SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Godzilla kontra klatka piersiowa :)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 210687

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3076
gratuluje artu Krzychu, co art czuje ze lepej robie cwiczenia

lol

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja tam mogę i same pompki robić aby klata rosła sram ile wycisne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 423 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3730
Dobra, krzychu, mam pytanie. Chciałbym zrobić dwie rzeczy. Rozbudować klatkę przy utrzymaniu obecnej siły. Mam taki pomysł. Założe 90% cięzaru czyli 107,5 kg i zrobie nim max czyli 5-6 ruchów, oczywiście chodzi mi o ławkę płaską. To była by pierwsza seria, oczywiscie po dobrej rozgrzewce. Później bym zaczął właściwy trenig. Co ty na taki:

1 seria 90% cieżaru na płaskiej

wyciskanie na maszynie siedząc młotkowo 4 serie robie 12-6 ruchów, zmniejszam cieżar i natycmiast robie dalej, łączna liczba powtórzeń to ok. 16

skos głową w górę, sztangielki z surpinacja, 3 serie, 12-8

rozpiętki na butterfly 3 serie serie robie 12-6 ruchów, zmniejszam cieżar i natycmiast robie dalej, łączna liczba powtórzeń to ok. 16

brama 4 serie dwie w mocnym opadzie, dwie w małym.


co ty na to?







ps. ktos pytał o brame. im mocnej sie pochylisz tym więcej robi góra klatki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
rapeross wiesz co to jest uginanie ramion z supinacją nadgarstka?? napewno wiesz... to jest coś podobnego... w uginaniu zaczynasz młotkowatym a kończysz podchwytem a w wyciskaniu zaczynasz nachwytem (na dole) a konczysz młotkowatym

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 5664 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 62767
wypas art

http://www.sfd.pl/temat261925/ <-- linki do pelnometrazowych filmow ze znanymi kulturystami :)

I Nie Ma Srania ! %) (c)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 13351 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 51286
art fajny lap soga ale z plaskiej to ja i tak nie zrezygnuje bo tylko na niej mozna popracowac na sila wedlug mnei
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 638 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10399
Dawno nie zagladalem na sfd ale Twoje arty Krzych'u (mam na mysli ten i o barkach) to przelom na tym forum :P Nareszcie pojawilo sie trzezwe spojrzenie zamiast bezmyslnego spamowania w kolko tych samych teorii

(\__/)
( -'.'
(")_(")
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Dzięki za uznanie

Sporo pytań, postaram się nikogo nie pominąć.

Wyciskanie sztangielek z supinacją polega na tym, że leżąc, w pozycji wyjściowej trzymamy sztangielki tak jakbyśmy trzymali sztangę, nachwytem. W miarę wyciskania obracamy nadgarstki i przy pełnym wyproście mamy już chwyt młotkowy. W tym punkcie jak najmocniej dopinamy klatkę.

kojot15 - największą siłę wypracujesz głową w dół, ja głową w dół tak jadę z ciężarem, że szok. Nie zaszkodzi na jakiś czas zamienić płaskiej na dolny skos, przyzwyczaisz się do większych obciążeń.

Seba81 - pompki z obciążeniem są na tyle ciężkim treningiem, że raczej stosowałbym je zamiennie. Po prostu kiedy masz n.p. przerwę wakacyjną albo chcesz zmienić coś - bo nic nie idzie, albo nie masz chwilowo dostępu do siłki, to wtedy warto. Jeżeli masz dostęp do siłki to chyba nie ma takiej potrzeby. Możesz co najwyżej na koniec treningu zrobić 1-2 serie bez obciążenia, na max. Świetnie pompuje.

Dawid_Fix - ja ściąganie linek (nie mylić z rozpiętkami) robię za każdym razem inaczej - w zależności od tego, którą część klatki chcę pobudzić. Akurat tutaj mamy wspaniałą możliwość manewrowania ciałem i grzechem byłoby z tego nie skorzystać.

Iryd_kg - jak sam widzisz jesteś typowym przykładem człowieka, który panicznie sieboi utraty siły na klatce , dlatego "na wszelki wypadek" włączyłeś do treningu ciężką serię ławki. Tylko, że w ten sposób klatka ciągle pamięta to ćwiczenie. Ćwiczenie "zapamiętane przez mięśnie jest z każdym treningiem mniej efektywne. Jeśli zostawisz płaską ławkę na 2 miesiące, to kiedy do niej powrócisz, będziesz miał nagły skok siły i masy tak jakbyś wracał po przerwie. Jeśli odłożysz to ćwiczenie to nie musisz stracić siły, przecież inne cwiczenia teżbędziesz wykonywał z dość dużym obciążeniem. No, chyba że będziesz robił same rozpiętki.

Leandro - nie mam problemów z udami - tylko ze spodniami , niestety max to jakieś 70-72 w udzie, a jeansów na zamówienie nie szyją

ufom1 - "zapomnij" na okres przynajmniej 1 cyklu treingowego czyli na jakieś 6-8 tygodni. Podstawa to różnorodność. Im bardziej "inne" ćwiczenie - tym więcej da.

And1Player - Jeżeli wyciskasz na maszynie to masz wymuszony ten sam chwyt przez cały czas. Jeżeli robisz sztangielkami, warto wykorzystać możliwość zmiany chwytu w trakcie ruchu.


Chciałem jeszcze dodać, że zmienianie ćwiczeń na zasadzie "dobra, to płaską i skos zostawię, bo muszą być - ale zamiast rozpiętek dam ściąganie linek" niewiele da, największe efekty mamy w pierwszym ćwiczeniu gdy mamy najwięcej siły. Chodzi o to by sponiewierać klatkę czymś zupełnie innym niż to co zna. Zmiany w treningu mają to do siebie, że w im dalszej serii/ćwiczeniu jest zmiana - tym bardziej "kosmetyczna" a nie konkretna.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 13351 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 51286
krzych666 - zgadzam sie z toba tylko ze teraz nie dysponuje skoksem w dol ale kiedys jak mialem po 2 treinngach na niej poszlo mi 5kg na plaskiej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 975 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5555
Krzych zdaje sobie sprawe, że ściąganie linek ma to do siebie, że pozwala na manaewrowanie ciałem tylko zastanawia mnie jakie położenie jak wpływa i na którą część klatki. Bo niestety w atlasie tego nie zauważyłem

Czas - Totalitarny nadzorca

Każdy może być wielki - trzba tylko chcieć

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dla wyjaśnienia

Następny temat

Jaki ciężar?

WHEY premium