SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Dziennik faftaqa Vol. 2

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 771138

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 41556
Dobór węglowodanów "jak w celiakii" może być korzystny lub niekorzystny dla mikroflory jelitowej i zdrowia. Z tego co pobieżnie zerknąłem autorzy wspomnianego badania nie precyzują jakie produkty wypełniły lukę po produktach zawierających gluten:

"Subjects were submitted to a GFD by replacing gluten-containing foods by equivalent ones certified as gluten-free (20 parts per million maximum gluten content) by the Spanish Federation of Coeliac Association (FACE)."

Prawdopodobnie w znacznym stopniu były to "gotowe produkty bezglutenowe". Dodatkowo spożycie błonnika pokarmowego zarówno przed, jak i po interwencji (na diecie bezglutenowej) było niskie, odpowiednio 19 vs. 17 g na dzień. Co nie zmienia faktu, że przy tym temacie zbyt często stawia się kropki i wykrzyniki tam gdzie powinny być znaki zapytania
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 5059 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 134689
Tadziu - a jaką strategię obierasz w Wigilię i dwa dni świąt ?
Jakiś post, więcej cardio czy nie kalkulujesz i wcinasz ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 906 Napisanych postów 7311 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111899
Misiek_masownik
Tadziu - a jaką strategię obierasz w Wigilię i dwa dni świąt ?
Jakiś post, więcej cardio czy nie kalkulujesz i wcinasz ?



faftaq

sebaMarsz - naświeta będę jadł swiatecznie,a le nie wiem czy aparat przy stole wigilijnym wyciągnę


Pytanie i odpowiedź stronę wcześniej

"Pamiętaj, iż twoja własna determinacja, by osiągnąć sukces, liczy się bardziej, niż cokolwiek innego na świecie." (Abraham Lincoln)
.
.
http://www.sfd.pl/[BLOG]__SFORCIA__Czas_na_równowagę_i_powrót_do_formy!!_-t1150356-s1.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 5059 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 134689
Przegapiłem, przepraszam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Faftaq nie znasz się, Mauricz twierdzi, że gluten wywołuje dziury w mózgu.

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Anraz - raczje nie podejmę się opisania artykułu o glutenie, bo kończyłby się znakami zapytania (a tego często czytelnicy nie widzą lub nie lubią - chcą odpowiadzi: zabija czy nie). Ale pomysł sam w sobie jest dobry tylko trochę ponad moje siły. ŁukaszK fajny art o tym napisał

JAsne że najbardziej wartosciowe sa przeglądy badań, ale w tej materii akurat niczego ciekawego nie miałem Stąd takie a nie inne publikacje.|

I absolutnie Cię nie szufladkuję. Po prostu gluten free diet podobnie jak dieta z glutenem może mieć rózne oblicza. Jak pytanie jak działą samo wykluczenie glutenu bez innych zmian w diecie u osób zdrowych?

Łuakszu - tak, zgadza się, w tym badaniu użyto raczej średnich jakościowo produktów bezglutenowych, ale wyjściowo dieta prawdopodobnie też nie była rewelacyjna co - jak zasugerowałeś - można ocenić po podazy błonnika. NIemniej jednak czynnikiem kluczowym na którym koncentrowali się autorzy było wykluczenie glutenu bez podejmowania innych, znaczacych dla przebiegu badania interwencji żywienowych.

_Logan_ - Jakub w sposób dośc kategoryczny przedstawia pewne dane, co mozna uznać za wadę (biorąc pod uwagę, że że trodno o jednoznacznie dowody na rzecz konicznosci eliminacji glutenu w każdym przypadku), ale przy odrobinie dobrej woli można dostrzec, że taki wyrazisty przekaz ma też swoje zalety. Pogląd kuby rozumiem z tego powodu, iż faktycznie wokół glutenu istnieje wiele kontrowersji, a - moze nie tyle całkowite wyeliminowanie, co drastyczne ograniczenie podaży glutenu w diecie nie koniecznie musi być sprawą komplikującą życie. Biorąc pod uwagę fakt iż 1% osób ma celiakię, a NCGS moze dotykać 6% populacji to szansa na wystąpienie problemu jest statystycznie wysoka

I przy okazji - pojawił sie ciekawy przegląd dotyczący IF-u - jak widac, zdaniem autorów cudów w tym systemie nie ma, ale działą

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26384657




Zmieniony przez - faftaq w dniu 2015-12-22 21:13:44
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
faftaq

JAsne że najbardziej wartosciowe sa przeglądy badań, ale w tej materii akurat niczego ciekawego nie miałem Stąd takie a nie inne publikacje.|


Tak między wierszami, chciałem tylko przekazać, że jedno badanie może coś pokazać a inne coś zupełnie odwrotnego


Jakub w sposób dość kategoryczny przedstawia pewne dane, co mozna uznać za wadę


Odpowiedzialny dietetyk publicznie zapytany odpowiada jednocześnie tak i nie

I to co napisałem powyżej, nie jest przytykiem. Ot dobra maniera profesjonalistów wynikająca z ostrożności. Z tego choćby powodu Faftaq bardziej do mnie przemawia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 95 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 4650
Anraz
-Kana-
problemy były z libido wręcz zerowe teraz wszystko wróciło do normy


Sama zmiana diety załatwiła sprawę?


tak bo po badaniach wszystko było si progresteron prolaktyna estro w ryzach trzymane książkowo dokładnie nie wiedziałem w co uderzyć nic mnie nie ruszało i nie miałem chęci na żadne nawet zaczepni ze strony kobiety. wystarczyły 3-4 dni nagle popęd wrócił zwody już nie mowie o nocnych i poranych bo nie było to do ogarnięcia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
faftaq
...

_Logan_ - Jakub w sposób dośc kategoryczny przedstawia pewne dane, co mozna uznać za wadę (biorąc pod uwagę, że że trodno o jednoznacznie dowody na rzecz konicznosci eliminacji glutenu w każdym przypadku), ale przy odrobinie dobrej woli można dostrzec, że taki wyrazisty przekaz ma też swoje zalety. Pogląd kuby rozumiem z tego powodu, iż faktycznie wokół glutenu istnieje wiele kontrowersji, a - moze nie tyle całkowite wyeliminowanie, co drastyczne ograniczenie podaży glutenu w diecie nie koniecznie musi być sprawą komplikującą życie. Biorąc pod uwagę fakt iż 1% osób ma celiakię, a NCGS moze dotykać 6% populacji to szansa na wystąpienie problemu jest statystycznie wysoka


Zmieniony przez - faftaq w dniu 2015-12-22 21:13:44


Sęk właśnie w tym, że zaleca CAŁKOWITĄ eliminacje nawet u osób zdrowych. Moje zdanie jest takie, że dietetycznym faszystom mówie NIE. Nie zamierzam tu jakoś się "podlizywać" ale właśnie takie podejście jak Twoje do mnie trafia najbardziej czyli zbilansowana, nie ograniczająca produktów. Dlatego tak samo lubię posłuchać Jacka Bilczyńskiego bo nie dość, że podobnie podchodzi do diety to tak samo wyraża swoje zdanie na zasadzie "wg mnie" lub "lub wg badań" a "nie bo nie". W dodatku śmieszy mnie, że osobę która w wypowiedzi stosuje określenia typu "zamula układ trawienny" jako autorytet.

BTW apropos filmików to niestety ale w tych Twoich z SFD Power te literówki psują efekt "profesjonalności".

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Anraz - zazwyczja róznice w wynikach badań można wytłumaczyć pochylajać się nad sposobem ich wykonywania Twoje stwierdzenie, rozumiem jako uznanie, ze "jedno badanie nie jest wyrocznią" - ja się z tym stwierdzeniem zgadzam, nie umniejsza to jednak ważkości argumentu popartego badaniem

Logan - daj link do filmiku gdzie to się pojawia jak to nie problem. MOze być na PRIV
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Seminarium z L. Nortonem - zapytanie

Następny temat

[BLOG] CZAJA MASA IF

WHEY premium