SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

[BLOG] zdrowo i sportowo - Nene87

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 839813

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6886 Napisanych postów 36450 Wiek 47 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 682929
19.06.2018r.

DT - Tydzień 11

Trening A

1. Przysiad ze sztangą 12/8/8/6/6/12+
12x30kg/ 8x50kg/ 8x60kg/ 6x65kg/ 6x67,5kg / 12x50kg
12x30kg/ 8x40kg/ 8x50kg/ 6x60kg/ 6x65kg / 15x45kg
12x30kg/ 8x40kg/ 8x50kg/ 6x55kg/ 6x60kg / 15x45kg
12x30kg/ 8x40kg/ 8x50kg/ 6x55kg/ 6x60kg / 16x40kg
12x30kg/ 8x40kg/ 8x50kg/ 6x55kg/ 6x57,5kg / 21x35kg
12x30kg/ 8x40kg/ 8x50kg/ 6x55kg/ 6x55kg / 16x35kg
12x30kg/ 8x40kg/ 8x50kg/ 6x55kg/ 7x60kg / 22x30kg
12x30kg/ 10x40kg/ 8x50kg/ 6x55kg/ 6x60kg/ 8x30kg podwójne dno/ 8x30kg podwójne dno
12x30kg/ 10x40kg/ 8x50kg/ 6x55kg/ 6x57,5kg/ 8x30kg podwójne dno/ 8x30kg podwójne dno
12x30kg/ 10x40kg/ 8x45kg/ 6x50kg/ 6x55kg/ 8x30kg podwójne dno/ 8x30kg podwójne dno
12x25kg/ 10x35kg/ 8x40kg/ 6x45kg/ 6x50kg/ 8x30kg podwójne dno/ 8x30kg podwójne dno

dosyć lekko poszło chyba stać mnie na więcej w siadach będę dokładać jak kończyłam te 67,5 żałowałam, że nie wzięłam 70, ale spoko, odrobię

Spokojnie - bardzo ładnie idzie. Zrobisz tu jeszcze rekordy.

2. OHP 12/10/10/10/12+
12x15kg/ 10x20kg / 7x25kg/ 10x20kg/ 13x17,5kg
12x20kg/ 7x25kg / 10x20kg/ 10x20kg/ 15x15kg
12x15kg/ 10x20kg / 8x25kg/ 10x22,5kg/ 10x20kg
12x15kg/ 10x20kg / 9x25kg/ 10x22,5kg/ 11x20kg
12x15kg/ 10x20kg / 10x22,5kg/ 8x25kg/ 16x15kg
12x15kg/ 10x20kg / 10x20kg/ 10x22,5kg/ 14x15kg
12x15kg/ 10x15kg / 10x20kg/ 10x22,5kg/ 15x15kg
12x15kg/ 10x20kg/ 10x22,5kg/ 15x15kg
12x15kg/ 10x20kg/ 10x20kg/ 14x15kg
12x20kg/ 10x20kg/ 10x20kg/ 12x20kg
12x20kg/ 10x20kg/ 10x20kg/ 10x20kg

dobrze wchodzi, aczkolwiek czuję niedosyt nie jestem w stanie progressować na takiej ilości powtórzeń, albo jestem po prostu słaba

No to umówmy się że w najcięższej serii nie schodzisz poniżej 6 a w super awaryjnych sytuacjach poniżej 5 powtórzeń.

3. Uginanie nóg na maszynie 8+8+8/10+8+6/6+8+10
8+8+8x20kg/ 10x15kg+8x20kg+6x15kg/ 6x20kg+8x15kg+10x10kg
8+8+8x20kg/ 10x15kg+8x20kg+6x15kg/ 6x20kg+8x15kg+10x10kg
8+8+8x20kg/ 10x15kg+8x20kg+5x25kg/ 6x20kg+8x15kg+10x10kg
8+8+8x20kg/ 10x15kg+8x20kg+5x25kg/ 6x20kg+8x15kg+10x10kg
8+8+8x15kg/ 10x15kg+8x20kg+5x25kg/ 6x20kg+8x15kg+10x10kg
8+8+8x15kg/ 10x10kg+8x15kg+6x20kg/ 6x20kg+8x15kg+10x10kg
8+8+8x15kg/ 10x10kg+8x15kg+6x20kg/ 6x20kg+8x15kg+10x10kg
8+8+8x10kg/ 10x10kg+8x15kg+6x20kg/ 6x20kg+8x15kg+15x10kg
8+8+8x10kg/ 10x10kg+8x15kg+6x20kg/ 6x20kg+8x15kg+10x10kg
8+8+8x10kg/ 10x10kg+8x15kg+6x20kg/ 6x20kg+8x15kg+10x10kg
8+8+8x10kg/ 10x15kg+8x20kg+6x15kg/ 6x20kg+8x15kg+10x10kg

nie ma co się rozpisywać, dobrze idzie, lubię to

Cieszę się - ja mam kilka ulubionych takich składanek i sprawdzają się na różne partie.

4. MC rumuński z hantlami 12/10/8/12+
12x16kg/ 10x18kg/ 8x20kg/ 14x16kg
12x16kg/ 10x18kg/ 8x20kg/ 16x16kg
12x16kg/ 10x18kg/ 10x18kg/ 17x16kg
12x18kg/ 10x20kg/ 8x22kg/ 20x14kg
12x18kg/ 10x20kg/ 8x22kg/ 20x14kg
12x16kg/ 10x18kg/ 8x20kg/ 20x14kg
12x16kg/ 10x18kg/ 8x18kg/ 20x14kg
12x12kg/ 10x14kg/ 8x16kg/ 6x18kg/ 6x20kg/ 20x14kg/ 20x12kg
12x10kg/ 10x12kg/ 8x14kg/ 6x16kg/ 6x18kg/ 18x14kg/ 20x12kg
12x8kg/ 10x10kg/ 8x12kg/ 6x14kg/ 6x16kg/ 20x12kg/ 25x10kg
12x6kg/ 10x8kg/ 8x10kg/ 6x12kg/ 6x14kg/ 20x10kg/ 25x8kg

ok

OK

5. Prostowanie ramion z drążkiem łamanym na wyciągu górnym nachwytem 10/10/10+
12x15kg+5x20kg/ 10x20kg/ 10x25kg+10x20kg+5x15kg
10x15kg/ 10x25kg/ 10x20kg+8x15kg+6x10kg
10x15kg/ 10x25kg/ 10x20kg+8x15kg+9x10kg
10x15kg/ 10x25kg/ 13x20kg+9x15kg
10x15kg/ 10x25kg/ 15x15kg+5x10kg
10x15kg/ 10x25kg/ 16x15kg
10x15kg/ 10x20kg/ 15x15kg
10x15kg/ 10x20kg/ 23x10kg
10x15kg/ 10x20kg/ 20x10kg
10x15kg/ 10x20kg/ 18x10kg
10x10kg/ 10x15kg/ 17x10kg

a nie wiem czemu tak namieszałam, ale było dobrze

No i ok - liczy się ostateczna satysfakcja z ćwiczenia.

W niedzielę byłam zła na wszystko i wszystkich, w poniedziałek było mi słabo i czułam jakby mi cukier spadał, wszystko robiłam 2x wolniej niż zwykle i na trening nie poszłam, a we wtorek zjawił się @ i wszystko stało się jasne wróciłam do żywych
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3452 Napisanych postów 6160 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 264786
21.06.2018r.

DT - Tydzień 11

Trening C

1. Podciąganie na drążku chwyt neutralny max/max/max/max/opuszczanie
5/3/3
ściąganie drążka do klatki nachwyt 12x20kg/ 10x25kg/ 8x30kg/ 6x35kg/ 16x20kg
3/3/2+5op./1+5op./6op.
5/4/4/3/10xopuszczanie
4/3/2/1
4/4/3/2/8xopuszczanie
5/4/3
4/4/3
3/3/2
4/3/2
4/4/3

trening w domu, a, że wiszą u mnie kółka gimnastyczne to stąd taki wynik. Ciężej mi się podciąga na takich kółkach. W ogóle zauważyłam, że lewą stronę mam o wiele słabszą, pewnie przez tego tenisa i chyba przy modyfikacji planu trzeba będzie to wziąć pod uwagę, żeby ta lewa strona coś mocniej popracowała sama

2. Wyciskanie sztangi leżąc 9/7/5/5/5/7+/9+
wyciskanie sztangielek 9x6kg/ 7x10kg/ 7x10kg/ 5x14kg/ 5x14kg/ 13x12kg/ 11x12kg
9x30kg/ 7x30kg/ 5x35kg/ 5x40kg/ 5x40kg / 13x35kg/ 16x30kg
9x30kg/ 7x30kg/ 5x35kg/ 5x40kg/ 5x40kg / 11x35kg/ 16x30kg
9x25kg/ 7x30kg/ 5x35kg/ 5x40kg/ 4x42,5kg / 11x35kg/ 15x30kg
9x25kg/ 7x30kg/ 5x35kg/ 5x40kg/ 5x40kg / 11x35kg/ 13x30kg
9x25kg/ 7x30kg/ 5x35kg/ 5x40kg/ 5x40kg / 10x35kg/ 17x30kg
9x25kg/ 7x30kg/ 5x35kg/ 5x40kg/ 3x45kg / 13x35kg/ 15x30kg
9x25kg/ 7x30kg/ 5x35kg/ 5x40kg/ 5x42,5kg / 12x35kg/ 15x30kg
9x25kg/ 7x30kg/ 5x35kg/ 5x37,5kg/ 5x40kg/ 10x35kg/ 15x30kg
9x25kg/ 7x30kg/ 5x35kg/ 5x37,5kg/ 5x37,5kg/ 14x30kg/ 18x25kg
9x25kg/ 7x30kg/ 5x32,5kg/ 5x35kg/ 5x37,5kg/ 14x30kg/ 17x25kg

robiłam co mogłam z tym co miałam w domu, lepsze to niż nic ...

3. Wiosło hantlem w podporze 10/10/10/12/15+
10x14kg/ 10x14kg/ 8x22kg/ 12x12kg/ 15x12kg
wiosło sztangą łamaną podchwyt 12x28kg/ 10x33kg/ 6x35kg/ 6x40kg/ 12x28kg
10x14kg/ 10x16kg/ 10x18kg/ 12x14kg/ 10x14kg
10x14kg/ 10x16kg/ 10x18kg/ 12x12kg/ 16x12kg
10x12kg/ 10x14kg/ 10x16kg/ 12x10kg/ 16x10kg
10x12kg/ 10x14kg/ 10x16kg/ 12x10kg/ 15x10kg
10x12kg/ 10x14kg/ 10x16kg/ 16x10kg
10x14kg/ 10x16kg/ 15x12kg/ 10x16kg/ 10x14kg
10x12kg/ 10x14kg/ 19x10kg/ 10x14kg/ 10x12kg
10x10kg/ 10x12kg/ 25x8kg/ 10x12kg/ 10x10kg
10x8kg/ 10x10kg/ 25x6kg/ 10x10kg/ 10x8kg

jakoś poszło, choć nie polubimy się chyba z tym do końca

4. Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc 10/10/10+
12x7,5kg/ 12x7,5kg/ 16x7,5kg
10x8kg/ 10x8kg/ 13x8kg
10x8kg/ 10x8kg/ 15x8kg
10x8kg/ 10x8kg/ 10x8kg
10x8kg/ 10x8kg/ 15x8kg
10x8kg/ 10x8kg/ 15x8kg
10x8kg/ 10x8kg/ 10x8kg
10x8kg/ 10x8kg/ 15x8kg
10x6kg/ 10x8kg/ 17x6kg
10x6kg/ 10x6kg/ 15x6kg
10x6kg/ 10x6kg/ 10x6kg


+ 6 minut improwizacji w kamizelce 10kg ( przypomniało mi się, że ją mam może będę zakładać ją do cardio ) + 10min cardio - bez kamizelki oczywiście

Zmuszona zostałam zrobić trening w domu, albo w ogóle nie zrobić, więc ratowałam się jak mogłam co widać powyżej jakaś głodna chodzę cały dzień, ale zrobiłam chłodnik i się napchałam zieleniną





Zmieniony przez - Nene87 w dniu 2018-06-22 07:03:13
3

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 731 Napisanych postów 1984 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 192645
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13804 Napisanych postów 23344 Wiek 56 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 636487
Chłodnik pycha i w takiej wersji czerwonej z buraczkami/botwinką i w takiej białej, gdzie główne skrzypce gra ogórek, czonek i maślanka. Też fajna sprawa.
Są chłodniki w wersji na wypasie np. z szyjkami rakowymi - ale zawsze u mnie wygrywa jajo.
...
Napisał(a)
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6886 Napisanych postów 36450 Wiek 47 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 682929
21.06.2018r.

DT - Tydzień 11

Trening C

1. Podciąganie na drążku chwyt neutralny max/max/max/max/opuszczanie
5/3/3
ściąganie drążka do klatki nachwyt 12x20kg/ 10x25kg/ 8x30kg/ 6x35kg/ 16x20kg
3/3/2+5op./1+5op./6op.
5/4/4/3/10xopuszczanie
4/3/2/1
4/4/3/2/8xopuszczanie
5/4/3
4/4/3
3/3/2
4/3/2
4/4/3

trening w domu, a, że wiszą u mnie kółka gimnastyczne to stąd taki wynik. Ciężej mi się podciąga na takich kółkach. W ogóle zauważyłam, że lewą stronę mam o wiele słabszą, pewnie przez tego tenisa i chyba przy modyfikacji planu trzeba będzie to wziąć pod uwagę, żeby ta lewa strona coś mocniej popracowała sama

Na kółkach jest ciężej - dobrze poszło.

2. Wyciskanie sztangi leżąc 9/7/5/5/5/7+/9+
wyciskanie sztangielek 9x6kg/ 7x10kg/ 7x10kg/ 5x14kg/ 5x14kg/ 13x12kg/ 11x12kg
9x30kg/ 7x30kg/ 5x35kg/ 5x40kg/ 5x40kg / 13x35kg/ 16x30kg
9x30kg/ 7x30kg/ 5x35kg/ 5x40kg/ 5x40kg / 11x35kg/ 16x30kg
9x25kg/ 7x30kg/ 5x35kg/ 5x40kg/ 4x42,5kg / 11x35kg/ 15x30kg
9x25kg/ 7x30kg/ 5x35kg/ 5x40kg/ 5x40kg / 11x35kg/ 13x30kg
9x25kg/ 7x30kg/ 5x35kg/ 5x40kg/ 5x40kg / 10x35kg/ 17x30kg
9x25kg/ 7x30kg/ 5x35kg/ 5x40kg/ 3x45kg / 13x35kg/ 15x30kg
9x25kg/ 7x30kg/ 5x35kg/ 5x40kg/ 5x42,5kg / 12x35kg/ 15x30kg
9x25kg/ 7x30kg/ 5x35kg/ 5x37,5kg/ 5x40kg/ 10x35kg/ 15x30kg
9x25kg/ 7x30kg/ 5x35kg/ 5x37,5kg/ 5x37,5kg/ 14x30kg/ 18x25kg
9x25kg/ 7x30kg/ 5x32,5kg/ 5x35kg/ 5x37,5kg/ 14x30kg/ 17x25kg

robiłam co mogłam z tym co miałam w domu, lepsze to niż nic ...

nagraj kiedyś to wyciskanie sztangielkami - wydaje mi się że spokojnie powinnaś wyciskać więcej - a przynajmniej więcej powtórzeń. Coś tam technicznie pewnie da się poprawić.

3. Wiosło hantlem w podporze 10/10/10/12/15+
10x14kg/ 10x14kg/ 8x22kg/ 12x12kg/ 15x12kg
wiosło sztangą łamaną podchwyt 12x28kg/ 10x33kg/ 6x35kg/ 6x40kg/ 12x28kg
10x14kg/ 10x16kg/ 10x18kg/ 12x14kg/ 10x14kg
10x14kg/ 10x16kg/ 10x18kg/ 12x12kg/ 16x12kg
10x12kg/ 10x14kg/ 10x16kg/ 12x10kg/ 16x10kg
10x12kg/ 10x14kg/ 10x16kg/ 12x10kg/ 15x10kg
10x12kg/ 10x14kg/ 10x16kg/ 16x10kg
10x14kg/ 10x16kg/ 15x12kg/ 10x16kg/ 10x14kg
10x12kg/ 10x14kg/ 19x10kg/ 10x14kg/ 10x12kg
10x10kg/ 10x12kg/ 25x8kg/ 10x12kg/ 10x10kg
10x8kg/ 10x10kg/ 25x6kg/ 10x10kg/ 10x8kg

jakoś poszło, choć nie polubimy się chyba z tym do końca

Jak zaczynałem przygodę z tym ćwiczeniem - to go nienawidziłem. Ojciec mnie w każdej serii poprawiał tysiąc razy tyle rzeczy było nie tak (do trenowania namówił mnie ojciec i ułożył mi pierwsze FBW oraz uczył techniki ćwiczeń). A teraz jest to moje ulubione ćwiczenie na grzbiet i uważam że jednocześnie najlepsze z całej bogatej gamy ćwiczeń dostępnych na tę patrię. Trzeba być upartym i cierpliwie pracować - to ćwiczenie ma mega potencjał.

4. Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc 10/10/10+
12x7,5kg/ 12x7,5kg/ 16x7,5kg
10x8kg/ 10x8kg/ 13x8kg
10x8kg/ 10x8kg/ 15x8kg
10x8kg/ 10x8kg/ 10x8kg
10x8kg/ 10x8kg/ 15x8kg
10x8kg/ 10x8kg/ 15x8kg
10x8kg/ 10x8kg/ 10x8kg
10x8kg/ 10x8kg/ 15x8kg
10x6kg/ 10x8kg/ 17x6kg
10x6kg/ 10x6kg/ 15x6kg
10x6kg/ 10x6kg/ 10x6kg


OK

+ 6 minut improwizacji w kamizelce 10kg ( przypomniało mi się, że ją mam może będę zakładać ją do cardio ) + 10min cardio - bez kamizelki oczywiście

Zmuszona zostałam zrobić trening w domu, albo w ogóle nie zrobić, więc ratowałam się jak mogłam co widać powyżej jakaś głodna chodzę cały dzień, ale zrobiłam chłodnik i się napchałam zieleniną

Lepszy rydz niż nic.



BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3452 Napisanych postów 6160 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 264786
nightingal

nagraj kiedyś to wyciskanie sztangielkami - wydaje mi się że spokojnie powinnaś wyciskać więcej - a przynajmniej więcej powtórzeń. Coś tam technicznie pewnie da się poprawić.



Night z moim wyciskaniem jest wszystko ok, kiedyś nagrywałam już i nie miałeś zastrzeżeń oprócz ułożenia rąk do kąta prostego, ale już to poprawiłam i jest ok. Wycisnęła bym więcej kg, ale robiłam to na oparciu kanapy i wolałam nie ryzykować kontuzją
1

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6886 Napisanych postów 36450 Wiek 47 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 682929
Aaaaa i wszystko jasne. To się już nie czepiam.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3452 Napisanych postów 6160 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 264786
Paatik
Chłodnik pycha i w takiej wersji czerwonej z buraczkami/botwinką i w takiej białej, gdzie główne skrzypce gra ogórek, czonek i maślanka. Też fajna sprawa.
Są chłodniki w wersji na wypasie np. z szyjkami rakowymi - ale zawsze u mnie wygrywa jajo.


Paatik takiego jeszcze w wersji białej nie jadłam, masz jakiś przepis? chętnie wypróbuję przy kolejnych upałach pokusiłam się na jajko i znowu mnie wysypało na twarzy, ewidentnie nie mogę ich jeść w ogóle. Nie jadłam ze 2 tygodnie i był spokój, zjadłam jedno i bach - pokrzywka na policzkach
1

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13804 Napisanych postów 23344 Wiek 56 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 636487
Nene - wpisz "biały chłodnik" i wyskoczą Ci przepisy. Generalnie ja robię na maślance (albo jogurcie "ekologicznym" od chłopa, który nie wiadomo czy jest ekologiczny...), ogórek, rzodkiewka, kopru i czosnku na maxa. Taki lubię.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 710 Napisanych postów 2487 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 327948
Kurcze tez bym sprobowala. Bo kiedys chyba za malolata mama w domu robila ale wtedy bylam anty i nawet nigdy nie ruszylam. Ale smaki sie zmieniaja Tylko zeby ktos mi zrobil :P
Nene biedna zycie bez jajek jest... ciezkie :P ja juz na szczescie do nich wrocilam, nie w takich ilosiach jak wczesniej- po kilka dziennie, ale po jednym, albo z przerwami i jest ok. Za to teraz na tapecie kosmetyki mineralne, pierwsze wrazenia bardzo pozytywne
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PROTEINY Z ŻYWNOŚCI KONWENCJONALNEJ I SUPLEMENTÓW - ile potrzeba?

Następny temat

Nowy numer Drużyny Mistrzów - Bosski $ Activlab Team!

electro
Polecane artykuły