SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Dziennik faftaqa Vol. 2

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 771040

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
kozackie te gofry, wczoraj miałem też robić, ale okazało się że gdzieś wsiąkła gofrownica i poleciały naleśniki

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
Tadziu

Dlaczego tak dużo kcal w diecie? Pewnie zdziwię wiele osób, aczkolwiek pytam przez czystą ciekawość Od jakiegoś czasu zastanawiam się jaka jest różnica-w kontekście budowania czystej masy mięśniowej- między mocno dodatnim bilansem kcal, a bardzo mocno dodatnim.Powiedzmy, ze ten mocno dodatni bilans miałbyś jedząc 3,5-4 tys. kcal, a bardzo mocno dodatni mając tak jak dotychczas-prawie 5tys.

Edit:Do tych 5 tys. Ci troche brakuje.Poniosło mnie Ale na pewno wychwycisz sedno.


Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2015-12-02 12:21:15
2

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
ronie220 - może najpierw powiem jak wygląda u mnie sytuacja z kaloriami. W tygodniu (pon - pt najczęsciej, ale czaami pon - czw luyb wt - pt) średnia dawka energii w ciągu dnia oscyluje wokół 4000kcal. Natomiast w czasie weekendu obniża się do 2000 - 3000kcal, co potem po prostu fizycznie staram się nadrobić. Jeśli zdarzy mi się np nie zjeśc kolacji w poniedziałek to przesuwam ją na wtorek. Tak sobie majstruje przy bilansie kcal.
Poza tym dodatkowo u mnie od września całkowita masa ciałą nie zmieniła się specjalnie. Na pierwszym ważeniu miałem 92,4kg (pomiar był lekko zawyżony, bo po 3 - 4 cięzkich treningach spadł do około 92kg). Aktualnie ważę nadal 92kg, albo inaczej - po wekendzie ważęokoło 91 a w piątek kołol 92,5... (mam jednak trochę wiecej muskli i trochę mniej fatu) tak wiec patrzac na moją średnią kaloryczną - raczej na wygorówanym dodatnim bilansie nie jestem, Faktycznie, moje teoretyczne "zero" wynosi około 3400 - 3500kcal, jeśli w tyg mam 4000 W Dt (odrobinę mniej w DNT) i w sob-nd podaż zmniejsza się o 30 - 40%, to niemalże trzymam bilans neutralny. W tym miejscu rozważania o lekkiej nadwyżce i dużej nadwyżce nie maja w stosunku do mnie dużego zastosowania.
Jeśli interesuje Cię moje zdanie w tej materii to ja uważam, zę nadwyżka nigdy nie powinna być duża, ale to jak jest duża weryfikuje praktyka, obserwacja, efekty a nie % z wartości uzyskanej za pomocą wzrou bo organizm ma możliwosć adaptacji do wyższej i niższej podaży energii, u niektóych osób jest to adaptacja lepiej rozwinięta u innych - gorzej

I jeszcze jedno - jeśli chodzi o mnie to marzy mi się inna formuła IF, a mianowicie taka gdzie post (modyfikowany) przypada np 2 - 3 x w tygodniu. Innymi słowy chciałbym aktualnie zafundowac sobie IF gdzie przez 2 dni w tyg podaż energii u mnie w diecie wynosi około 25% zapotrzebowania, w pozostałe dni musiałbym to jednak nadrobić. Oznacza to koniecznosć spożywania około 5000 kcal dziennie, chcę zobaczyć jak mi z tym idzie


Zmieniony przez - faftaq w dniu 2015-12-02 13:03:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
kuba_n - no dawno nie jadłem gofró, wczorajsze weszły jak marzenie. Dziś rano też miały być, ale wygrała jajecznica (gofry za mocno mnie sycą),

sebaMarsz - wczoraj pociąłem na drobne kawałki i podsmażyłem na maśle. Z przypraw sól, pieprz, pietrzuszka i kurkuma.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
faftaq


I jeszcze jedno - jeśli chodzi o mnie to marzy mi się inna formuła IF, a mianowicie taka gdzie post (modyfikowany) przypada np 2 - 3 x w tygodniu. Innymi słowy chciałbym aktualnie zafundowac sobie IF gdzie przez 2 dni w tyg podaż energii u mnie w diecie wynosi około 25% zapotrzebowania, w pozostałe dni musiałbym to jednak nadrobić. Oznacza to koniecznosć spożywania około 5000 kcal dziennie, chcę zobaczyć jak mi z tym idzie




Bardzo fajny pomysł.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6529 Napisanych postów 36038 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679847
no ale funkcjonowanie w tych dniach 25% to jednak raczej męka - jak ma się mocno intensywny okres w pracy, domu itp.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3328 Napisanych postów 8555 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 321811
Też mnie zastanawia czy na lajcie będziesz funkcjonowała na 25% zapotrzebowania kalorycznego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Wojtek - pomysł, który pod wzgledem wpływu na zdrowie ma lepsze referencje w postaci badań naukowych niż system 16/8. Tzn, są dowody na to, zę 24h modyfikowanego postu niosą za sobą już widoczne korzyści w obrębie zdrowia metabolicznego.

Night - oczywiscie nie mogą być to DT. Ale w dniach gdy prowadzę szkolenia niekiedy nic nie jem dopóki nie skończę zajęć (tak było teraz w Poznaniu - pierwszy posiłek zjadłem koło 18:30). System wtedy jest taki, zę najchętniej zjadłbym 1 posiłek wypił lampkę wina, poczytał coś i poszedł spać. rozważam jeszcze jak wprowadzić ten system. Możliwe, że zostanę przy jednym takim dniu w tygodniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 1421 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47254
Po takiej sobocie i niedzieli nie byłoby problemu z energią na treningu w poniedziałek? Zważając na to, że nie dajesz dużo jedzenia(węgli) przed treningiem?


Zmieniony przez - diwadek w dniu 2015-12-02 13:31:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1210 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 48553
Mi to sie wydaje do kolegi wyzej, ze takie "wypalenie' glikogenu to nie jest taka prosta sprawa, tymbardziej ze to tylko 2 dni moze trwac taka dieta z mniejsza podaza kalorycznosci, a takie wypłukanie glikogenu bo chyba o tym mowisz to musiałoby troche potrwac ? tak mi sie wydaje, a tymbardziej ze faftage pisze, ze je na noc/wieczorem to pula z tego dnia spokojnie starczy na trening nastepnego dnia z rana czy popoludniu nawet naczczo ;) tak ja sobie to tłumacze , ale niech sie wypowie lepiej faftage :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Seminarium z L. Nortonem - zapytanie

Następny temat

[BLOG] CZAJA MASA IF

WHEY premium