Drugi dzień Mistrzostw Europy w Kulturystyce i Fitness okazał się bardzo udamy dla naszej ekipy. Zdobyliśmy 7 medali, w tym 2 złote, i to w kategoriach, w których raczej nie należeliśmy do faworytów. Dzień zaczął się od konkurencji wellness fitness. Wystawiliśmy 3 zawodniczki i one zdobyły 2 medale.

Mistrzostwa Europy IFBB 2018 - Podsumowanie pierwszego dnia

Nikoletta Sularz powtórzyła sukces Martyny Staszewskiej z ubiegłego roku, który wydawał się nie do powtórzenia: w lutym wygrała „Debiuty” a w maju została mistrzynią Europy! Wygrała kategorię wellness fitness do 163 cm. Ale wcześniej, Dagmara Dominiczak powtórzyła swoje osiągnięcie z Mistrzostw Świata, zdobywając brązowy medal w kategorii do 158 cm. Trzecia nasza zawodniczka w tej konkurencji, Natalia Reślińska, weszła do finału kategorii +163 cm, zajmując 6 pozycję. To było nasze „mocne uderzenie” na początek dnia.

Potem rozgrywano serię kategorii kulturystki weteranów 40-44 lata oraz 45-49 lat, łącznie 8 kategorii. Dobrze zaprezentował się Dawid Pieczyński (40-44 lata, do 90 kg), wywalczając brązowy medal, a po nim 2 srebrne medale dorzucili do polskiej szkatuły Mariusz Bałaziński (45-49 lat, do 80 kg) oraz Sebastian Kukuć (45-49 lat, powyżej 90 kg). Dla Bałazińskiego to kolejny medal, po złotym krążku MŚ Weteranów w 2016 r, a Kukuć powtórzył swój sukces z ubiegłego roku.

Kończąca piątkowe zmagania konkurencja fitness plażowego mężczyzn rozpoczęła się dla nas niezwykle pomyślnie: Adrian Długokęcki został mistrzem Europy w kategorii do 170 cm! Wreszcie został przez sędziów „zauważony” w tłumie 18 zawodników, po niedosycie związanym z jego 8 miejscem na MŚ 2017 r. Tym razem niedoceniony został, jak na mój gust, świetnie przygotowany Kamil Koźlik (12 miejsce w kategorii 173 cm), ale i on trafi kiedyś na swój dzień. Minimalna różnica 1 punktu dzieliła od „złota” Piotra Majchrowicza w kategorii 176 cm, ale tutaj pierwsza trójka miała punktację 10:11:12, więc walka była niesłychanie wyrównana.

Już w następnej kategorii, do 179 cm, kolejny srebrny medal i punkty do Rankingu IFBB zdobył Piotr Zieliński. Tutaj punktacja pierwszej trójki była 9:11:12, a więc znowu bardzo zacięta rywalizacja, w której trzeba mieć trochę szczęścia, aby być na „topie”.

Jutro (w sobotę) czekają nas pojedynki w fitness sylwetkowym i atletycznym kobiet oraz cała gama 8 kategorii kulturystyki mężczyzn.

Zdjęcia (dzięki uprzejmości IFBB)

Balazinski: Mariusz Bałaziński (pierwszy z lewej) ze srebrnym medalem.

Długokęcki: Adrian Długokęcki (w środku) ze złotym medalem.

Dominiczak: Dagmara Dominiczak (pierwsza z prawej) z brązowym medalem.

Kukuć: Sebastian Kukuć (pierwszy z lewej) ze srebrnym medalem.

Majchrowicz: Piotr Majchrowicz (pierwszy z lewej) ze srebrnym medalem.

Pieczynski: Dawid Pieczyński (pierwszy z prawej) z brązowym medalem.

Sularz: Nikoletta Sularz ze swoimi trofeami.

Zielinski: Piotr Zieliński (pierwszy z lewej) ze srebrnym medalem.

Komplet wyników

Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.