SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gwid - powolny progres - podsumowanie 18 m. str. 223

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 253040

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12104 Napisanych postów 30525 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130857
A może jednak jesteś mutantem genetycznym!?
Podobno na masie jedzą mniej białka a więcej węglowodanów - mają energię do treningów siłowych!
Ja jem 6 razy.
Według mądrych z Po treningu najlepszy efekt jest gdy je się 20g białka. Z drugiej strony podają badania, że 4g/kgmc buduje beztłuszczową masę ciała z jednoczesną utratą tłuszczu!
Wybór należy do Ciebie!

Zmieniony przez - ojan w dniu 2014-07-25 22:09:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Ja jem 5-6 posiłków. Tak jest optymalnie jak dla mnie.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
czyli kolejny punkt do poprawy przy najbliższym cyklu. może rzeczywiście wrócę na salkę już w przyszłym tygodniu. zobaczę jak będzie w poniedziałek rano samopoczucie bo już od paru miesięcy nie miałem 3 dni przerwy

dodatkowy punkt do poprawy to znowu 5 posiłków. kto nie eksperymentuje ten stoi w miejscu
zamiast 4x950 zmienię 5x760 w czym wiadomo minimum 250 g /5 czyli po 50 g białego na posiłek.

jutro opracuje sobie plan 5x5 standardowo z podziałem na 2 wielostawy na ciężko oraz 3/4/5 izolowane na partie w przeplatanym cyklu A/B.
Nacisk primo MC, secundo przysiad, tertio PP i na szarym końcu WL.

primo może ulec znacznemu przesunięciu w zależności od badania w piątek

czy robienie wielkiej czwórcy za każdym razem na ciężko ma sens wg was? obciążenie układu nerwowego jest olbrzymie a przyznam że potrafię już wycisnąć z siebie na serio wiele przy tylko 2 w zestawie.

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Gwid, to przyswajanie białka i limit na posiłek to mit już dawno obalony, jaki sens miałyby diety IF wówczas? Wcinaj na zdrowie . I niech nam rośnie mięcho .

Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2014-07-25 23:30:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Nie wszystkie posiłki muszą być o identycznym składzie. jedne mogą być mniej kaloryczne inne bardziej - wszystko dopasowujesz do potrzeb i ograniczeń niestety też.

Co do treningu - jak zależy Ci na przykład na wyniku w MC to raczej robisz ten jeden bój i do tego jakiś mały dodatek w postaci mniejszej partii ewentualnie lub jakieś delikatne dodatki na plecy. Tak jest o wiele łatwiej osiągnąć większy progres siłowy.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Żaden mit o przyswajalności białka nie został obalony. "Obalacze" chcieliby coś obalić, ale im nie wychodzi. Apostoł białka, niejaki Ducan, został usunięty z grona lekarzy we Francji. Dziwnym trafem najwięcej do powiedzenia mają sprzedawcy białka serwatkowego, którzy stoją w pierwszym szeregu krzyczących, że warto szejka pić po każdym posiłku, bo to w ogóle nie szkodzi. Szczegół, że białko serwatkowe to w większej części kazeina.
Może i się chudnie od 4 g/kgmc białka, ale równie dobrze chudłoby się od podtruwania ciała mocznikiem. Organizm bardzo dużo energii traci na unieszkodliwienie produktów rozkładu białka i ich transport. Białka trzeba jeść dokładnie tyle ile potrzeba i nie więcej, a to organizm decyduje czy budować, czy wrzucać do pieca. A efekty IF-ów będziemy oceniać po kilku latach. Na razie to młoda moda (A może właśnie klucz do naszej fizjologii? Może nasi przodkowie tak właśnie jedli i jesteśmy ewolucyjnie do tego przygotowani?)

Obok wszystkich "rewelacyjnych" badań obalających mit szkodliwości białka funkcjonuje wiele mówiących coś zupełnie innego

Mnie ostatnio ustawiło na 3 posiłki. Po sutym śniadaniu bardzo długo nie czuję głodu. Potem, zazwyczaj po treningu, jem obiad i dopiero wieczorem niewielką kolację. Przed samym snem ziemniaki, maliny, borówki itp. A kiedyś musiałem zjeść co 4 godziny, bo włączało się automatyczne ssanie.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12104 Napisanych postów 30525 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130857
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
ojan

Bardzo dobry/mądry tekst.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
Panie Janku bardzo fajny artykuł, sog jak wejdzie widać że ktoś się przyłożył. chodzi mi po głowie taka klatka. jak zobaczyłem u Rafała to od razu pomyślałem że kiedyś muszę sobie takie coś kupić.

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 276 Napisanych postów 4714 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 69516
Myślę, że roztrenowanie się przyda.Odpoczynek dla mięśni jak najbardziej wskazany. One są przyzwyczajone do stałego wysiłku a tu nagle nic się nie dzieje cisza. Za tydzień ponownie zaskoczenie bo trzeba pracować ze zdwojoną siłą. Jaki system treningowy wybrać nie wiem mnie też głowa od tego boli. Muszę ruszyć od poniedziałku ale też nie wiem z czym. Fajny jest ten system 5x5 z artykułu Pana Jana. Stały wzrost ciężaru to podstawa. Ja w sumie nigdy do tego nie przywiązywałem uwagi na jednym treningu zaczynałem od jakiegoś ciężaru a na innym od innego a nie o to w tym wszystkim chodzi.
Miałem biegać ale niestety rezygnuję ból kostek nasila się a dodatkowo ból w lewym kolanie nie wiem o co chodzi.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

redukcja/recomp/masówka cele kryniu78

Następny temat

Ronin78 - pierwsze kroki - redukcja

WHEY premium