SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Dziennik faftaqa Vol. 2

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 766589

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93285 Napisanych postów 362783 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1664119
Tadziu jakie plany na kolejne szkolenia ?
jakie zagadnienia ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
I kiedy południe PL.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Mówisz, że zdecydowanie lepiej trenować po posiłku ? Jest dużo zwolenników trenowania na czczo, którzy twierdzą, że nie odczuwają żadnej różnicy. Jak dla mnie to żart.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Pozwolę sobie na drobny spam w temacie, bo sama bardzo długo trenowałam niemal na czczo (piłam tylko kawę), bo robię treningi o 7 i godzina 6-ta to za wcześnie. Było ok, siła, skupienie, motywacja. Kiedy trafiłam pod opiekę Tadeusza to wprowadził mi posiłek przedtreningowy i od 3 tygodni jem codziennie o tej 6 rano śniadanie, idę na trening i... odczuwam niesamowitą różnicę, bo jak myślałam, że mam siły ćwicząc na czczo to chyba nie wiedziałam co to znaczy tą siłę mieć. Już nie wspomnę o motywacji i takim stanie "trzeźwości". Myślę, że każdy ma swój sposób na siebie, ale skoro już się pojawił temat to chciałam podać przykład
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
waldi198 - drugi akurat dla kotki

lodzianin1 - za dwa tygodnie "żywienie w kulturystyce" i fitness w Wawie, potem kolejne miasta z "ksztłatowania kobiecje sylwetki" (Poznań i Gdańsk), potem natomiast "żywienie i suplementacja w sportach walki", nastepnie LowCarb i Inetrmittent Fasting we Wrocławiu i 3 levele "dietetyki sportowej"

WojtekA4 - no nrazie takie plan j/w niestety tylko

ronie220 - to zależy jaki trening. Wysiłęk na czczo ma swoje zalety - idzie się "lekkim", ale trening po posiłku daje dodatkowe możliwości, a poza tym jest korzystniejszy z punktu np. spalania tłuszczu zapasowego
Swego czasu przeszkadzało mi trenowanie po posiłku przez uczucie ciezkosci w przew pokarmowym. Ale winny był dobór pokarmów i/lub odstęp czasowy między posiłkiem a treningiem. Jak dam dużo węgli i mało fatu oraz zadbam o odpowiednią przerwę to na trening idę po prostu nakręcony na 110%. Do tego mogę bardziej skracać czas między seriami lub też niekiedy zrobićwiecej powtózeń na tym samym ciezarze co na czczo bym zrobił mniej...

Myślę, że jak to zwykle bywa z wieloma kwestiami - zatarła się granica pomiędzy "da się" a "tak trzeba / tak jest najlepiej". Chodzi o to, ze oczywiscie da sięzrobic nawet cięzki trening siłowy na czczo. Osoby, które twierdziły że się nie da - dawno przegrały. Ale lepiej jest trenowac po posiłku - są na to dowody w postaci badań naukowych. No i relacje osób z którymi wspólpracuję. Aktualnie prowadze 5 osób, którym wprowadziłem posiłek przedtreingowy i WSZYSTKIE poczuły różnicę na plus. Warunek - nie jest to posiłek B+T, nie jest to posiłek cięzkostrawny.

Badania takie jak to pokazują, że śniadanie jest WAŻNYM posiłkiem dla sportowców: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25970668 

eveline - dziękuję za ten wpis, dużo cennych informacji
U Ciebie dodatklowym problemem jest spora aktywność fizyczna i fakt, że do tej pory podaż energii summa summarum była za niska. Włączenie śniadania było jedną z ważniejszych korekt jakie wprowadziłem w Twojej diecie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
No i uzupełniajać temat: dziś trening na czczo (życie)
Ale to już jest inny poziom trenowania i tak niż np. 2 - 3 tyg temu. Można powiedzieć, że cały czas dochodziłem do siebie po chorobie i antybiotykoterapiii oraz wagowych spadkach. W tej chwili jest już 92kg. Na treningach power 10/10 (choć po sniadaniu lepiej). Dziś dodatkowo wpadły burpees . Nadszed łczas, że takie dodatki będą wpadac regularnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 140 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6918
faftaq zaburzyłeś mi tym stwierdzeniem moje zdobyte i uporządkowane wiadomości .
faftaq

Wysiłęk na czczo ma swoje zalety - idzie się "lekkim", ale trening po posiłku daje dodatkowe możliwości, a poza tym jest korzystniejszy z punktu np. spalania tłuszczu zapasowego



Może to materiał na art. "Zależność pomiędzy posiłkiem przedtreningowym a spalaniem tłuszczu zapasowego "? A jeśli nie art to wyjaśnij mi to krótko.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
lukk9314 - trenując po posiłku masz większe EPOC. Oznacza to, że trening wykonany po posiłku mocniej podkręca metabolizm. Dodatkowo trenując po posiłku możesz trenować "mocniej" - co pokazuje badanie do którego link dałęm w poprzednim poście.

W trakcie wysiłku wykonywanego na czczo większą częśc w pokrywaniu potrzeb ustrojowych stanowią kwasy tłuszczowe, ale nie powinniśmy się tym podniecać, bo przeciez gdybyśmy szli tym tokiem rozumowania to doszli byśmy do wniosku, ze najlepsze są aeroby (tam udział energii z tłuszczu stanowi znaczny % wydatków), a nie interwały (gdzie udział energii z fatu może być niższy niż 10%). A jednak interwały są conajmniej równie skuteczne (a wręcz skuteczniejsze) niżaeroby pomimo iżw ich trakcie udział energii z tłuszczu jest skrajnei znikomy. Ich sekretem jest wpyw na REE i EPOC czyli na wydatkowanie energii w okresie powysiłkowym.

Reasumując: można powiedzieć, że osoby, które twierdzą że trening na czczo jest skuteczniejszy w spalaniu tłuszczu zapasowego używają argumentów tożsamych z tymi jakich używają osoby, które próbują udowodnić, że aeroby są lepsze niż interwały w spalaniu tłuszczu zapaswego.

Jedząc posiłek przed treningiem masz szansę za pomocą tego samego treningu bardziej podkręcić metabolizm. żeby to sobie wyobrazić można użyć terminu (tak sobie tworzę - bo takiego terminu w nauce nie ma) "okno termogeniczne" które otwiera się na kilka godzin przed treningiem - warto wtedy zjeśc posiłek, choć oczywiscie nie ma takiego obowiązku





Zmieniony przez - faftaq w dniu 2016-03-04 22:43:47

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2016-03-04 22:49:51
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
epoc jest zalezny od posilku tez?

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
w dużej mierze
no i duży wpływ na EPOC mają węgle
dlatego też jestem coraz większym ich zwolennikiem i dlatego też coraz częsciej swoich klientów wrzucam na wegle 2 x większe niż mieli - i chudną (oczywiscie odejmuję z fatu i niekiedy z białka jak jest go tak dużo, że amoniak komplikuje prace układu nerwowego).





Zmieniony przez - faftaq w dniu 2016-03-04 22:45:43
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Seminarium z L. Nortonem - zapytanie

Wiecej