Szacuny
11205
Napisanych postów
52111
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
Darnok35, gratki za konkurs. Podobała mi się Twoja droga do celu. Nie wiem, czy nie będę kiedyś chciał pokombinować jak Ty z treningami. No ale teraz to muszę wpierw oswoić się z wysiłkiem (i reakcjami ciała na niego), by później dojść do jakiś wniosków.
Szacuny
11205
Napisanych postów
52111
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
Postanowilem kontynuowac temat konkursowy dalej w formie dziennika treningowego Uwazam to za doskonaly motywator do cwiczen. Wpisywanie tutaj informacji to pewnego rodzaju zobowiazanie nie tylko wobec siebie, ale rowniez odwiedzajacych i czytajacych. Podczas konkursu nie raz ponownie sie przekonalem jak to dziala (kiedys już prowadzilem cos podobnego).
W dzienniku bede zamieszczal wpisy z kazdego treningu oraz inne zwiazane z treningiem informacje, jesli okaza sie istotne, jak rowniez tematy poboczne jesli beda :)
Jestem otwarty na wszelkie Wasze uwagi i spostrzezenia a za dotychczasowe wielki dzieki !
RafalRRRR: ciesze sie ze sie podoba :) co do obrania drogi to wszystko przed Toba i wszystko mozesz osiagnac a nawet wiecej niz podejrzewasz dzisiaj :)
W ramach uzupelnienia wpisow z treningow ponizej uzupełnienie tego co dzialo się po zakonczeniu cyklu zwiazanego z konkursem biceps & triceps.
2013.01.27
Miał się odbyc trening ale musialem z niego zrezygnowac.
2013.01.28
Powrot do interwalow w domu i pompek na czas.
1. Interwaly na rowerze stacjonarnym: 25 min. / 14,15 km / 280 kcal
Przerwa 5 min.
2. Pompki na czas (max. 10 min.): 6 x 12 + 6 x 10 = 132 powt. / 9:48
Po tych pompkach, po przerwie od tego rodzaju treningu, czulem barki i tricepsy przez 3 dobre dni.
Dosyc wyczerpujace, ale dalem rade od poczatku do konca.
2013.02.02
Koszykowka – 1 h gry
CROSSFITOWA rozgrzewka:
3 obwody wykonane bez przerwy:
1. 50 x skoki obunóż na skakance
2. 5 podciagniec na ramie od kosza, nachwytem do klatki
3. 10 pompek
Po meczu:
Cw. m. brzucha: AB Wheel : 2 serie po 12 powt.
Doznalem malej kontuzji m. czworoglowego uda w lewej nodze: stluczenie miesnia na skutek uderzenia kolanem przez przeciwnika. Wieczorem ledwo moglem stawac na stluczonej nodze. Smarowalem stluczenie diklofenakiem. W niedziele chcialem isc na silownie ale przysiady nie mialy sensu z taka kontuzja, wiec odpuscilem je z planow już w sobote wieczor.
2013.02.03
Noga wieczorem już nie dokuczala tak, a wiec pilnie wykorzystalem to na trening domowy.
1. Rozgrzewka
2. Cw. barkow:
pompki w staniu na rekach przy scianie z dotknieciem glowa podloza: 5 serii: 4 x 3 powt. + 1 x 4 powt. – filmik
Waga: 86 kg
Cel: wykonywac 5 serii po 10 powt.
3. TABATA (filmik)
Zastosowane cwieczenie: burpees
Dla tych co nie wiedza na czym polega: 20 sek. wysilku / 10 sek. odpoczynku x 8 serii – łącznie 4 min.
Czas odmierzal mi specjalny timer który dawal dzwiekowe sygnaly o rozpoczeciu i zakonczeniu serii i przerw.
Wynik slaby, ale po 2 latach przerwy sukcesem jest uwazam wykonanie w ogole calej TABATY – zwlaszcza ze burpees to jedna z ciezszych opcji w tym systemie. Ciezsze sa przysiady ze sztanga i inne zlozone cwiczenia z obciazeniem.
Myslalem po TABACIE ze padne. Po 3 obwodach crossfitu nie byłem tak wypruty i zziajany jak po tej TABACIE.
Cel: wykonywac TABATE z burpees w zakresie powtorzen: 8 – 12 powt. w kazdej serii (tak jak kiedys)
4. Cw. m. brzucha
Odpoczynek 10 min. po TABACIE
AB WHEEL: 3 serie po 10 powt.
Uwazem, ze to bardzo dobry trening silowo – wytrzymalosciowy.
Zmieniony przez - DARNOK35 w dniu 2013-02-04 20:41:09
Jest liderem w tym dzialeSzacuny
13735
Napisanych postów
32190
Wiek
77 lat
Na forum
18 lat
Przeczytanych tematów
1143604
Czyli powrót do przeszłości!
Jednak robisz postępy - pompki w staniu super (w ostatniej serii przyrost siły ? - zrobiłeś o 1 więcej - czy z początku nie chciałeś więcej?)
Nogi zgięte w kolanach a stopy oparte o ścianę? (tak jest trochę łatwiej).
Siła rośnie - brawo!
Szacuny
11205
Napisanych postów
52111
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
ojan: staralem sie nogi trzymac pionowo, ale w ktorejs serii zgialem i faktycznie latwiej wowczas. Co do sily jest postep - dotad takich nigdy nie wykonalem. Podchodza do cwiczenia nie wiedzialem czy te 5x3 dam rade wiec na koncu zebralem sily i odwage na jeszcze 1 powtorzenie :) Kolejny raz zaczne od 4 powtorzen. Ciekawy jestem jak beda sie rozwijaly moje barki jesli bede regularnie wykonywal to cwiczenie ale z tego co czytalem to jedno z lepszych cwiczen, a wg co niektorych ponoc przebijajace cwiczenia ze sztanga czy hantlami.
Ide na trening zaraz na silownie, czekam tylko zeby mi sie obiad ulozyl dobrze :)
Zobaczymy co tam dzisiaj wyrzezbie :)
Zmieniony przez - DARNOK35 w dniu 2013-02-05 16:25:52
Zmieniony przez - DARNOK35 w dniu 2013-02-05 16:26:38
Szacuny
11205
Napisanych postów
52111
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
2013.02.05
Trening zrealizowany :) Ostatni trening silowy na silowni mial miejsce 22 stycznia 2013 i niepostrzezenie zrobilo sie 14 dni przerwy, ale po treningu nie widac tego specjalnie. Jednak inne aktywnosci tez cos daja i nie pozwalaja miesniom sflaczec do konca a wrecz mam wrazenie ze doskonale wspomagaja caly trening.
Dzisiaj wrocilem do treningu typu FBW, ale po mojemu, a wiec nie jest zaden z "chodzacych" po forum treningow tylko moj indywidualny. Zapewne bedzie sie zmianial w roznych sposob.
Trening
Waga: 87,40 kg
Rozgrzewka:
Bieg: bieżnia: 2 km / 12:50 / 237 kcal
Wioślarka: 2 km / 10:00 / 110 kcal
Nogi:
Przysiad ATG ze sztangą na karku: 10x70 kg, 8x80 kg, 5x90 kg
Przysiad ATG ze sztangą na barkach: 10x50 kg, 8x60 kg, 5x70 kg
Klatka:
WL: 10x60 kg, 10x70 kg, 10x80 kg
"DIPSY" z obciazeniem: 10x20 kg, 8x30 kg, 6x40 kg, 2x50 kg
Plecy:
MC: 10x60 kg, 10x80 kg, 10x100 kg, 8x120 kg
POdciaganie nachwytem z pelnego zwisu: 6x, 6x, 5x
Barki:
WZ: 10x30 kg, 10x40 kg, 5x50 kg
Biceps:
Zginanie przedramion ze sztangą trzymaną podchwytem: 12x30 kg, 8x35 kg, 6x37,5 kg
Brzuch:
Unoszenie kolan do klatki w zwisie na drazku (uda rownolegle do podloza, bez opuszczania nog): 3 serie po 10 powt.
Najbardziej zaskoczylo mnie jak w MC dzisiaj 100 kg latalo, 120 kg tez szlo dosc gladko.