SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gwid - powolny progres - podsumowanie 18 m. str. 223

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 253199

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
ojan

Jakiś czas temu czytałem (na stronie KIF), że przy rwaniu jeden z CF doznał przerwania rdzenia kręgowego - bodajże na zawodach.

Co mnie wcale, ale to wcale nie dziwi. Czasami crossfitowcy (zawsze o tym piszę) mają żenująco niski poziom techniki. Wszystko zależy od trenera, ćwiczącego i miejsca gdzie się ćwiczy.



Na komercyjnej siłowni, trener będący w pracy (ryzykujący konflikt z klientem) zabronił mi wykonywania martwego ciągu, bo miałem lichą technikę. Nie wiem czy miał takie prawo, ale wiem, że 90% trenerów na siłowniach zignorowałaby sprawę w imię świętego spokoju.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 590 Wiek 55 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 13152
Panowie umówmy się że przy martwym ciągu i nie tylko istnieje ryzyko odniesienia kontuzji czy to przy CF czy dbając maxymalnie o technikę , sam osobiście nie jestem zwolennikiem CF , ale nie którym podobno służy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699679
ano ,tylko że młodziaki jarają się tym CF bo akurat jest taka moda
przychodzi mi taki na trening i pierwsze co słyszę to "ja chce plan CF"
ja tylko mówię krótko - zrób no kolego zwykły przysiad i już wszystko wiadome
najgorsi są tacy co się naczytają bzdur i uparci nie dają sobie przemówić
on i tak będzie "kaleczył" ale siłownia jest jego i w dzienniku treningowym odhaczy trening CF




Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2014-06-22 19:35:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
2:00 - koleś miażdży system

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
flex1976
ano ,tylko że młodziaki jarają się tym CF bo akurat jest taka moda
przychodzi mi taki na trening i pierwsze co słyszę to "ja chce plan CF"
ja tylko mówię krótko - zrób no kolego zwykły przysiad i już wszystko wiadome
najgorsi są tacy co się naczytają bzdur i uparci nie dają sobie przemówić
on i tak będzie "kaleczył" ale siłownia jest jego i w dzienniku treningowym odhaczy trening CF




Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2014-06-22 19:35:21


W 100% się z tym zgadzam i pod tym podpisuję. Czasem jak słucham pieprzenia młodziaków na siłowni o CF to mnie nosi. I tak jak flex pisze - jak przychodzi co do czego to przysiadu nie zrobi jak należy ale crossfitowiec, który oczy gotów wydrapać jak powiesz że to żaden cud ani objawienie w sportach siłowych - tylko odgrzany kotlet z nową nazwą.

A najśmieszniejsze, że taki zryw na CF u mnie na siłowni trwa kilka treningów. I koniec. Entuzjazm jakoś ucieka.

Zmieniony przez - nightingal w dniu 2014-06-22 20:22:23

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
Jako że dzisiaj miałem czas i możliwości zrobiłem sobie delikatne aeoroby.
Przejechałem 13 km w 34 min przy Vsr=22,9 km/h, spalono teoretycznie 450 kcl, 90% trasy tłuczeń/szuter.

Jak na każdej siłce i u mnie czasem ćwiczą CF-owcy, pomijając:
a) strój ( bardzo elegancki z wysokimi skarpetami do kolan),
b) charakterystyczny zestaw ćwiczeń,
c) duży wkład w higienę osobistą oraz wygląd ( solarium+kupa żelu),
to na serio bardzo mili ludzie

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 276 Napisanych postów 4714 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 69516
A co Ty Gwid na solarium nie byłeś o żel się nie pytam bo byłoby to niegrzeczne z mojej strony.Ja bez żelu nie wychodzę a dlaczego bo mam siwe włosy które są sztywne i nie do ułożenia bez niego. W sumie to stosuję wosk. Skarpet nie mam ale widziałem, że Rafał ma hehe. Bez urazy chłopaki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
kerad37
A co Ty Gwid na solarium nie byłeś o żel się nie pytam bo byłoby to niegrzeczne z mojej strony.Ja bez żelu nie wychodzę a dlaczego bo mam siwe włosy które są sztywne i nie do ułożenia bez niego. W sumie to stosuję wosk. Skarpet nie mam ale widziałem, że Rafał ma hehe. Bez urazy chłopaki.


Darek - z ręka na sercu nigdy nie byłem na solarium. I nie czepiam się o żadne z w/w trzech elementów każdy ma prawo do dbania o siebie ale na serio u mnie CF to czysty stereotyp, każdy jest podobny nic im nie ujmując ani nie obrażając. Tworzą na serio specyficzną grupę która bez problemu każdy by rozpoznał.

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 276 Napisanych postów 4714 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 69516
Ja w latach 1988-1992 będąc w szkole w Toruniu (piękne miasto) robiłem tzw. stacyjki 1 minuta na maksa gwizdek i zmiana w prawo na inne ćwiczenie w obwodzie teraz to jest CF. Kiedyś to był przymus z dzisiejszą świadomością bym był bardziej zaangażowany:).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja nie mam skarpet tylko opaski. Skarpety się szybciej zużywają, jak zresztą mi przed zakupem Xzaar doradzał. A są to kompresyjne opaski
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

redukcja/recomp/masówka cele kryniu78

Następny temat

Ronin78 - pierwsze kroki - redukcja

WHEY premium