SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

NO PAIN NO GAIN! DT LAURY

temat działu:

Dzienniki Treningowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 209442

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 1336 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8682
Mariusz_Prz
Laura ma rację, aero na czczo przyspiesza spalanie, niestety też utratę wagi, dlatego nie robię już rano po rannym aero tez zawsze miałem wir w brzuchu pół dnia


Mariusz_Prz - jak aero na czczo przyspiesza spalanie ? Pytam poważnie, nie szukam zaczepki ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Laura oby oby bo poszły w totalną odstawkę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 1287 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15135
Szmexy w teorii dlatego, że magazyny glikogenu są bardziej wyczerpane po nocy.
Natomiast ja odnoszę się do tego co sam odczuwałem w praktyce, u mnie nawet krótkie aeroby z rana i waga leciała w oczach. U moich podopiecznych podobnie zaobserwowałem.

Jeszcze odnośnie przepalania glikogenu przez noc, to bardzo fajnie można zaobserwować to w formie startowej dzień przed zawodami. Organizm przepala w nocy strasznie szybko. Ja przed debiutami zjadłem w nocy ze 200g masła orzechowego, żeby mnie nie spłaszczało za mocno.

Zmieniony przez - Mariusz_Prz w dniu 2015-01-15 22:08:45

MÓJ DZIENNIK (PRZYGOTOWANIA DO MISTRZOSTW POLSKI 2016) - http://www.sfd.pl/BSN__Mariusz_Przybyła__droga_do_MP_2016-t1094082.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 1336 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8682
Ja u siebie z kolei nie widziałem różnicy, czy zrobiłem ten sam wysiłek wieczorem/po południu po posiłku czy rano na czczo. Jedyna różnica na "+" była taka, że po posiłku więcej energii było i mogłem się do tego bardziej przyłożyć. Wiadomo, w teorii tak jest, ale z drugiej strony deficyt w ciągu całego dnia będzie ten sam, bo wykonasz taką samą pracę (albo w niektórych przypadkach lepszą po posiłku).

Jak to "wyczułeś", żeby zjeść to masło i akurat tyle żeby Cie nie przepaliło?

Sorry Laura za spam :*

Zmieniony przez - Szmexy w dniu 2015-01-15 22:14:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 1287 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15135
No właśnie nie do końca tak jest, bo np. jeśli jesteś totalnie na czczo to organizm musi czerpać z czegoś energię, więc czerpię ją z samego siebie (pomijając już czy z tłuszczu zapasowego czy z mięśni).
Jest jeszcze kwestia hormonów. Nie wiem czy widziałeś obecny trend wśród naszej czołówki. Głównie to zapoczątkowane przez Słodkiego, ale Karmowski wiem, że się z nim też jakoś konsultuje i prowadzą swoich wszystkich zawodników w ten sam sposób.
To znaczy rano leci posiłek złożony tylko z białek i tłuszczy. W większości przypadków po nim aeroby i dopiero potem duże ilości węgli. Tutaj oni kierunkują dietę pod działanie hormonu wzrostu. To znaczy rano nie lecą węgle, Gh jest dłużej w krwioobiegu, nie ma insuliny, która działa negatywnie na spalanie.

Odnośnie masła wiele osób dojada w nocy jeszcze z tego samego powodu, niektórzy masło, inni ryż. Nie musiałem wyczuwać, po prostu widziałem jak mnie zaczyna spłaszczać ucieka woda jeszcze dodatkowo, więc efekt jest podwójny.
A odnośnie ilości to na oko, tego się chyba nie da jakoś przeliczyć, wstawałem, widziałem, że jest gorzej to dojadałem więcej

Zmieniony przez - Mariusz_Prz w dniu 2015-01-15 22:25:32

Zmieniony przez - Mariusz_Prz w dniu 2015-01-15 22:26:35

MÓJ DZIENNIK (PRZYGOTOWANIA DO MISTRZOSTW POLSKI 2016) - http://www.sfd.pl/BSN__Mariusz_Przybyła__droga_do_MP_2016-t1094082.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 1336 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8682
No tak, ale z drugiej strony, jak zrobisz aeroby 2,5-3godziny po posiłku, to na dobrą sprawę poziom cukru też jest niski :) no i jednak na czczo masz największy poziom kortyzolu - dorzucasz aeroby i jest jeszcze gorzej. To już sensowniejsze wg. mnie jest B+T, z tym że jednak samo białko też lekko inse może wywalić, zależy ile tego białka jeszcze.
I z tym kierowaniem diety pod działanie hormonu wzrostu - to równie dobrze można wskoczyć na posty 12-18godzinne, wtedy GH będzie ciągle wysoko i wszystkie treningi robić na czczo :) no i też zależy co kto robi - zwykłe aeroby na czczo jeszcze ok, ale interwały/hiit/tabata/kompleksy sztangowe - szczerze nie wyobrażam sobie tego zrobić :D

I jeszcze z tym " jeśli jesteś totalnie na czczo to organizm musi czerpać z czegoś energię, więc czerpię ją z samego siebie" -> nie jest przypadkiem tak, że jak wieczorem dostarczymy węgli, czy generlanie dostarczymy dzień wcześniej węgli, a potem nie będzie żadnej aktywności, to uzupełnimy glikogen i on tak czy siak będzie = będzie trzeba najpierw go zużyć (co zajmie oczywiście mniej czasu niż w przypadku zjedzenia posiłku 2-3godz przed wysiłkiem) ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 1287 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15135
Sam wiesz, ile osób tyle szkół i teorii Jeśli jakieś różnice są w konkretnych rozpiskach to pewnie niewiele wpływają na efekt końcowy.
Odnośnie tej teorii Radka to piszę dokładnie tak, jak on to mówił. Ja do takiej metody nie jestem przekonany, co nie znaczy, że jest zła
Każdy powinien dopasować do siebie wszystko. Zawsze jest tak, że jedna teoria przeczy drugiej Dobra, nie róbmy Laurze śmietnika, może będzie gdzieś okazja pogadać, np. na jakichś zawodach.
pzdr

MÓJ DZIENNIK (PRZYGOTOWANIA DO MISTRZOSTW POLSKI 2016) - http://www.sfd.pl/BSN__Mariusz_Przybyła__droga_do_MP_2016-t1094082.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 710 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 7822
ale dyskusja jest sensowna wiec to nie śmietnik

a tak nawiasem zastanawialiście się kiedyś ile tego gh jest produkowane? ile go wytwarzamy pod wpływem np treningu siłowego? i jakie ma to porównanie to formy iniekcyjnej?
dlacego nie warto lecieć np 1iu gh? bo w sumie nic to nie da? połączcie to w całośc. Te wrzuty gh nie mają podjazdu to wyrzutu po głupim ghrp6 100mcg i to róznica jest naprawdę spora

I aeroby(nie cardio w sesnie interwał czy hit) sprzyspieszają metabolizm to największa bujda jaka jest. Na zdrowy rozsądek, jeśli metabolizm przyspiesza to na tej samej kaloryczności diety powinniśmy chudnąć. A jednak na redukcji mimo że aerobów coraz więcej to kalorie trzeba obniżać bo inaczej waga i smalec stoją.

I polecam robić badania krwi regularnie i sprawdzić sobie poziom hormonów tarczycy na masie np i pod koniec wycinki gdzie juz macie mało kcal i dużo aerobów. Zobaczycie jak ten metabolizm przyspiesza

Aeroby spalają kcal bez ucinania żarcia. Czyli organizm odstaje wiecej witamin, minerałów, aminokwasów i może wykorzystać te których akurat potrzebuje priorytetowo. A aeroby pogłębiają deficyt. Ale metabolizmu nie przyspieszają. Głód to też żaden wyznacznik. Moja kuzynka aktywności ma zero, jest mega gruba, a głodna jest cały czas jak robicie na czczo macie niski poziomu cukru, on się jeszcze obniży(do bezpiecnzych granic), tracimy minerały i wodę które i tak tracilismy w nocy. Glikogen też tracimy. To wszystko nasila ssanie po aerobach na czczo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2204 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24351
czyli ze co ze aeroby z rana nadczo czy tez 2h po jakims posilku nie ma zbytnio znaczenia :> a co z interwalami Adam uwazasz ze bzdura jest robienie np. w dni treningowe po treningu interwalu a w dni nieterningowe samego cardio nadczo ? :> a co do ghrp6 to w jakim celu wielu z ludkow bierze bo rano przed 1wszym posilkiem i przed treningiem ? slyszalem od pewnego typa ze przed treningiem lepsza pompa na a przed sniadaniem bo on jest niejadek a po aplikacji 15-25min ma ssanie ze moze opi... cala lodowke :>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 966 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2631
zgadza sie Mariusz tez znam takie osoby ktore podczas przygotowan do zawodow lecialy strasznie w dol przez aeroby na czczo. Dlatego wykonywali je po pierwszym posilku, weglowodanowo- białkowym. Pozwolilo im to na zachowanie większej masy mięśniowej. Natomiast jeśli chodzi o mnie w robieniu formy, cardio na czczo sprawdziło sie idealnie tak mi sie wydaje ;) natomiast, to ze raz tak sie udało nie oznacza ze zawsze tak moze pojsc ;)

" Pasja ma zabawny zwyczaj triumfowania nad logiką "

http://www.sfd.pl/Roland_Roli_Kowalczyk_W_pogoni_za_marzeniami-t1048508.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mariusz Przybyła - Droga do Mistrzostw Polski 2015

Następny temat

wwianek - dziennik treningowy 2014

WHEY premium