SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gwid - powolny progres - podsumowanie 18 m. str. 223

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 253195

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
Może i masz racje, może nie Nie dla każdego jest jednak tkz. "dirty bulking"
nie wiem jak mam interpretować to że w pasie mi przybyło 0,5 cm pomimo stosowania się do diety oraz robienia cardio 2 razy w tygodniu. organizm robi zapasy czy jak? ma sens robić aeoroby jak i tak idzie w brzuch?

Dzisiaj moja żona stwierdziła że mi jakieś żyły wyszły na plecach co mnie zaciekawiło bo nawet na redu ich nie miałem.

W pracy spędziłem 500 km w samochodzie i potem od razu na trening. Trochę zmęczony ale jednak siła ciągle postępuje. Na WL poszło 8x90 oraz na przysiadzie bezproblemowo po raz kolejny 8x100( uda trzeszczały). Wiem że to "ciężary zabawki" ale na serio fajnie stymuluje do dalszej cięższej pracy, cel mam i nie zamierzam przestać.
Dzisiaj założyłem 90 kg w przedostatniej serii i mnie jeden kolo na poważnie spytał czy chcę brać tak "dużo" bo to grozi kontuzją itp. pomyślałem sobie wtedy o Kubie i Rafale jak targają po +120 kg i nie wiedziałem jak zareagować. chciałem mu odpowiedzieć że chcę dojść do 150 kiedyś ale zrezygnowałem, i tak jako jedyny zrobiłem przez ostatni rok jakąkolwiek metamorfozę z ciałem( tak wiem dupy nie urywa i zabrakło 3%). reszta ćwiczących( 99%) wygląda tak samo, targa tyle samo i robi te same programy na okrągło twierdząc że:
- jest im dobrze,
- że nie chcą za bardzo przypakować,
- ze nie chca za bardzo schudnąć, itp.
nikt nie powie chyba prawdy

przykre to, a może ja poprostu przez was cokolwiek "pchnąłem" do przodu.... moze sam bym bez motywacji ze strony Darka też dupy nie ruszył? HGW.
może to tak jest że jakiekolwiek progresy robi się w pierwszym/ drugim roku na siłowni a dalej to już jest tylko chodzenie, sam nie wiem...
Dziwi mnie to trenowanie niektórych po 5 lat a od conajmnej 2 wyglądają tak samo( nie pisze o sile, czy diecie). czy ludzie pomimo tego iż "trenują" to nawet w tej płaszczyźnie są lewi i ściemniają?

kolejne doświadczenie z dzisiaj - jeden kolo( widuję go od +12 miesięcy na siłce) przyznał mi się że wcinał koks za młodu jako " głupie przygody" trochę mnie to podłamało bo ma "znacząca" posturę oraz targa na serio konkretne jak dla mnie ciężary (+160WL, 60 kg biceps). po raz kolejny zrodziły się w moim baniaku pytania:
- czy nie marnuje czasu?
- gdzie jest moja granica? oraz gdzie ogólnie jest granica siły bez bomby.

szkoda dobrego wina bo potem mętlik w głowie.

miłej nocy, pozdrawiam

Zmieniony przez - Gwid w dniu 2014-06-13 22:45:50

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1778 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 23820
Oj Gwidu... ja również za młodu coś wziąłem z głupoty i to jeszcze.zanim ćwiczyć zacząłem. Na szczęście jakikolwiek progres teraz czy to z masą czy też siłą nie będzie odbywał się dzięki temu przypadkowi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 276 Napisanych postów 4714 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 69516
Ja tam nigdy nic nie brałem. Teraz czuję się wychudzony ale ludzie widzą, że zmieniłem się w ciągu roku. Pozostali na siłowni wyglądają tak samo niekiedy wchodzę z nimi w tematy ale oni nie stosują jakiejś wyszukanej diety tylko ogólne żarło zapewne to co mama lub żona podstawi. Ćwiczenia i dieta to nie tylko wysiłek fizyczny ale i czas spędzony w kuchni na przygotowaniu jedzenia. Trzeba mieć w sobie dużo samozaparcia i determinacji. Ja wiem po sobie że teraz jakbym porządnie przymasował i wyciął przez rok 2014/2015 to na lato by była chyba fajna kosa. Na razie muszę podmasować w szczególności brzuch i barki.
Gdyny nie Zakłady na kraty to pewnie już dawno bym to odpuścił i podjadał na boku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 109 Napisanych postów 3897 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 76176
Doping to zło . Obydwaj zrobiliście świetną robotę w zeszłym roku. Bardzo pozytywnym zaskoczeniem jest Gwid. Przez pierwsze pół roku głównie filozofował, ale od grudnia zaliczyłeś fantastyczny postęp. Teraz filozofujesz dalej, ale równoczesnie masz super wyniki . Jestem bardzo ciekawy waszych podsumowań

Podsumowanie I fazy redukcji: http://www.sfd.pl/Redukcja_ze_105kg__podsumowanie_str._170-t966196-s170.html
Rekordy osobiste w Tri:
1/8 IM: 1h23’30’’: Pszczyna 2014 // 1/4 IM: 2h28’59’’: Radłów 17/07/2016 // 1/2 IM: 4h59'40'Lisbon 2018: IM Kopenhagen 2017: 11h48'
Dystans Olimpijski: 2h32'04’’: 5150 Warszawa 11/06/2017

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 590 Wiek 55 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 13152
Granice każdy ma inne, ale myśle że 160 wl to dla większości osiągalne , czy 200 mc ja mimo że trenuje 2 razy w tygodniu siłowo 6x140 wl i 200 mc biorę ,a mimo że mam 46 lat nigdy nie brałem sterydów próbowałem co prawda dhea ,ale skuteczność niska .Pewnie jak bym przykoksował dołożył bym po 10-20% do rekordów tylko po co ,co mi to da .Rozumiem jak ktoś bierze doping bo startuje w zawodach ,nie rozumiem amatorów którzy biorą sterydy .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Gwid

kolejne doświadczenie z dzisiaj - jeden kolo( widuję go od +12 miesięcy na siłce) przyznał mi się że wcinał koks za młodu jako " głupie przygody" trochę mnie to podłamało bo ma "znacząca" posturę oraz targa na serio konkretne jak dla mnie ciężary (+160WL, 60 kg biceps). po raz kolejny zrodziły się w moim baniaku pytania:
- czy nie marnuje czasu?
- gdzie jest moja granica? oraz gdzie ogólnie jest granica siły bez bomby.

Gwid moim zdaniem masz bardzo dobry progres siły jak na ten program który realizujesz.Po drugie robiąc masę nie zrobisz dużego progresu siły (przy masie jest ważna objętość treningu) natomiast robiąc program strikte siłowy nie zrobisz masy.Cała zabawa polega na tym że najpierw robisz program siłowy następnie zdobytą siłę zamieniasz na dużą objętość treningową w celu budowania masy mięśniowej .Oczywiście w tej zabawie siła-masa-siła musisz uwzględnić okres regeneracyjny czyli czas kiedy ćwiczysz dla przyjemności dla pełnej regeneracji organizmu to czas kiedy wychodzisz z siłowni przyjemnie dopakowany a nie zajechany bo inaczej psycha ci siądzie i za parę lat z obrzydzeniem będziesz myślał o treningu.Następna sprawa masę buduje się na splicie jest to najprostsze nie ma co wymyślać i Ameryki na nowo odkrywać tutaj masz możliwość zrobić dużą objętość ze sporym ciężarem i z krótkimi przerwami i jest dłuższy czas na regenerację.natomiast siłę buduje się na planach 5sx5p lub planach typowo trójbojowych 8sx3p gdzie daną partię ciała trenujesz trzy razy w tygodniu (początkujący) dwa razy w tygodniu bardziej zaawansowani i 3-6 dni ci co dźwigają duże ciężary.Podam ci na przyszłość prosty plan na siłę wzorowany na podejściu bardziej trójbojowym ale dla kulturysty
A- Nogi -przysiad klasyczny sztanga z tyłu 5sx5p, Ćwiczenie zwane dzień dobry (4sx6p) wyciskanie za karku stojąc 5sx5p,
B- wyciskanie na płaskiej 5sx5p ,ławka skośna rozpiętki 4sx8p
C- Martwy ciąg 5sx5p martwy ciąg rumuński (schodzisz lekko poniżej kolan) 3sx20p , drążek (ile tam chcesz)może być z dociążeniem.Lub najprostszy z możliwych dla tych co nie mają prawa jazdy A-Przysiad 5sx5p,wyciskanie leżąc 5sx5p,wiosłowanie 5sx5p B-Martwy ciąg 5sx5p,wyciskanie żołnierskie 5sx5p ugięcia na biceps lub drążek 5sx5p prosty i nie można go popsuć.Oczywiście robienie siły to długie przerwy między seriami minimum 2 do 5 minut pełne skupienie i 100 procent techniki. Natomiast masa to split najprostszy to
a-barki,biceps,b-nogi,c-wyciskanie,d-plecy dużo ćwiczeń spory ciężar krótkie przerwy 1,5-1 min. I tyle filozofii reszta to dobra zabawa i przyjemność z trenowania dużo cierpliwości (mięśnie to nie drożdże) muszą mieć czas na rozwój liczony w latach a nie tygodniach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
orzegów masz rację co do planów, ameryki nie odkryję i co innego na siłę oraz co innego na masę powinno się robić. problem w tym że robię "siło-maso-rzeźbę" w wersji light bez świnio-masy przynajmniej spróbuję
nie jestem zawodnikiem trójboju ani tym bardziej nawet amatorem kulturystą - stosuje być może błędne założenie próbując połączyć dwa plany w jeden ale cóż. nie spróbujesz nie dowiesz się, a jako że nie mam doświadczenia każdą wiedzę i doświadczenie traktuje poważnie oraz staram się wyciągnąć z niej wnioski.

marecki - ile Ty czasu trenujesz tak z czystej ciekawości? ja niestety nie znam nikogo kto np. po dwóch/trzech latach typowej amatorki wyciska 160 kg bez programów siłowych a jedynie trenując kulturystycznie( oraz bomby) ważącego w okolicach 80 kg. to wymaga kupę czasu i wiedzy, jeśli ktoś leci typowo pod PL to pewnie będzie niedaleki tej cyfry, ale zwykły zjadacz runa leśnego raczej tego nie osiągnie, tutaj się nie zgodzę.
poza tym koleś ważący 80 kg nie pcha standardowo 160 kg bez +5 lat treningu. u mnie takie coś biorą miśki ( niekoniecznie zalani) +100 kg.

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 590 Wiek 55 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 13152
Gwid zwróć uwagę że napisałem że 160 wl jest do osiągnięcia ,przyjmijmy 150-160% masy ciała ,ale są to granice organizmu do których można dojść jednak w kilka lat przez znaczny odsetek populacji , oczywiście trening na niskim zakresie powtórzeń jest konieczny . No w moim konkretnym przypadku trenuje wiele lat z tym że raczej na sprawność ,w moim treningu są ćwiczenia których nie zobaczysz na siłowni np podskoki ze sztangą na karku ,ważę 100-110 kg ale jestem raczej szczypły 194 cm ,więc nie jestem predysponowany do dzwigania , a mimo to doszedłem do 165kg na ławce i myśle że jeszcze z 10 kg przy typowo siłowym treningu bym dołożył i to już mój kres oczywiście bez koksu a mam kolegę co 170 targa przy 95kg także bez koksów choć tu nigdy nie mogę mieć pewności że nic nie brał ,Ale za siebie mogę ręczyć i wiem że dużo można osiągnąć bez sterydów ,oczywiście trochę więcej z nimi ale myślę że nie warto Myślę żę dla Ciebie te 150% także jest do zrobienia .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 590 Wiek 55 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 13152
Także jesteś dość wysoki 185 więc docelowo waga Twoja to gdzieś 90kg może z 93kg przy niskim poziomie tłuszczu, 140-150 kg wl i pod 200 w mc jak najbardziej możliwe ale jak ktoś będzie ważył 90kg przy 165 cm będzie miał większe predyspozycje siłowe ,krótsze ręce ,krótsze dzwignie i mniejszy zakres ruchu mu trochę pomogą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 555 Napisanych postów 6412 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 57352
Gwid
Może i masz racje, może nie
nie wiem jak mam interpretować to że w pasie mi przybyło 0,5 cm pomimo stosowania się do diety oraz robienia cardio 2 razy w tygodniu. organizm robi zapasy czy jak? ma sens robić aeoroby jak i tak idzie w brzuch?


Obym nie był złym prorokiem, organizm dostał po dupie na redukcji, nie dziw się że jak teraz wyłapie jakąkolwiek nadwyżkę to chce ją lokować na czarną godzinę. Jak teraz odpuścisz Cardio to moim zdaniem tylko pogorszy sprawę. Biegaj długo i w tlenie i zwiększyłbym na 3 razy w tygodniu. Kalorii masz teraz dość musisz zapewnić tyle ruchu żeby nie poszły one do magazynu.

PB:
IM 140.6 Poznań 25.06.2017, 12:48:33 / IM 70.3 Gdynia 07.08.2016, 5h:23min:57s / JBL Triathlon Sieraków 28.05.2016 1/4 IM, 2h:33min:54s / Otyliada 12/13.03.2016 15km, 6h:28min / III PKO Maraton Rzeszowski 04.10.2015, 03h:55min:51s / Półmaraton Rzeszowski 06.04.2014, 1h:53min:03s / Trening 08.06.2017, 10km 47min:43s / Łańcucka Piątka 5km 11.06.2016, 22min:45s

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

redukcja/recomp/masówka cele kryniu78

Następny temat

Ronin78 - pierwsze kroki - redukcja

WHEY premium