SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Dziennik faftaqa Vol. 2

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 769275

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Erszostka - szerzej wypowiem się wieczorem, ale teraz powiem tak: to jaką strategię wprowadzic w duzej mierze uzalzęniam od:
- dotychczasowej diety i preferencji kulinarnych klienta,
- stanu zdrowia (proszę o wykonanie kilku badań),
- aktywnosci fizycznej - ta ma bardzo duze znaczenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94466 Napisanych postów 364402 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1669023
MaGor
hando1
A jak te tradycyjne diety(Hawaje, Okinawa, prowincja Chińska itd.) mają się do poziomu testosteronu? Tam jest około 10-12% tłuszczy w diecie, pewnie u dorosłego faceta będzie to może ze 40g. tłuszczy. Społeczeństwa te żyją i faceci libido mają. U nas panuje przekonanie, że taki poziom tłuszczy to śmierć dla teścia?

Może ma na to wpływ klimat? Z drugiej strony to właśnie tamte regiony świata mają dość dobrze rozpracowaną kwestię afrodyzjaków w kuchni. Czy zadawaliby sobie tyle trudu bez potrzeby?


ja wiem czy mają taką potrzebę , to już bardziej tradycja niż potrzeba

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 519 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12224
To mówicie, że lepiej krócej redukować :). No właśnie tez mi się wydaje, że będąc na długim deficycie źle to wpływa na nasza gospodarkę hormonalną i samopoczucie. A ty tadziu bedziesz cial ww czy tluszcze ? Czy to i to ? Jakies plany juz masz na ta redukcje ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 345 Napisanych postów 9131 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111379
Ja w ramach dowcipu przypomnę to, co Tadziu pisał o masie/redukcji w swoim przypadku
W weekend redukcja
W tygodniu masa


Oczywiście kiedy ma szkolenia, wyjazdy etc.


Zmieniony przez - dideek w dniu 2016-03-30 13:59:35

'There is no secret
Secret is just CONSISTENCY WITH HARD WORK'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 519 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12224
Hehee mozna ? Mozna :p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
hando1 - są dowody w postaci badań naukowych, zę niskie psożycie tłuszczu (poniżej 20% dziennej podazy energii) może prowadzić do spadku poziomu testosteronu. Warto jednak podkreslić, ze aże w badanich naukowych zazwyczaj optymalna podaz tłuszczu dla utrzymania wysokiego poziomu testosteronu wynosiła około 40% dziennej podaży energii - to w świetle naszych realió nie koniecznie jest dieta wysokotłuszczowa znana z forów internetowych. Co ciekawe przy wysokim spożyciu tłuszczu obserwowano spadek poziomu testosteronu jeszcze większy niż przy diecie niskotłuszczowej:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11699056

Jesli w diecie jest mało węglowodanów - poziom wolnego testosteronu moze spadać, bo insulina aobniża poziom SHGB:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7852532

Poza tym jesli w diecie węglowodanów mało niekorzystnie zmienia się stosunek testosteronu do krotyzolu:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20091182

Tak więc przekonanie iż chcąc podnieśc poziom testosteronu nalezy przejść na LCHF jest raczej nieuzasadnione. Jeśli chcemy utrzymać zarówno wysoki poziom testosteronu jak i odpowiednią jego aktywnosc biologiczną to dobrze jest ani nie obniżać nadto spożycia tłuszczu, anie węglowodanów.

No i jeszcze jedna wazna sprawa - w mojej diecie akurat, chociaż udział energii z tłuszczu wynosi ostatnio około 20%, to samo spożycie ilosciowe tego skłądnika nie jest niskie bo wynosi średnio około 1g/kg masy ciała (ok 90 - 100g ED).

mateusz.a - każda forma pieczenia, która ogranicza "brązowienie" żywnosci ogranicza też produkcję subst szkodliwych. Ja miałem na mysli folię aluminiową. Kwestią otwartą jest natomiast to czy użyte tworzywa nie oddają do żywnosci części substanmcji z jakich się skłądają...

MaGor - biorąc pod uwagę pewne askety dalekowschodniej "kultury miłosnej" stosowanie afrodyzjaków mogło mieć inne uzasadnienie niżniski poziom testosteronu

sebaMarsz - nie twierdzę, ze lepiej jest redukować krócej. Mówię jak ja będę redukował - prawdopodobnie 6 - 8tyg, jak będzie trzeba - zrobię 1 - 2 tyg pazuy i wrócę do redu. Jesli chodzi o to co ciąc - to osobiscie uważam, zę przy treningu siłowym większe znaczenie ma utrzymanie wysokiego spożycia węglowodanów niżtłuszczu, wiec będę starał się utrzymać ich spożycie tak wysoko jak to możliwe, nie wyobrażam sobie jednak zschodzenia ze spożyciem fatu do zakresów poniżej +/- 50g ED.

dideek - aktualnie popracowałem nad tym aspektem i w weekendy staram się nie schodzić poniżej 3000kcal co owocuje tym, że od kiedy trzymam kcal wysoko postępy mam lepsze niż się spoidziewałem. Generalnei przez ostatnie 4 tyg zrobiłem wiecej niż przez styczeń i luty razem wzięte. Waga dziś 93,5kg. Bf przyzwoity. Może zdążę zbadać hormony w tym tyg, bo jestem ciekaw czy test się poniósł bo jesienią nie było kolorowo. Nawet jeśli nie ma zmian w tej materii to i tak czuję się zdecydowanie lepiej.


Zmieniony przez - faftaq w dniu 2016-03-30 15:49:38
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 365 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 18735
Wyczerpujące odpowiedzi dla wszystkich. Dzięki Tadziu, takich jak Ty to ze świecą szukać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 1076 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 17704
faftaq
Carlitos - istnienie dwóch zdarzeń w tym samym czasie nie oznacza że wiaze je przyczynowo-skutkowa relacja. Po pierwsze Azjaci nie trzymają sięjuż od dawna tradycyjnej diety azjatyckiej, po drugie jeśli faktycznie istnieją wyliczenia dotyczace powiązania kolor skóry - testosteron, to mogą mieć one uwarunkowania genetyczne - dlaczego zkłądasz że to włąsnie dieta za to odpowiada? Czy Azjaci przechodzący na styl żywienia bardziej zachodni czy bardziej wysokotłuszczowy mają wższy poziom testosteronu? KWestia akulturacji byłąby tutaj weryfikująca o ile udałoby sioę wyodrębnić wpływ jednego czynnika - tłuszczu, nie zapominajmy iż dieta azjatycka może (ale nie musi) być dużo bardziej zasobne w substancje, które w badaniach naukowych obniżały poziom testosteronu jak soja. To też musiałbyś wziac pod uwagę. Reasumując, w Twoim toku rozumowania - oo ile zakłąda on, że za wspomniane przez Ciebie aspekty odpowiada niskie spożycie tłuszczu - delikatnie mówiąc - znaleźć można pewne nieściłości

Tutaj zamiast takich spekulacji lepiej byłoby się odnosić do wyników badań naukowych, a te pokazują że faktycznie bardzo niskie spożycie tłuszczu może obniżać poziom testosteronu, ale też - że bardzo wysokie spożycie tłuszczu może działać dokłądnie tak samo.

Ja tutaj nie lansuję niskotłuszczowego modelu żywienia, wskazujęjako ciekawostkę, że duży udziałenergii z węglowodanów nie musi być problemem w odneisieniu do masy i skłądu ciała oraz parametrów metabolicznych takich jak wrażliwosc insulinowa czy poziom lipidów. Innymi słowy wskazują, zę powszechne przekonanie mówiaće iż ":tyje się od węgli" jest nieuprawomocnione








Zmieniony przez - faftaq w dniu 2016-03-30 13:10:15

Azja korzysta z wielu przypraw, ziol, i innych produktow , ktore moga tez obnizac tescia - czytalem ze ziola dzialaja podobnie do narkotykow czy zielska, przez co tesc sie obniza, sylwetka staje sie eunuchoidalna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 206 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15760
faftaq
Erszostka - szerzej wypowiem się wieczorem, ale teraz powiem tak: to jaką strategię wprowadzic w duzej mierze uzalzęniam od:
- dotychczasowej diety i preferencji kulinarnych klienta,
- stanu zdrowia (proszę o wykonanie kilku badań),
- aktywnosci fizycznej - ta ma bardzo duze znaczenie



Super, w takimrazie czekam na wiecej inf ;)
Bede wdzieczny gdybys odpowiedział rowniez na moje drugie pytanie :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 135 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19158
Czy uważasz że dieta LCHF byłaby odpowiednia przy sporej nadwadze i cukrzycy(tabletki)/ nadciśnieniem?

aktualnie dieta bliskiej osoby wygląda mniej więcej tak:
jajecznica z 5 jaj, 160 g wędliny drobiowej, pół papryki, masło klarowane, pomidor,
2 posiłki - 150-160 g wędliny drobiowej, opcjonalnie: sałatka warzywna, twaróg, jaja, pomidory
warzywa z patelni 400-500 g, filet drobiowy (ok.200 g) grillowany, ryba lub pierogi (1/tydzień), karkówka lub schab (ok.200 g) (1/tydzień), bardzo mała porcja ziemniaków (1/tydzień)


osoba po 50 i od jakiegoś czasu brak postępów,
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Seminarium z L. Nortonem - zapytanie

Następny temat

[BLOG] CZAJA MASA IF

WHEY premium