SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DZIENNIK TRENINGOWY DARNOK35

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 196599

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zamulaniem mięsni to nie przejmowałbym się -gra w szachy,czy tradycyjne 3w1 pilot telewizor fotel-bardziej zamulaja miesnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 566 Wiek 54 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7290
to nie takie proste,co jednemu pasuje drugiemu może wcale nie leżeć,zależy ile jakich włókien mamy .

To na pewno dlatego tyle metod treningowych a która danej osobie pasują najlepiej sprawdzić samemu ,przetestować na sobie różne sposoby trenowania a podświadomie i tak wybierzemy te które najlepiej nam leżą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728644
Przy jednostronnym treningu siłowym dowolna metodą nastepuje adaptacja mieśni do danego obciażenia i tempa ruchu.
Takim przykładem może być wyciskanie leżąc,przysiady, martwy ciag wykonywane siłowo ,które bardzo niewiele przekładają się na wynik np w pchnieciu kula-choć ćwiczymy newralgiczne miesnie w tym zaangażowane.
Ale juz te ćwiczenia w połączeniu z treningiem rzutowym bardzo moćno poprawiaja wynik.

Dlatego wartoco jakis czas wrzucic do treningu cwiczenia na moć typu zarzuty ,wyciskanie z podrzutem,muscle up i potrenowac troche inaczej niz zwykle-
Wpływa to świetnie i na typowy trening siłowy i na ćwiczenia bardziej dynamiczne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
2013.01.21

Podsumowujac powyzsza dyskusje wychodzi na to, ze wazna jest roznorodnosc w treningu, a nie zamykanie sie w kregu jednej, tej samej aktywnosci. Poza tym ludzie podobni do mnie, ktorzy nie zamierzaja ani byc kulturystami ani silaczami, ale zachowac sprawnosc jako taka tym bardziej nie powinny brnac w jednostajny trening silowy - a czesto sie widzis na silowni przez wiele m-cy te same twarze i wykonywane te same cwiczenia w kolko.
Osobiscie mialem tak kiedys ze przez dlugi czas - czyli pare m-cy dobrych - wykonywalem podstawowe cw. silowe w treningu FBW, ale nie biegalem, nie wykonywalem cw. dynamicznych praktycznie zadnych. Kiedy postanowilem znowu biegac nogi przypominaly 2 klody i ledwo nimi przebieralem.

Dzisiaj odpoczynek. Jutro w planie trening. Samopoczucie - odpukac - dobre :)


Ziab coraz lepszy na dworze wiec w ruch poszedl dzisiaj imbir i wasabi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
2013.01.22

Zgodnie z planem dzisiaj byl trening typu FBW w ramach nadrabiania zaleglosci i po zakonczeniu konkursu wracam do FBW - to jest to jednak.

Z treningu jestem zadowolony ogolnie, a najbardziej z tego ze po treningu nie bylem workiem tylko w dobrej kondycji i jeszcze mase rzeczy udalo mi sie zrobic pomimo poznej pory. Rozgrzewka rowniez byla konkretna ale nie robi juz na mnie wrazenia, ale dzieki takiej wlasnie rozgrzece: okolo 20 min. aerobow organizm podczas treningu traci mnostwo wody i nakreca sie na spalanie tluszczu. Polecam. Z silowni wychodze caly mokry po 2 h treningu.

Sukcesem z pewnoscia jest wykonanie 3 dipsow w ostatniej serii z ciezarem 50 kg. Rowniez 40 kg 8 powt. zaliczam do jednych z najlepszych swoich wynikow. Jak popatrzylem na poczatek konkursu to troche sila poszla w gore. W MC 140 kg tylko 1 powt. cale rece mialem spocone i sztanga sie wyslizgiwala wiec dalem sobie spokoj.
Generalnie jest gucio jak dla mnie - sa podstawy do dalszego rozwoju w kolejnym cyklu treningowym - no i przestalem sie bac dolozyc sobie tu i owdzie pare kg :)

Prawie na zakonczenie konkursu ostatnie tabelki jakie mi zostaly ze starych zapasow

I fota z salatka zeby nie bylo ze juz mi sie nie chce robic zarelka :)







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 183 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6228
Miałem wczoraj też przyjśc. Niestety choroba mnie dopadła - lecze się :) aroniówką. W czwartek do południa trening i na 1800 crosfit.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
2013.01.23

Dzisiaj regeneracja przed jutrzejszym crossfitem. Lekko boli to co ma bolec po wczorajszym treningu czyli wszystko po trochu.


szefix: Wylecz sie porzadnie chyba ze ta aroniowka czyni cuuuuuuuuuuda to sie uuuuuuuuuuudaaaaaaaaaa :)

Zmieniony przez - DARNOK35 w dniu 2013-01-23 23:22:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
2013.01.24


Trening crossfit zaliczony. Pomimo tego ze czulem troche ciagle wtorkowe FBW dosyc dobrze dzisiaj poszlo. Jest coraz lepiej i to cieszy :)

Kolejna aktywnosc to sobota: koszykowka a przed nia rozgrzewka typu crossfit: podciaganie + pompki + skakanka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
2013.01.25

REGENERACJA.





Nie wzial ZMA i drza mu lapki

Zmieniony przez - DARNOK35 w dniu 2013-01-25 23:19:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
2012.01.26

Kosz zaliczony dzisiaj Bylo lepiej jak tydzien temu tj. wiecej biegalem, wiecej skakalem i wiecej rzutow osiagnelo cel ... powoli dojde do dawnej formy mysle :)

Jutro moze silownie zalicze, ale nie wiem jeszcze co dzien przyniesie. Jesli bedzie czas to okolo 16:00 skocze na trening, a jak nie to znowu we wtorek bedzie FBW.

Zmieniony przez - DARNOK35 w dniu 2013-01-26 22:04:09
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Konkurs Biceps& Triceps wg arekmos81

Następny temat

Konkurs Biceps & Triceps wg rutkow

WHEY premium