SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aerobiczna "szóstka" Weidera =>wejdz<=

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3366360

Ankieta

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 186 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4277
Adah:
Nie ma TU bo "umówiliśmy się" że "dowody" są zamieszczane w osobym wątku, tu: https://www.sfd.pl/temat186677 i proponuje byś tam wrzucił swój zestaw zdjęć gdy skończysz trening.

Dzień bez treningu to dzień stracony.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19
1. Zrobilem juz 28 dzien i jestem confused. Boje sie ze robilem zle cwiczenia 1, 3, 5 - raz do lewej raz do prawej. Czy dotyka sie przeciwleglym lokciem do kolana, czy dwoma lokciami do danego kolana, czy robi sie taki skręt przy dotykaniu np lewym lokciem prawego kolana, czy tez unoszac prawe kolano dotykamy prawym lokciem bez zadnego skretu, czy tez jak?
2. BIALKO - jesli kupie sobie bialeczko to wpierdziela sie je po cwicczeniach prawda? czy od razu po czy pozniej?

najważniejsza jest klata i kaloryfer...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 186 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4277
irenty80:
Białko powinieneś zastosować BEZPOŚREDNIO po treningu, praktycznie do +- 5 minut po.

Ćw 1: "W pozycji uniesionej klatki i nogi przytrzymujemy lekko obiema rękami kolano dłońmi i obu stron."

No moim zdaniem to ćw nie wymaga komentarza

Ćw 3: "tak jak pierwsze z tą różnicą, że ręce nie leżą w pozycji początkowej na podłożu wzdłuż tułowia, lecz są splecione za karkiem, a przytrzymanie w momencie maksymalnego napięcia następuje nie dłońmi, lecz łokciami" -

Zwracam uwage na przytrzymanie a nie dotknięcie łokciami, czyli łokcie powinny po bokach "uchwycić kolano". Z tego co wyczytałem można też stosować (jako utrudnienie / zwiększenie obciążeń mięśni skośnych) wariant w którym lewy łokieć idzie/dotyka do prawego kolana.

Ćw 5: "Wykonujemy je analogicznie do trzeciego tą tylko różnicą, że nie występuje tutaj zatrzymanie w momencie maksymalnego napięcia mięśni, lecz cały sens polega na tym żeby wszystkie skrętoskłony wykonać w jak najszybszym czasie"

Uważam (i tu się różnie w opinii od Andy13) że powinno być wykonywane jak 3 tylko bez etapu zatrzymania a nie jak tzw klasyczny "rowerek".

Dzień bez treningu to dzień stracony.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 880 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5219
tez tak robilem tak do kolo 1 dnia potem zobazylemjak wyglada rowereq i czuje ze wtedy mocniej sie brzuch meczy moze nie na poczatku treningu gdzie jest 12 powtorzen ale tam gdzie jest 48. ja nie lapie kolan tylko do nich dociagam lokcie. to jest tez sprawa indywidualna.pzdr

"Co Cie nie zabije to Cie wzmocni!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1029
Zrobiłem 21 dzień czyli jestem już na półmetku. Teraz przy 14 powt zaczął mi sie ten trening jakoś nudzić. Przedtem jakoś jeszcze ćwiczyłem z motywacją a teraz poprostu nie mam ochoty. Ale co tam trzeba sie zmusić Może znacie jakieś sposoby na motywacje do treningu bo już mi muza podczas ćwiczeń nie pomaga

Life is a bitch and all deppends on how you treat her...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 476
Mi zostały jeszcze 3 dni, więc trzymajcie za mnie kciuki:) Zdjęc nie zamieszczę, ale tak jak obiecałem, mam zamiar zamieścić skany wydruków z maszyny mierzącej zawartość tłuszczu w masie ciała. Jak narazie spada mimo tego, że nie stosuję innych aerobów i nie stosuję żadnej specjalnej diety (co prawda odżywiam się w miare racjonalnie). Mięśnie brzucha urosły, tłuszczyk zmałał, więc trening oceniam na 6.

Co do motywacji - też miałem kilka załamań - ostatnie przedwczoraj, ale jakoś szczególnie się nie motywuję. Widze poprostu efekty i stwierdzam, że skoro tak dobrze idzie, to dlaczeego mam przestawać?? Sposobem tez jest to, że jak już dobrnę do połowy dziennego treningu, to idzie z górki:) No i motywuje mnie jeszcze dziewczyna, która powtarza mi jak teraz się jej podoba mój brzuch, że widac efekty, i że sama ma większy:p + ostatnia sprawa - w wakacje na plaży będzie zaje****ie:)

--== Dziś jest pierwszy dzień reszty Twojego zycia ==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 186 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4277
Andy13:
Fajnie ale.. weź poprawke że nie każdy dysponuje taką formą by dodatkowe obciążenie "klasycznym" rowerkiem wytrzymać. Dlatego uważam że radząc i wyjaśniając powinniśmy się raczej trzymać się pierwowzoru i co najwyżej sygnalizować opcje "dla twardzieli" poprzez takie a nie inne modyfikacje.

BTW: ja też nie łapie kolan tylko dociągam łokcie.

Apocalips:
Nic ci nie jestem w stanie poradzić na nude, też mnie dopadła, tyle że pare dni później. "Pociesze cię" że będzie jeszcze gorzej. Zęby w ściane, rób swoje wyobrażając sobie efekty, jak ci się z każdym wykonaniem ćw. rysuje kaloryferek. Swoją drogą to ostatnie (tzn wyobrażanie sobie zmian) nawet sam Weider poleca. Upolowalem "System Joe Weidera" na Allegro jakiś czas temu, nie da się ukryć że ciekawa pozycja.

Zmieniony przez - AbrahaM3K w dniu 2005-03-31 01:00:21

Dzień bez treningu to dzień stracony.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 207 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12137
dzisiaj 13 dzien-jest naprawde ciezko(juz) po I serii mam szczerze dosc, ale mobilizuje sie choc czasami mysle zeby przerzucic sie na zwykle brzuszki co pare dni-brakuje motywacji :( Widac efekty wiec walcze dalej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 169 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2157
ja dziś mam do zrobienia 16 dzień czyli połowe ćwiczeń, które wykonuje się ostatniego dnia najlepszy sposób na nudę przy ćwiczeniach dla mnie to dobra muza. na ogół slucham muzyki klasycznej (tu sie nie da )... ale przy tym jakies techno lub R&B jest spoko. daje moc pozdrawiam za 3 dni chyba dam fotki z 8 12 i 18 dnia pozdro

Człowiek wart jest tyle, ile dobrego uczynił
Moje foty po a6w do oceny http://www.sfd.pl/temat198423/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 169 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2157


witam, to moje zdjęcie z 8 dnia

Człowiek wart jest tyle, ile dobrego uczynił
Moje foty po a6w do oceny http://www.sfd.pl/temat198423/ 

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Przerwa

Następny temat

ocenic mój trening

WHEY premium