SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[SPAM] Miała być rymowanka, ale nie chciało mi się myśleć.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 139273

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
owszem dobrze zbilansowany split też jest ok, ale jest dużo niepotrzebnych ćwiczeń,
Split jest ukierunkowany na kulturystykę, nie na poprawę innych parametrów( mówię ciągle o splicie ( duża partia + mała partia )
jniesprzyjających sprawności a sprzyjający hipertrofii sarkoplazmatycznej, czego w FBW nie ma.
Zawsze będzie progres gdyż jest to trening siłowy

szybkie porównanie
FBW
1. Przysiad 5 x 5
2. Wyciskopodrzut 5 x 5
3. Wiosłowanie 5 x 5
4. Wycisk leżąc 5 x 5
5. Podciganie podchwytem 5 x 5
Trenujemy siłę względną, funkcjonalną, moc, duży wyrzut hormonów anabolicznych i hipertrfoia

SPLIT
Klatka
1. Wycisk leżąc 4 x 12
2. Wycisk z sztangielkami na skosie 4 x 12
3. Krzyżowanie linek wyciągu górnego 3 x 10
4. Rozpiętki 3 x 12

Tric
1. Wyciskanie francuskie 3 x 12
2. Protstowanie przedramion na wyciągu górnym 3 x 12
3. Protostowanie przedramienia ramienia w opadzie tułowia 3 x 8
Wzrost hipertrofii sarkoplazmatycznej, duże przeciążenie TYLKO mięśni klatki i tricepsu,
Ćwiczenia niefunkcjonalne takie jak krzyżowanie linek, czy angażujący TYLKO jedną partie, prostowanie przedramion, bark wzrostu siły funkcjonalnej ze wzgledu na przełodowanie, i brak nadkompensacji, mały wyrzut hormonów, poza wyciskami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Ja Ci jakoś pod wieczór wyślę trening to zerkniesz czy coś warto zmienić bo mi już się w oczach mnożą te ćwiczenia i co chwilę coś zmieniam

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
a ja Sergio napisałem 2 zdania, a ty wyciągnąłeś z kontekstu jedno i piszesz, że jest nieprawdziwe. Owszem, ale w zestawieniu z drugim już jest.

Jak byłem grubą świnią i przeczytałem że trzeba robić split, to robiłem split, schudłem 30kg i poprawiłem swoje efekty. Jak mogło być inaczej? Przecież wiadomo, że z 2 workami cementu biega się gorzej, niż bez nich...
Napisałem, że jak ktoś chce to może robić split+cardio i to wszystko i będzie ch**owo dysponowany w sporcie bo to prawda. Przeciążanie jednej partii, nierównomierne zmęczenie bla bla bla. Split jest dla kulturystów, dla sportowców lepiej nada się push-pull lub FBW i tyle. Poza tym liczy się w ogromnej mierze ta aktywność, którą wykonujesz poza siłownią. Jeśli będziesz tylko ćwiczył FBW 3x week i nic więcej, to wiadomo, że wyrośnie z ciebie mniej sprawna kreatura, niż gdybyś ćwiczył split 4x week i do tego HIIT i np. specjalistyczny trening pod daną dyscyplinę 2x/week.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 2361 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 34681
jasna sprawa, ja takiego treningu bym na tę chwilę nie robił, bo po prostu nie czuje się na siłach w kontekście techniki, żeby wykonywać 5 powtórzeń z dużym ciężarem, moja technika nie jest na tyle idealna bym mógł wykorzystać ten trening w 100%, a chyba "machanie ciężarem" aby było dużo kg na sztandze nie ma sensu

Dream, to że ty nie miałeś progresu sylwetkowego i czysto związanego ze sprawnością na splicie nie świadczy o tym, że trening jest zły, poszukaj u siebie błędu, a nie w treningu wg. mnie każda aktywność fizyczna rozwija ciało człowieka, jego wydolność, sprawność.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
przecie k***a piszę, że po takim statycznym splicie ch**owo poruszałem się po boisku i byłem taką zastygłą kupą, k***A, czy to co wyżej opisałem ma cokolwiek wspólnego z progresem sylwetkowym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
swoją drogą na splicie urosłem i to dużo, tylko co z tego, skoro sporo było w tym fatu i zero użyteczności
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 2361 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 34681
to była odpowiedź do twojego poprzedniego postu, troszki mnie wyprzedziłeś, tak od siebie dodałem z tą sylwetką, bo obserwuje dziennik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Zawsze są dyskusje, ja jedna osoba jak ja np. ( podchodzi obiektywnie do sprawy w sensie BADANIA ) a druga INDYWIDUALNIE
Trening treningowi nie równy :) Jednak dalej uważam że dla POCZĄTKUJĄCYCH SPLIT to strata czasu, i owszem będzie progres, ale w aspektach o których pisałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
Serio o progresie sylwetkowym nei rozmawiajmy, bo nie ma o czym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 2361 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 34681
ciężki ten sport, ciezko tez dyskutować, jedni wpierdzielają wszystko na masie i w miare ładnie budują mięśnie, nie mają pojęcia co to zdrowa dieta, redukcje rozumieją jako głodówke, zaprzeczają wszystkim badaniom itp a i tak wyglądają zaj**iście :D
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Ocena diety na mase

Następny temat

Pomoc przy wybraniu ćwiczeń 20lat/62kg

WHEY premium