SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik treningowy - siłka to podstawa :)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2405

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1107
Witajcie

Jak u wielu z Was sport przeplatał się przez moje życie. Raz z mniejszą intensywnością a raz z większą.
Mam za sobą sztuki walki, etapy częstego odwiedzania siłowni i różne inne historie które w zasadzie bardziej się nie liczą patrząc na moją sylwetkę w dniu dzisiejszym :)
Na siłownię powróciłem po rocznej przerwie, zresztą nie pierwszej...

Na dzień dzisiejszy sprawa wygląda następująco:

Wzrost: 172
Waga 86
BF: 20-23%
Obwód pasa: 93 w pozycji naturalnej, czyli nie robię wdechu
Klatka 117
Bicek 39
Przedramie 32
Udo 61

Wyciskanie na ławce poziomej 3 serie po 10-12 ruchów z ciężarem 75 kg
Wyciskanie na Smith'cie w poz. siedzącej - zakładam po 30 kg na stronę i wykonuję kolejno: 1 seria 10 ruchów, 2 ser 8 i 3 seria 7-8
Przysiad na Smithcie, zakładam na strone 20 kg i robie 12 -15 ruchów ( min 5 serii)
MC 60 kg x 15 - 3-4 serie
Zawsze wykonuję serie łączone a na bic i triceps wykonuję superserie lub serie łączone lub dropsety

Budowa ciała to endo - mezo.

Sporo pracuję w delegacji także od wtorku do piątku dieta restauracyjna. Wielu by to cieszyło ale uwierzcie mi że nie jest łatwo, możliwość przygotowywania posiłków samemu to komfort :D

Trenuję w piątek sobotę i niedzielę.

Piątek to intensywnie grzbiet i średnio barki
Sobota to mocno klatka i na maxa biceps z tricepsem
Niedziela to nogi i mocno brzuch

Zdecydowałem się od razu na system Split ponieważ FBW nie dał by mi takiej satysfakcji a zeby zmeczyc dobrze ciało potrzebowałbym z 3 godzin co mogło by doprowadzić do zniechęcenia po rocznej przerwie.


Mam za sobą 6 takich sesji weekendowych i ostatnia już nie dała takiej pompy mięśniowej.
Zastanawiam się czy to jest moment aby zmienić podział trenowanych mięśni czy może jeszcze do końca stycznia przytrzymać...?

Czytałem ostatnio o systemie Push - Pull. Jednego dnia działamy ćwiczenia "pchane" następnie nogi a trzeci dzień to ćwiczenia przyciągające ciężar do ciała. Jeśli ktoś to przerabiał to proszę o ciekawe info :D


I najważniejsze pytanie, jak kształtował się będzie podział procentowy białka/tłuszcze/węglowodany jeśli moim celem jest redukcja tkanki tłuszczowej ale jednoczesna (na ile się da) rozbudowa mięśni?

Podkreślę iż korzystam z izolatu białka serwatki 97% firmy Extensor oraz z Glutaminy firmy Olimp.
Choruję na łuszczycę także nie mogę stosować suplementów zbytnio obciążających układ trawienny czy moczowy.
Niestety nie mogę przyjmować kreatyny, po aminokwasach też nie za dobrze moja skóra wyglądała.


Pozdrawiam i zapraszam do rozmowy.
Co jakiś czas wrzucę tu swoje przemyślenia.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1107
Chciałem się z Wami podzielić fajną stronką.
Znalazłem ją przypadkowo w necie poszukując dobrych ćwiczeń na najszersze grzbietu...

Miłej lektury.

http://www.cwiczeniafitness.pl/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
witam
Rafał też ma pracę w większości delegacyjną i ogarnia miskę w większości nie stołując się po restauracjach, więc nie pisz że jesteś skazany na restaurację

będę śledził

powodzonka

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czołem

Sprostuję - już nie delegcje. Natomiast przez długi okres czasu były ciągle i miska się zgadzała bez restauracji.

Naprawde można to ogarnąć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1107
W takim razie jak się da to jeszcze lepiej :D

Poszukam w postach to może mnie natchnie na kucharzenie w trasie..

Zmieniony przez - kurbasza w dniu 2015-01-09 00:19:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
w stopce w poście Rafała masz linki do testów/dzienników i tam znajdziesz wszelkie info

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12151 Napisanych postów 30570 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131236
Białko jest zbudowane z aminokwasów i dlatego nie rozumie skąd to twierdzenie o ich wpływie na stan Twojej skóry.
Zalecenia do diety: mniej tłuszczu.

Ps.
Przeczytałem info i przeszedłeś dalej niż ja
Powodzenia.

Zmieniony przez - ojan w dniu 2015-01-09 05:28:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1107
kuba_n - dzięki za podpowiedź !

ojan... nie wiem czemu tak się działo podczas przyjmowania BCAA. To co przyjmowałem bardzo fajnie na mnie działało, brałem te aminki przed treningiem siłowym później pomiędzy tren sił a aerobami oraz po wysiłku. Na koniec szła dawka na noc.
Mogło to być tak iż mój organizm nie tolerował jakiegoś składniku zawartego w proszku, może to był jakiś słodzi? Nie wiem...
Stosowałem BCAA G force z Treca.

Bardzo pasuje mi izolat 97 % z Extensora, nie zawiera żadnych dodatków smakowych czy innych zbędnych tematów. Myślę że to może być dla mnie klucz. Zadam pytanie u producentów odzywek czy mają jakieś takie czyste formy bez "polepszaczy smakowych"

Z info pozyskanych wiem iż L-Glutamina pozytywnie działa na jelito grube, uzupełnia ubytki w przypadku perforacji jelit.

Natomiast Arginina pomaga wątrobie w jej pracy. To właśnie na argininę chcę w niedalekiej przyszłości postawić.



A tym czasem, przed śniadaniem dobry napędzacz metabolizmu, a wieczorem trening. :D:D:D

Zaczynamy z chińczykami


class="link" target="_blank">Trening z chińczykami :D




Zmieniony przez - kurbasza w dniu 2015-01-09 07:22:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1107
Takie cuda mają a płatków na kuchni nie ma...:)


Śniadanie
bułka z masłem plastrem sera wędliny ogórkiem i pomidorem

Jajecznica dzięki uprzejmości Pani z kuchni... 3 białka jedno żółtko.

Na czczo 3 gr l glutaminy
Do śniadania:
Aspargin
Garlicin
Lecytyna
Kreon
po 1 kaps

olejek z oregano !!! Polecam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1107
Piątek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12151 Napisanych postów 30570 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131236
Sobota.
Jutro niedziela.
itd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1107
Ale jaja, napisałem cały dzień edytując posta i go wcięło....napiszę jeszcze raz wrrr

Piątek...
Bilans kcal dodatni, białka 160g
Klatka 15 serii - serie łączone gdzie pierwsze główne ćwiczenie pompujące a drugie rozciągające
Barki 14 serii - głównie podciągania do brody z wznosami na bok, ost ćwiczenie na dobitkę to wyciskanie Bradforda samym gryfem..

dla mnie dosyć ciężkie zestawienie ale trening mega fajny

Sobota
Dzisiaj trochę przesadziłem. Bardzo lubię ćwiczyć grzbiet a co za tym idzie po 16 seriach(łączonych) bylem już zmęczony a zostały jeszcze łapy...

wiosłowanie siedząc na maszynie, pozycja siedzenia wysoko i przyciąganie na wysokości pasa 10 powt z progresją + podciąganie na maszynie - 5 serii
wiosłowanie końcem sztangi (50kg) 10 powt + przyciąganie wyciągu dolnego chwytem równoległym (rozciągnięcie pleców) - 5 serii
przyciąganie tułowia na TRX 10-12 powt + ściąganie drążka wyc górnego do bioder, w pozycji stojącej na wyprostowanych rękach CHWYT SZEROKI !!!! polecam spróbować jeśli połapiecie się z tego opisu jak to wygląda :) - 5 serii

biceps
uginanie/gryf łamany/ ob 20 kg/10 powt + hantle 8 kg z supinacją/ 8-10 powt4 serie
modlitewnik w 4 dropsetach do wycieńczenia mięśnia 4 serie

triceps
francuskie leżąc z hantlami 8 kg/ 10-12 powt 4 serie
uginanie wyciągu górnego, takie trochę oszukane ćwiczenie przybliżone do wciskania drążka w dół 10 powt + linki wyc górnego (rozciągnięcie) 10 powt - 4 serie
pompki na poręczach (ale na maszynie z obciążeniem ułatwiającym) 10 powt + wyciskanie sztangi wąskim chwytem 3 serie

brzuch
deska 30 sek x 2
deska na bok 30 sek 2x na lewy i 2x na prawy
i w przerwach między deskami bruszki po 10-15 ze spięciem na 2 sek

20 min marszobiegu z tętnem 130-140


miska:
100 gr ryżu z masłem
300 ml soku z buraków ze świeżym imbirem

2,8g l glutaminy Olimp w kaps
3,4g BCAA Scitec
TRENING

shake:
30 gr Izolat 97% Extensor
50 gr milonych otrębów owsianych
18 gr Whey Protein Complex 100 %
woda
+3,2g BCAA
+1,4g L Glutamina

150 gr makaronu
200 gr szpinak ze śmietaną białko jajek i śmietana

150 gr filet z kurczaka
100 gr ananasa

shake na dobranoc :)
35 gr izolatu
50 gr mielonych otrębów
150 gr jogurtu 0%
saszetka owocowej herbaty - dla smaku i ładnego zapachu

Jutro rano nogi...
Waga po treningu 89...

Pozdro












Zmieniony przez - kurbasza w dniu 2015-01-10 22:43:46
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Styczeń-Konkurs Sportowa Sylwetka-Jacek_12

Następny temat

Bezpłatne badania wydolnościowe M 50+. Praca mgr AWF Warszawa

WHEY premium