SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Godzilla kontra klatka piersiowa :)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 210657

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
SMIFF - często wystarczy nie robic ostatnich powtórzeń- tych najcieższych- aby nie wymuszać złego ułozenia ciała.

na początek proponowąłbym zmniejszenie obciążeń- trening hantelkami -jeżeli ciagle ćwiczysz sztangą- wydaje sie ciekawym "eksperymentem"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6
sproboje ten torsen:) ...cwicze tez hantlami... naprawde duzo kombinowalem z wymuszeniem odpowiedniego ruchu zarowno na sztandze jak i na hantlach, i nie wiem juz sam... bo na poczatku mojej przygody z tym sportem wiem ze robilem blad bo wyciskalem bardziej barkami niz klatka... pozniej zorientowalem sie o co chodzi i zaczalem ukladac cialo tak by stymulowac bardziej rozwoj wlasnie miesni klatki piersiowej... udalo mi sie to tylko czesciowo.. a mianowicie jak pisalem tylko lewa strona... prawa zostala w tyle.. i teraz wszystko ( barki, plecy, i oczywiscie klatka) z prawej strony jest zle cwiczone.. nie wiem ale sadze ze wyrobilem sobie jakis zly nawyk pomagania sobie przy kazdym cwiczeniu barkiem... bo po treningu boli mnie wlasnie prawy bark przewaznie.. i jest naprawde o wiele wiekszy niz lewy... prosze jeszcze o jakies rady:) bede sie stosowal do wszystkich Waszych sugestii, byleby mi tylko pomogly:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
SMIFF - zacznij od sprawdzenia sprzętu. Nie wiem gdzie ćwiczysz - czy na siłce czy w domu, ale bardzo często przyczyną tego typu problemów jest po prostu krzywa ławka.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Torsen - schemat treningu pleców mam bardzo prosty:

Robię 2 ciężkie ćwiczenia. Jedno jest "na grubość", jedno "na szerokość". Raz zaczynam od jednego - raz od drugiego (zmiana co cykl treningowy, czyli co 6-8 tygodni). Jeżeli w poprzednim cyklu robiłem dane ćwiczenie jako pierwsze szeroko - to w następnym zrobię jako drugie i wąsko i odwrotnie, jeśli w jednym cyklu jako drugie robiłem podciąganie w wąskim neutralu - to w następnym zrobię jako pierwsze podciąganie do klatki szeroko. Jako trzecie robię coś rozciągającego (przenoszenie).

W sumie 5/4/3 serie.

Na barki robię wszystkie 3 rodzaje wyciskań (zamiennie) ale najbardziej lubię zza karku sztangą w siadzie.

Zmieniony przez - krzych666 w dniu 2007-05-24 17:24:12

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Tolol - szukaj bodźca, nie idź na ilość tylko na jakość. Czasem drobna zmiana powoduje duży efekt. Kombinuj z ilością powtórzeń, szerokością chwytu, skupiaj się na pracy mięśnia. Spróbuj wyciskania podchwytem, wyciskania sztangielkami w neutralu. Jak trafisz na "swoją" metodę - to zacznie iść.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6
ćwicząc ten Torsen zauwazylem ze dodatkowo obciazam miesnie naramienne prawej reki... naprezem je jakos chyba juz z przyzwyczajenia.. teraz zaczynam sie pilnowac i zwraca szczegolna uwage by przy kazdej czynnosci nie spinac tych miesni... pozwolic dzialac innym... dzieki za pomoc:) bede kombinowal dalej:P moze w koncu sie powiedzie moja misja.. he he he... jak macie jeszcze jakies wskazowki to chetnie wyslucham :) lepiej pytac niz bladzic :) wielkie dzieki jeszcze raz :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 86 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3954
apokalipsa- juz prawie koncowe pytania z tym podciaganiem chyba ostatnie:) - jak zaczne od 6,7,8,9 za tydzien 7,8,9,10 i dojde np do 11,12,13, i nie dam rady 14 to zaczynam od 6,7,8,9?


jescze raz dzieki za czas dla apokalipsa i krzycha666

Jak myslicie ze sie chudnie od plywania to zobaczcie wieloryby:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 896
Krzych666 mam pytanko robiłem przez jakeis 15 meichow wlasnie dosc duzo klatki ale płasko. Ostatnio sie skupiałem na sile i robiłem ja cigle na płasko , pozniej skoks, rozpietki. Od miech robie mase i nic mi nie idzie Robie tak jak wtedy płasko pozniej skos i rozpietki. Doradz cos jak mozesz bo do wakacji juz blisko a kazdy chce jakos wygladac:)

Bez masy nie ma klasy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Torsen -nie, tak nisko nie schodzisz, poprawiasz sie w liczbie powt. więc i od wyższego pułapu zaczynasz ponownie- wtedy np. od 9-ciu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Luuukaszz -nic nie stoi na przeszkodzie by wypróbować wyciskania głową w dól/dobre jest to ćwiczenie, jednak trochu "niekompletnie" rozwijajace klatke/ a do tego wyciskanie glową w górę pozostaje- z tym, że tu postaraj sie także coś pozmieniać- np. krotszy zakres ruchu i zamiast sztangi- sztangielki.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dla wyjaśnienia

Następny temat

Jaki ciężar?

WHEY premium