W świecie CrossFit istnieje jedno ćwiczenie, które przez większość jest wręcz znienawidzone. Jest to bardzo wyczerpujące burpee. W poprzedni weekend kanadyjski trener CrossFit - Nick Anapolsky pobił rekord Guinnessa w wykonaniu burpees. Wykonał je 879 razy w ciągu godziny! Ćwiczenie znane także jako „padnij-powstań” składa się z czterech elementów: przysiadu, deski, pompki oraz wyskoku wykonanego na końcu.

https://youtu.be/0-rs8pxVJ6o

Oczywiście wszystkie cztery ćwiczenia wykonywane są po sobie bez żadnej przerwy. Aby pobić rekord, Nick dość długo się przygotowywał. Podczas wydarzenia, postawił sobie za cel zrobienie 15 burpee na minutę. Rekord wszech czasów w tej konkurencji wciąż należy do kobiety Evy Clarke, która w 2016 roku wykonała 920 burpees.

„Cóż za szalone doświadczenie” - napisał 32-letni Anapolsky w poście na Instagramie po udanej próbie. „Dziękuję wszystkim, którzy wysłali mi wiadomości po tym głupkowatym wyzwaniu. Ta godzina była pełna wzlotów i upadków (dosłownie), ale przeszedłem przez to, wiedząc, że moja społeczność PSC jest za mną i wszyscy, którzy mi kibicowali”.

879 powtórzeń Nicka wykreśliło poprzedni rekord świata 870 powtórzeń ustanowiony przez australijskiego sportowca Macauleya Jonesa w 2019 roku. Zobaczcie wideo na Instagramie.

Komentarze (0)