SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Dziennik faftaqa Vol. 2

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 769474

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
I jeszcze filmik z pompek, 80kg x 4 ale to nie była równa walka



2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 899 Napisanych postów 4301 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 322772
Wynik robi niemałe wrażenie. Łokcie nie dają się we znaki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Infernol - na szczęscie nie - póki co.

Jakiś czas tremu zauważyłem coś oczywistego, że kluczem do unikania kontuzji będacych sumowaniem mikrourazów jest korygowanie lub eliminowanie ćwiczeń przy których czuć dyskomfort. Pompki do nich nie należą, ale już przy francuskim wyciskaniu robionym sztangą (obojetnie jak nie powyginaną) - czuć było dolegliwści bólowe - wiec wykreśliłem to ćwiczenie (na rzecz hantli). Podobnie wykluczyłem wiele innych ćwiczeń bądź to okresowo (siady tylne na kilka mc-y, drążek na kilkanaście miesięcy etc) bądź całkowicie (wyciskanie szt za karku, podciagani sztangi / high pull wyżej niż do przepony, etc. I to się sprawdza dość dobrze.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Tadziu, niski fat w misce dzisiaj to celowy zabieg - czy tak wyszło?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
4 Talerze między nogami?

Większość ćwiczeń wielostawowych jest kontuzjogenne.
Niestety najbardziej kontuzjogenne ale też najbardziej skuteczne.

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 136 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 61875
Zdarza Ci się np. zjeść jeden posiłek z rana, później przez cały dzień nic, trening np. pod wieczór i dopiero wieczorem wcisnąć cała resztę kalorii ? Jak oceniasz takie rozwiązanie np. na masie ? Jeżeli mamy cały dzień zapełniony, jakieś negatywy ? Oprócz zapchania bebechów :p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 1990 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 51121
Póki jeszcze temat buraków w miare gorący zapytam:

1. Sądzisz, że taka dawka w pewnym dostepnym na rynku suplemencie ma prawo działać ? Jeśli nie to jaka byś sugerował ?

SD
Beta-alanina 3500 mg
Wyciąg z buraka 1500 mg

Siarczan agmatyny 1500 mg
Tyrozyna 1500 mg
Jabłczan cytruliny 1500 mg
L-Leucyna 1500 mg
L-Izoleucyna 750 mg
L-Walina 750 mg
Tauryna 500 mg
Kofeina 200 mg


2. Apropos tej butelki którą wypijasz - leci cała na 1 raz ?

3. Czy "Ekologiczny Sok z Buraków Kiszonych 300ml - BIO FOOD - EKO" ma jakąś przewagę nad niekiszonym ?
Skład: sok z ekologicznych buraków ćwikłowych kiszonych, ekologiczny czosnek, sól
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
WojtekA4 - fat nie jest aż tak niski - 156g (widać 56g bo program w uproszczonym raporcie nie zostawił miejsca na 3 cyfry przy facie)

solaros - tak, ale staram się nie trzymac nogami talerzy Nop i staram się by talerze chodziły w jednej płaszczyźnie (góa-doł) ale tutaj przy tym ciezarze trudno było o idealną technikę. Co do wielostawów - są kontuzjogenne przy złej technice przede wszystkim - i bardziej złożone ćw tym wiecej do pilnowania. Dla odmiany cwiczenia izolowane też mogą byc bardzo kontuzjogenne, dla mnie np. ug na modlitewniku Podobnie próby izolacji poprzez wysowanie nóg w "krzesełko" podczas siadów na suwnicy pionowej - to mega niefizjologiczny ruch.

Poisonbolt - nie, nie zdarza mi się tak raczej. Wolę jednak ukłąd posiłków 3 - 4 w ciagu dnia. Badania naukowe wskazują,z e to lepsza opcja niż 2 posiłki i lepsza niż np 8. I tego się trzymam. Ale oczywisćie mozna robic formę jedząc tak jak Ty piszesz, tyle że nie jest to dla mnie rozwiazanie optymalne. Pracowałbym nad tym by pomiędzy tymi posiłkiami coś sie jeszcze pojawiło

Eclipse21 -

ad 1. "wyciag z buraka" nic nie mówi, bo nie wiadomo czy zawiera azotany czy nie. Wiemy jaka jest przeciętna zawartosć azotanów w buraku . zwykłym soku, wiemy też ze np. firma któej suple pokazałem ma suroweic ztandaryzowany na zaw azotanów. Ale nie wiemy, a przynajmniej ja nie wiem (bo nie napisałeś) czy jest takei info w przypadku preparatu któego skład podałeś Ale skład w ogóle wydaje siefajny i chyba wiem co to za środek - pump kick

I tak mi się przypomniało: jakiś czas temu na targach w Opolu firma BSN zrobiła degustacje eksperyment. Na ladzie stały 3 rodzaje rozpuszczonych białek bez podanych nazw, przechodzące osoby były proszone o spróbowanie wszystkich trzech i wybranie najsmaczniejszej - oczywiście okazywało się nią białko BSN. Wrażenie na mnie zrobiło zdziwienie jakie pojawiło się na stoisku jak po smaku rozpoznałem nie tylko firmy ale nawet nazwy produktów (fimy poznałem po smaku, bo olimp i trec są charakterystyczne, ale produkty strzeliłem)

ad 2. Butelka poszłą cała na 1 raz

ad 3. Przyznam sięże nie wiem jaki jest wpływ kiszenia na za azotanó, ale sprawdzę.





Zmieniony przez - faftaq w dniu 2015-10-05 00:32:10
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
faftaq
WojtekA4 - fat nie jest aż tak niski - 156g (widać 56g bo program w uproszczonym raporcie nie zostawił miejsca na 3 cyfry przy facie


Fakt, było juz o braku jednej cyferki tutaj pisane.
Mój błąd. Sorki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 190 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14697
Na ladzie stały 3 rodzaje rozpuszczonych białek bez podanych nazw, przechodzące osoby były proszone o spróbowanie wszystkich trzech i wybranie najsmaczniejszej - oczywiście okazywało się nią białko BSN
Nie dziwota, białka BSN to są praktycznie bulki składowo więc zrozumiałe, że akurat najsmaczniejsze było takie a nie inne. Swoją drogą żałuję, że z ich ofeerty latte wyleciało bo najlepsze jakie kiedykolwiek używałem.


Co do ilości buraków, z tego na co natknąłem się w literaturze to wychodzi, że powinno się celować w około of 6.4 - 12.8mg azotanów na kilogram masy ciała. W przeliczeniu na buraki powinno sie zatem celować w jakieś pól kilo plus minus, względnie innych warzyw z dużą zawartością azotanów jak rzodkiew, sałata, szpinak czy inne.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Seminarium z L. Nortonem - zapytanie

Następny temat

[BLOG] CZAJA MASA IF

WHEY premium