013-11-05 18:04:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9051 Napisanych postów 82734 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699769
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
flex1976


Dziekuje pieknie :)

Z radosci dzisiaj zrobie zarzuty silowe :)

pozdrawiam

Edit:

Wlasnie sobie wciagam troche motywacji jeszcze:





Na zawsze pozostane chyba w przedszkolu CF, ale popatrzec warto :)

Zmieniony przez - DARNOK35 w dniu 2013-11-06 16:25:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
2013.11.06

SIŁOWNIA + CROSSFIT


Zaczne od tego ze dzisiaj slabo jadlem i nie czulem w ogole poweru, a na 20:00 w planie bylo FBW z Xzaar77. Dzisiaj rowniez przypadal trening CF i pierwotnie mialem go odpuscic. O 18 naladowalem sie weglami z salatki owocowej: 1 duzy dojrzaly banan, 1 srednie mango, 1 duze jablko - to moja przedtreningowka

Koniec koncow wyszlo tak, ze najpierw pocwiczylem z Xzaar77 a pozniej poszedlem na CF a Xzaar77 dalej pakowal na silce zgodnie ze swoim planem na dzisiaj :)

TRENING SILOWY

Wioslowanie sztanga
Zarzuty silowe - dzieki Xzaar77 za wskazowki co do techniki i nagrania
Podciaganie
Dipsy, w tym z obciazeniem

Nie wypisuje ciezarow i serii ale byl dosyc ciezki ten zestaw - praktycznie zrobione porzadne FBW - jesli nie to mnie popraw Xzaar77 :)

TRENING CROSSFIT

CF poprzedzony rozgrzewka - mimo ze bylem juz po TS rozgrzany to zrobilem rozgrzewke i sie zmachalem - i pomyslalem sobie: O kuzwa - a co dalej jak juz sapie ? Ale jak juz bylem na sali to nie po to zeby wyjsc jak niepyszny :) wiec poszalo dalej.

Dzisiejszy trening CF byl typowo wytrzymalosciowy i naprawde ciezki juz. Po wszystkim naprawde bylem wykonczony, ale tez mega zadowolony po wszystkim bo wytrzymalosc mi wzrosla.

1. Najpierw w parach wykonywalismy cwiczenia kolejno na 6 stacjach. Na kazdej stacji na zmiane wykonywalismy cwiczenia przez 2 min. Pomiedzy stacjami przechodzilismy bez odpoczynkow. Odpoczynek byl w czasie gdy partner wykonywal cwiczenie. Liczylismy liczbe wykonanych cykli gdzie cykl to bylo wykonanie 5 powt. danej sekwencji

Cwiczenia:

Stacja 1: 1 cykl 5 powt.: Burpees + przejscie przez skrzynie 40 cm z hantlami 2x10 kg + Burpees

Stacja 2: 1 cykl 5 powt.: burpees + przeskok przez plotek 30 cm + przeskok przez plotek 60 cm + burpees

Stacja 3: 1 cykl 5 powt.: MC 30 kg + burpees

Stacja 4: 1 cykl 5 powt.: swing KB's 16 kg + burpees

Stacja 5: 1 cykl 5 powt.: podciaganie na drazku + burpees

Stacja 6: 1 cykl 5 powt.: Swing KB'S 20 kg + burpees

Myslalem ze to koniec ale byla 2 czesc. Jesli pierwsza byla czyscem to druga okazala sie pieklem :)

2. Na kazdej stacji kazda osoba przez 1 min. wykonywala jak najwieksza liczbe powt. gdzie cykl to bylo 10 powt. danego cwiczenia. Podam l. swoich powt. na poszczegolnych stacjach w czasie 1 min.

Stacja 1: Wskoki na skrzynie 40 cm: 30 powt.
Stacja 2: Przeskoki przez 2 plotki kolejno: 30 i 60 cm: 18 powt.
Stacja 3: Thrusters sztanga 30 kg: 6 powt. tylko - odpuscilem ze wzgledu na bol w barku
Stacja 4: Swing KB'S 16 kg: 35 powt.
Stacja 5: podciaganie na drazku: 23 powt. - Ale od razu sie przyznaje ze bylo to podciaganie nie z pelnego zwisu tylko z ugietymi ramionami i w waskim chwycie
Stacja 6: burpees: 12 powt. - Tak bylem juz zajechany ze nie wiedzialem jak sie nazywam :) Dobrzez ze Xzaar77 sie przygladal i nagrywal to cos i przypomnial mi :) Dzieki za nagrania. Jak pozgrywa to wkleje do dziennika jak to wygladalo - o ile sie nada :)

Na ten czas 2 foty z treningu z dzisiaj.

Bardzo jestem ciekawy jak jutro bede sie czul po tym wszystkim bo tak czadu nie dalem w tym roku jeszcze :)

A teraz lulu ...





...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 109 Napisanych postów 3897 Wiek 48 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 76176
Od samego czytania tak sie zmeczylem, ze chyba dzisiaj odpuszcze trening :)

Podsumowanie I fazy redukcji: http://www.sfd.pl/Redukcja_ze_105kg__podsumowanie_str._170-t966196-s170.html
Rekordy osobiste w Tri:
1/8 IM: 1h23’30’’: Pszczyna 2014 // 1/4 IM: 2h28’59’’: Radłów 17/07/2016 // 1/2 IM: 4h59'40'Lisbon 2018: IM Kopenhagen 2017: 11h48'
Dystans Olimpijski: 2h32'04’’: 5150 Warszawa 11/06/2017

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 7987 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 99207
Nie dziwie sie, ja sie zmeczylem od patrzenia ;) Ostatnia serie nagrywalem, bo mialem juz koniec mojego treningu, i bardzo rad bylem ze moglem sobie siedziec i ze mnie zadania nie dotycza ;) Konrad to jeszcze dobrze wygladal, a trzeba podkreslic ze wczesniej zrobilismy ciezki godzinny trening na ciezarach, byly osoby na granicy utraty swiadomosci ;) Przyznac trzeba jednak ze bawia sie wszyscy doskonale i kazdy stara sie dac z siebie wszystko na miare mozliwosci - i to jest najwazniejsze. Nie sadze, by w treningu indywidualnym bylo mozliwe wykrzesanie z siebie takiej motywacji i tening do takiej bliskosci granicy wytrzymalosci, jednak motywacja w grupie jest na innym, kosmicznym poziomie. Do tego bardzo sympatyczny prowadzacy, swietna muza, energia sama sie znajduje, gdy wydaje Ci sie ze juz nie dasz rady.

Przy takich treningach i zaangazowaniu wystarczy Ci Konrad poprostu wytrwac i dobrze sie bawic, na wiosne i kondycja i sylwetka beda ekstraklasowe. Treningi z Wami beda odtad obowiazkowym elementem kazdej mojej wizyty w Polsce.

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/_DT_Xzaar._Triathlon,_cel_Double_IronMan_2017_-t1018057-s340.html

Cele 2016:

1. Sieraków Triathlon dystans 1/4 IM - http://triathlonsierakow.pl - 28.05.2016 - 02:34:12
2. Challenge Venice dystans IM - http://www.challenge-family.com/challenge-venice/ - 05.06.2016 11:47:48
3. Challenge Poznań ME dystans IM - http://challenge-poznan.pl - 24.07.2016 11:35:22
4. Ironman 70.3 Gdynia - http://ironmangdynia.pl/pl/ - 07.08.2016

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
ja jestem sadomoso chyba bo jak to czytam i patrze to mi się to coraz bardziej podoba
odgórnie narzucone tempo, czas oraz ciężar - lubię jak ktoś mi podnosi granice a tutaj ewidentnie ma to miejsce.
chłopaki wielki szacun - ile wody wam schodzi po jednym takim treningu?

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
2013.11.06

RELACJA Z TRENINGU

Dzieki Xzaar77 tym razem spory material z treningu.

Proba konkursowego wioslowania z ciekawosci



wioslowanie 34x60kg/90 sek.

>>> Powiedzialbym ze to dosc crossfitowe cwiczenie. Jak Xzaar77 w swoim dzienniku zauwazyl bardziej na wytrzymalosc. Mi osobiscie jednak nie zabraklo powietrza, ale miesniowo nie dalem rady. Przed wykonaniem jednak w ogole nie powiedzialbym ze tyle powt. tj 34 w ogole uda mi sie wykonac. Wspomnialem nawet ze zaczynajac trening na silowni nie bylem w stanie zrobic z ciezarem 60 kg w sumie nawet 10 powt. A tutaj po przerwie od treningow typowo silowych poszlo. I mam zamiar sprobowac jeszcze i poprawic wynik.

......................................................................

Jedna z serii zarzutow silowych wg wskazowek Xzaar77 - co technika to technika. Jeszcze dlugo zajmie mi dopracowanie plynnosc ruchu, ale nigdzie sie nie spiesze :)
Dalej dipsy. Bez szalenstw.



zarzut + dipsy

......................................................................

No i II czesc wczorajszego treningu CF. Pomiedzymi cwiczeniami na filmiku mialem j.w. pisalem po 1 min. przerwy.





Ogolnie rano super sie czulem. Dopiero teraz zaczynam odczuwac lekkie bole - ale to normalne. Jedyne co to w lewej stopie lekki bol od strony zew. krawedzi - efekt dziesiatek oddanych wczoraj skokow. Nie mniej jednak nie bola mnie barki i nie boli mnie lewe biodro, ktore napedzilo mi nie tak dawno kupe strachu. Jak widac nie moge tylko wykonywac dobrze unoszenia ciezaru nad glowe ciagle.

Marcel_197
Od samego czytania tak sie zmeczylem, ze chyba dzisiaj odpuszcze trening :)


A jak sie ogladalo:)? Jak od czytania Cie zmeczylo to od patrzenia jutro bedzie bolalo tu i owdzie :)

xzaar77
Przy takich treningach i zaangazowaniu wystarczy Ci Konrad poprostu wytrwac i dobrze sie bawic, na wiosne i kondycja i sylwetka beda ekstraklasowe. Treningi z Wami beda odtad obowiazkowym elementem kazdej mojej wizyty w Polsce.


Mam nadzieje ze wytrwam i uda sie osiagnac to o czym piszesz :)
Zawsze jestem gotowy na wspolny trening

Gwid
ja jestem sadomoso chyba bo jak to czytam i patrze to mi się to coraz bardziej podoba
odgórnie narzucone tempo, czas oraz ciężar - lubię jak ktoś mi podnosi granice a tutaj ewidentnie ma to miejsce.
chłopaki wielki szacun - ile wody wam schodzi po jednym takim treningu?


No to musisz sprobowac w koncu :)

Co do wody to nie bardzo jest kiedy pic. Ogolnie okolo 1 litr wody wypijam podczas takiego treningu, ale wiekszosc po zakonczeniu tak naprawde. Pomiedzy nie ma co sie opijac. Faktycznie podczas takiego wysilku dochodzi sie do granic swoich mozliwosci, ale jak to granice bywaja one zmienne i co trening jest lepiej i dalej. Ogolnie nie sadzilem wczoraj ze po silowni jeszcze takie rzeczy dam rade robic - a jednak :)
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Konkurs Biceps& Triceps wg arekmos81

Następny temat

Konkurs Biceps & Triceps wg rutkow

WHEY premium