SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Godzilla kontra klatka piersiowa :)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 210921

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 181 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6321
co lepsze na srodek gory - wyciskanie sztangi na szer. barkow, czy sztangielek z supinacja?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Rozbieżności biorą się z różnorodności budowy ludzkiej. Ja na klatkę (na masę) robię 12 serii po 12-20 powtórzeń.

Na środek góry polecam wyciskanie sztangielek na skośnej, bez supinacji ale na szerokość barków.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 248 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4210
Krzychu a ktore wyciskanie sztankielek polecasz bardziej na poruszenie klaty: nad chwytem(taki uchwyt jak sztanga), z supinacja(mlotkowy przy klacie i w miare doazenia do gory skret nadgarstka do trzymania nad chwytem), sam mlotkowy ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Pewnie każdemu wejdzie co innego. Zależy to też od kąta nachylenia ławki. Przy ławce skośnej najlepiej mi wchodzi chwyt pośredni, a przy płaskiej supinacja lub młotek. Nachwyt wchodzi mi zdecydowanie najgorzej.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Krzychu, chciałem spytać czy taki plan na mase jest odpowiedni

-wyciskanie sztangi na skosie głową w dół szeroko / 5 serii (8-10 powt)
-rozpiętki na płaskiej / 4 serie (8-10 powt)
-przenoszenie sztangielki w leżeniu w poprzek ławki płaskiej / 3 serie (8-10 powt)

Dodam, że to dopiero mój drugi plan. Zacząlem ćwiczyć od stycznia i w bicepsie przyszło mi 2 centy, a klatka jakby stoi...bo tłuke płaską :P

A jako, że jestem nowy na forum chciałem się ze wszystkimi przywitać :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 55 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 934
po tym artykule zmieniłem nastawienie ćwiczenia klaty thx krzychu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
krzych666 pisales ze dobrym cwiczeniem jest wyciskanie sztangi na szerokosc barkow jak chce sie dociazyc wewnetrzne rejony klatki...czy dodajac to cwiczenie do planu wyrzucamy wyciskanie na plaskiej normalnym chwytem? czyli np robimy:
na szerokosc barkow plaska
skos hantle
rozpietki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
kieszko89 - nie polecam początkującym wyciskania głową w dół. To według mnie trudne ćwiczenie dla bardziej zaawansowanych. Myślę, że lepiej będzie jak porobisz skos głową w górę jako pierwszy (zamiast płaskiej). Optycznie wypełni ci całą górę klatki.

soltys88 - zamiast zwykłej płaskiej, jako pierwsze ćwiczenie.

Zmieniony przez - krzych666 w dniu 2007-03-14 22:35:13

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
a jest sens zamieniac sztangielki na skosie na sztange?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1037 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 65298
witam mam male pytanie co do mojego planu.. mój ostatni plan wyglądał tak
klatka 2x w tyg.
Pon:
płaska(sztanga) 4x8 z progresja
skos (hantle) 12 10 10 8
rozpietki (skos) 4x12
Czw:
skos(hantle) 12 10 10 8
rozpietki(skos) 4x12
plaska(hantle) 4x10
w ten sposób przećwiczyłem 2 lata(no prawie.. zmiany czasem występowały ale trening klatki odbywał się zawsze 2x w tyg)

Po pewnych przemyśleniach spowodowanych tym postem postanowiłem zmienic swój plan….ćwiczę już nim około 5 tyg:
Klatka 1 raz w tyg:
Pon:
Plaska(sztanga) 12 10 10 8
Skos(hantle) 12 12 10 10
Rozpietki(skos) 4x12
Pompki na poręczach 4x12
i czasami przenoszenie hantli

I musze powiedziec ze jestem zadowolony.. sila skoczyla znacznie na +
Staram się jednak klasc wiekszy nacisk na gore klatki ponieważ troche odstaje od reszty
I tu chciałem zadac pytanie jeżeli odczuwam po tym treningu silne zakwasy w rejonach górnej części klatki które utrzymują tak do 5 dni to kontynuować trening tym samym planem? I patrzeć co się dalej dzieje?

Na co mnie stać w swoim życiu osiągnę
A czy przed Bogiem zdążę tego naprawdę nie wiem
Niejeden mówił martw się sam za siebie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dla wyjaśnienia

Następny temat

Jaki ciężar?

WHEY premium