SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Dziennik faftaqa Vol. 2

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 768852

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 1357 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 22874
dzieki . faf napiszesz czy mleko to dobre zrodlo bialka i czy laktoza od razu idzie w tluszcz czy sie rozkldada do glikogenu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Streetz Killer - wbrew obiegowym opiniom białko mleka jest bardzo dobre jakościowo i pod względem ilosci aminokwasów egzogennych, w tym leucyny (w prczliczniu na ilosć białka) wypada lepiej niż pokarmy takie jak wołowina czy drób Problem polega na tym, zę w melku finalnie białka jest mało (niewiele ponad 3%), zaweira l;aktozę którą nie wszyscy dobrze tolerują (ale całkowita nietollerancja laktozy jest rzadka, częstsza jest hipolaktazja, gdzie można wypicnp 100 - 200ml mleka bez sensacji jelitowych), a wiele osób się dodatkowo mleka boi.

Nie jest prawdą że laktoza "zamienia się odrazu w tłuszcz", nie wiem skad to info ale jest kuriozalne. Laktoza to dwucukier, musi zostać rozłożona w przewodzie pokarmowym do glukozi i galaktozy i dopiero te cukry zostają wchłoniete do ustroju
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 1357 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 22874
dzieki faf, mleko ma cos wspolnego z prolaktyna, estrogenami i IGF-1, insulina , tradzikiem , hormonami w ustroju ? co bys polecil uht czy pasteryzowane ? ostatnie pytanie , jak chcesz mozesz odpowiedziec. dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Kusiło mnie by odpowiedziec po myślnikach
Zadałeś dużo pytań.generalnie mleko ma sporo wspólnego z estro, IGF, insuliną, prawdopodobie też z trądzikiem, co do prolki - słyszałem obiegowe opinie, ale nie widziałem orpacowąń naukowych. Tyle, zę nap fakt iż mleko jest insulinogenne nie musi być wadą, mozna to wykorzystać choćby w odnowie powysiłkowej gdzie mleka spr się znakomicie jako napoj potreningowy...

Co do mleka i estro: http://potreningu.pl/articles/3933/nabial-i-estrogeny

POmimo w/w faktów, nie jestem "przecinwikiem mleka". Uważam,z e osoby które je dobrze tolerują, nie cierpią na trądzik, zaburzenia hormonalne, choroby autoimmunizacyjne - śmiało mogą je pić, ale raczej z umiarem. Gdybym miał polecić mleko to raczej z niskiej pasteryzacji, jak ROBICO, smaczne, ale... trochę drogie. Sam mleko pijam rzadko, chyba przez ostatnie 2 - 3 miesiace ani razu nie piłem, ale za to w moich wypiskach znajdziesz śmietankę i smietanę, która - jeśli mleko ma estrogeny - to sama też je zawiera, pewnie nawet wiećej niż mleko




Zmieniony przez - faftaq w dniu 2015-11-18 22:45:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 1357 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 22874
dzieki faf jak zawsze fachowo i na temat :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Jeszcze pochwalę się fotką Emila. Współpracujemy od poczatku września, a przybyło niemal 18kg



1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Monstrum.respect.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
A tak z ciekawości Tadziu - gdyby miesięcznie zliczać kilogramy zrzucone (jako minus) i zdobyte przez Twoich klientów (jako plus), byłbyś na plusie czy na minusie?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 345 Napisanych postów 9131 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111364
Kur%%, Emil monstrum
Myślę, że na lepszego profesjonaliste, niż Tadziu w PL się nie trafi

'There is no secret
Secret is just CONSISTENCY WITH HARD WORK'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
WojtekA4 - myślę, ze jednak byłbym na minusie. Nawet nie chodzi o to, zę wiecej osób zwraca się z problemem nadmiernej masy ciała, co o to, ze miesnie rosną wolniej niż ubywa tkanki tłuszczowej. Oznacza to, zę o iloe niektóe osoby w miesiac mogą zrzucić i 5kg fatu, o tyle 5kg muskli zbudowac mogą tylko bardzo, bardzo nieliczni... jak Emil

dideek - aż tak wysoko się nie cenię by uznawać się za najlepszego w swojej branży, niemniej mierzę wysoko i cały czas zdobywam wiedzę i sierozwijam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Seminarium z L. Nortonem - zapytanie

Następny temat

[BLOG] CZAJA MASA IF

WHEY premium