SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT kabo - nowy cel: start w MPJiW 2015 - str. 36,78,106,140,162

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 151495

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Wtorek 22-01-2013

Dieta b/t/w: 210/88/190


Trening: DNT

Cały czas odczuwam bóle w ramieniu/barku nawet przy codziennych czynnościach bez specjalnego obciążenia. Po spokojnym grudniu miałem nadzieję, że ramię wróciło do normy, ale niestety ...:'-(

pozdr. kabo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12129 Napisanych postów 30541 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130999
Bark boli - stosujesz ciężar zbliżony do maksa przy małej ilości powtórzeń z dużą ilością ćwiczeń angażujących przednią część barków.
Może zmniejszyć ciężar i robić ok 10-12p przez pewien czas?
A może łokcie prowadzone są szeroko - gdy przy wyciskaniu zacząłem prowadzić łokcie bliżej ciała (wtedy sztanga kierowała się bardzien na dolną część klatki) to ból barków ustąpił (dodatkowo zrezygnowałem z wyciskania na skośnej).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
dzięki, zwrócę baczniejszą uwagę szczególnie na łokcie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 566 Wiek 54 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7290
Kabo twój trening na siłę jest nie do przyjęcia zmień go. Nie możesz wykonywać królewskich ćwiczeń czyli MC i Przysiadów. Trudno proponuje ci następujący plan.

A Poniedziałek
-wyciskanie stojąc rozgrzewka 10p robocze 3sx5p
-wiosłowanie sztangielką w pochyleniu jedną ręką opierasz się druga wiosłuje (patrz filmik z Małeckim) rozgrzewka 10p robocze 3sx6p,(4s na max z ciężarem którym robiłeś 6p stosować raz na dwa tygodnie)
-Jak masz jeszcze energię pobaw się na drążku kilka podciągnięć dla rozlużnienia kręgosłupa tu aplikujesz sobie sam ilość powt dla przyjemności.

B Środka

Wyciskanie na płaskiej 10p rozgrzewka następnie schodki roboczo 10p,8p,6p,4p,2p .
Dipsy 4sx5p dokładasz ciężar.
Biceps chwyt młotkowy 5sx5p
Brzuch do wyboru ławka rzymska,unoszenie nóg w zwisie na drążku itp. ilość 4sx10powt.

W piątek to co w poniedziałek i tak na zmianę będzie ci wychodzić a,b,a następny tydzień b,a,b czyli dany trening wychodzi co 3 i 5 dni. Najważniejsze przy robieniu siły. Długie przerwy pomiędzy seriami min 3 min pomiędzy ćwiczeniami 5min.Jak dobrać ciężar przy piątkach zacznij od ciężaru którym robisz 10p a zrób 5 i co trening dodawaj ciężar 2,5kg do 5kg .Po treningu masz być naładowany energią a nie skatowany a siłą na pewno pójdzie do przodu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 566 Wiek 54 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7290
A jeszcze jedno zauważyłem że jednak robisz nogi na maszynach To oczywiście musisz je dalej robić dla lepszej harmonii ciała .Rób je albo po treningu podstawowym albo w inne pozostałe dni min 2 w tygodniu .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Środa 23-01-2013

Dieta b/t/w: 261/77/216


Trening: Plecy i triceps
1. Ściąganie drążka, góra, do klatki 10x30 8x55 6x60
2. Podciąganie na drążku nachwyt 6 4 4
3. Przyciąganie wyciągu do brzucha, siedząc, neutralny 10x45 8x55 8x60
4. Wiosłowanie sztangielką 8x27 8x30 6x30
5. Unoszenie na ławce rzymskiej 10xcc 10x10 10x10

6. Wyciskanie francuskie siedząc 8x35 8x40 8x40
7. Ściąganie linek wyciągu górnego, nachwyt 8x25, 8x27,5 8x30
8. Ściąganie linek wyciągu górnego, podchwytem 8x17,5 8x20 8x22,5

Trening bardzo dobry. Szczególnie triceps spompowany ładnie:).

godula: dzięki za zainteresowanie i krytykę mojego planu. Póki co skłaniam się jednak do rady czunga, który pisał o wypośrodkowaniu treningu kulturystycznego i trójbojowego. U mnie na razie wygląda to tak, że zmniejszyłem liczbę powtórzeń zwiększając ciężar.
Po treningu póki co nie mam problemu z energia.

Dodatkowo napiszę co ja miałem na myśli z tą siłą żeby wyjaśnić co nieco sytuację . Chociaż dobrze to ujął w swoim dzienniku Rafał. Chodzi o to, że wszyscy mówili przed redukcją (która notabene jest jeszcze nieskończona ;)) - kawał chłopa. Wydawać by się mogło, że i ciężary na sztandze będą odpowiednie. A tu życie zweryfikowało dosyć brutalnie wyobrażenia i na siłowni w ruch idą póki co "różowe" ciężary. Dlatego jest prio na siłę, ale nie chcę rezygnować z w miarę równomiernego ćwiczenia wszystkich partii - w miarę możliwości oczywiście .

pozdro. kabo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Czwartek 24-01-2013

Dieta b/t/w: 228/82/161


Trening: DNT

Piątek 25-01-2013

Dieta b/t/w: 233/89/243


Trening: nogi i barki
1. Prostowanie siedząc 10x45 10x55 8x60 6x70 6x70
2. Uginanie leżąc 8x30 8x35 8x40 6x40
3. Wspięcia stojąc, maszyna 10x80 10x100 8x120

4. Wyciskanie siedząc z przodu, smith 10x30 10x40 8x45 6x50 6x50 6x50
5. unoszenia bokiem, maszyna 10x25 8x30 8x35
6. odwrotne rozpiętki 10x25 10x25 8x30
7. Unoszenie do brody 10x20 10x20 10x20

Trening szybki, mało osób, wolne stanowiska i w godzinkę się wyrobiłem. Po zmianie ćwiczenia w środę na triceps na wyciskanie francuskie siedząc (zawsze robiłem leżąc), mięśnie czułem jeszcze dzisiaj :). Chyba dobrze weszło.

W Z O R E K - pamiętaj proszę, że mamy pogadać o biodrach ;).

pozdr. kabo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
Jestem jak obiecałem,nawijaj...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Sprawa wygląda następująco.
Dawno temu (jakieś 26lat) miałem operację biodra. Pół roku leżenia, gwoździe, kolejna operacja rehabilitacja itd.
Jakieś 2 lata temu wzięło mnie na granie w piłkę. Nie wiem czy to mi dobiło biodro czy narty ;), ale zaczęły się problemy z zakresem ruchu w biodrze.
Jeden, drugi ortopeda, rehabilitacja (kinezyterapia, prądy, krio) i w zasadzie nic nie pomogło. Trzeci ortopeda zrobił mi rezonans i stwierdził, że to koksartoza wtórna, duże zmiany zwyrodnieniowe i tylko operacja - kapoplastyka. Rok temu poszedłem więc do czwartego, już po przeszperaniu internetu i wyszukaniu gościa rekomendowanego jako dobry w swoim fachu. Gość ma dużo liter przed nazwiskiem, kroi w otwocku - zrobił mi jeszcze usg, powiedział że głowa biodra jest w złym stanie (bardzo płaska), ale że jak się zdecydowałem i bardzo chcę to można to naprawić. Powiedział też, że wybór metody naprawy będzie dopiero możliwy na stole op. I wtedy zadecydują czy kapo czy krótkie endo więc muszę być na to też przygotowany. Na wiosnę mam się zgłosić i mieć ustaloną dokładną datę.

I teraz tak. Z jednej strony mi to przeszkadza bo np założenie skarpetki na prawą nogę to ekwilibrystyka, no i nie mogę zapiąć buta narciarskiego , boli też po obciążeniu, czasami nawet bez. A z drugiej trochę strach jest bo teraz jako tako funkcjonuję, a to jednak kawał ciała obcego w nodze. Dodatkowo niepewność co będzie za xx lat. Bo niby endo po 20-25 latach trzeba robić ponownie.

Do Ciebie mam prośbę o opisanie jak mniej więcej wygląda powrót do normalności i siłowni. Czy robisz normalnie przysiady, ciągi itp.

Pewnie to trochę indywidualna sprawa, ale jakieś założenia można przyjąć. Goście na innym forum twierdzą, że po pół roku po kapo śmigają na nartach, biegają itd.

Wszelkie uwagi mile widziane :).

pozdro kabo


Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2013-01-26 20:29:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
Ja również miałem problemy z założeniem skarpety na lewą nogę..Jednak u mnie po rezonansie wyszło że mam uszkodzenie główki/jakiś ubytek i wolne ciała/
Zdecydowałem się na artroskopię. Po dostaniu się w okolicę stawu ,okazało się że praktycznie 50-60% powierzchni główki jest do usunięcia. Bardzo duża ilość mikrozłamań/pęknięć. Praktycznie cały zabieg polegał na usunięciu tych złamań oraz innych wolnych ciał/kawałków chrząstki/ znajdujących się w okolicy stawu biodrowego.

Mój lekarz stwierdził że to tyle co mógł zrobić na tą chwilę i że tak wykonany zabieg,jest alternatywą dla endoprotezy/na jakiś czas. Niestety mogę zapomnieć o przysiadach i mocnych ciągach.W końcu brakuje mi części stawu...
Jednak w takich przypadach jak mój i podejrzewam ,również Twój...możliwa jest MEZOTERAPIA - czyli wszczepianie komórek macierzystych
Zabieg jest rozłożony w czasie i wykonuje się go na dwa etapy.
Na chwilę obecną czekam czy NFZ będzie refundował takie operacje,jeśli tak to jestem na początku kolejki osób które wyraziły zgodę na tego typu leczenie.

Ja bardzo szybko wróciłem do sportu po artroskoipi biodra. Już po 4-5 tygodniach chodziłem bez żadnej pomocy.Oczywiście rehabilitację rozpocząłem już na drugi dzień po operacji. Ćwiczenia głównie izometryczne.

Chciałbym jak najdalej odsunąć od siebie endoprotetykę,lub wogóle z niej nie skorzystać. A właśnie taką możliwość daje wymieniona przeze mnie MEZOTERAPIA.
Po niej jesteś jakbyś miał nowe własne stawy...

Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 2013-01-26 21:00:44
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co nas czeka w dziale :"Po 35 roku życia" w 2013 roku?

Następny temat

prosze o rade

WHEY premium