SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Dziennik faftaqa Vol. 2

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 769070

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5123 Napisanych postów 13126 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 771230
Adolf Kitler (sorry ale musiałem )
9

"Wszystko co teraz potrzebujesz to odrobina wyobraźni...Wasza wyobraźnia czy w to wierzycie czy nie, jest zwiastunem szczęścia jakie zagości w waszym życiu. Jeśli nie jesteś w stanie wyobrazić sobie tego jak może być, to nie oczekuj, że kiedykolwiek to ujrzysz spoglądając w lustro"

Dziennik treningowy:
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cayek__Road_to_Aesthetics_2015/16_-t1062933.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
tomafka88 - niestety nie mam nagranych wykroków...

sebaMarsz - teraz miałem z Rossmana, wczesniej z biedronki - ale nie pamiętam nazw firm. Nic nie bulgotało NIe wierzmy w bajki mówiace, ze jak np zje się kiszonego ogórkas i popija mlekiem to się w żołądku jakieś dziwne reakcje dzieją...

gymfreakgirl - dziękuję za uznanie w kwestii fotek, ale z interpretacją wyników to... nie załamuj mnie dziewczyno W wynikach nie ma błędu, nikt nie pomylił HDL z triglicerydami. Poza tym Twoja interpretacja zmian chyba nie bierze pod uwagę tego, że na panel lipidowy patrzy się w sposob holistyczny.Tutaj mamy spadek całkowitego cholesterolu o 40%, spadek LDL (tzw. złego cholesterolu) o ponad ponad 50% przy spadku HDL (tzw dobrego chol) o niecałe 20% (przy czym HDL nadal jest bardzo wysoki i przekracza górny limit zakresu referencyjnego)
To sa zdecydowanie pozytywnezmiany w panelu, można by powiedzieć że rewolucyjne i nie sądzę by znalazł się choć jeden lekarz, który uznał by, że przy okazji tak drastycznych zmian w LDLu obserwowany spadek HDLu to "nie powód do dumy".
Co do diety - aktualnie zawodniczka jest na diecie z przewagą węglowodanów, ale nie jest to dieta niskotłuszczowa.

bartoszM -
Cayek -
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 180 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3087
no ja przecież wiem, że lipidogram interpretuje się całościowo i widać duże zmiany na plus, oczywiście, po prostu myślałam, że wkradł się błąd, bo zazwyczaj ten HDL jest dużo niższy u ludzi, jeśli faktycznie było 100, to poziom HDL naprawdę godny pozazdroszczenia nawet przed wdrożeniem zmian. Trójglicerydy też super, bo niskie. pytałam o dietę, bo zazwyczaj na niskich tłuszczach organizm sobie nadrabia produkcją endogenną, stąd często wyniki grubo przekraczają normę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
OK.
z moich doświadczeńwynika, że na lowfacie raczej cholesterol spada niż rośnie, ale nie koniecznie są to drastyczne spadki.
U tej zawodniczki akurat spozycie tłuszczu zostało zmniejszone prawie o 50%, ale wczesniej był umiarkowany lowcarb, a teraz jest dieta "zrównowazona (przewaga węgli, tłuszczu okolo 25 - 30%)
...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 1 regulaminu
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 5 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 91
Dzień dobry,
To mój pierwszy wpis w tym temacie, choć obserwuję go od sierpnia ’15. Faftaq - wielki dzięki za wiedzę, którą się dzielisz.
Natomiast wpisu postanowiłem dokonać niejako na potwierdzenie słuszności metody Faftaqa trzymania się wysokich węgli, z jednoczesnym trzymaniem tłuszczy w ryzach. W moim przypadku sprawdza się to doskonale.

Mam 39 lat, jestem aktywnym sportowo ektomorfikiem, który wygląda przyzwoicie – budowanie mięśni nie jest moim priorytetem, ale co nieco widać… :)

Moim największym problemem jednak było przebicie granicy BF 14-15%. Stosowałem różne metody - mniej kaloryczności w DNT, więcej w DT, albo mało węgli w DNT, dużo w DT, itd. To wszystko przynosiło skutki, ale jednak nie było szału – uznałem, że najwyraźniej Ten Typ Tak Ma.

Dodam, że lubię jeść smacznie i raczej jem dobrze jakościowo, ale nie lubię w siebie wpychać – zresztą mniejsza z tym.
W każdym razie postanowiłem zaryzykować z wyraźnym zwiększeniem WW i obcięciem F, ale rozsądnie, na pewno nie jest to LF! Do tego nie robię żadnego rozróżnienia na DT i DNT i korzystam garściami z uroków IIFYM. :)

No i stał się cud – i to dosłownie w około miesiąc z przechodem. Obecnie z kalipera wynika, że BF jest już poniżej 11%, widać też mięśnie brzucha. Waga w zasadzie stoi w miejscu, a co ciekawe partia mięśniowa, na której się skupiłem ostatnio (bo odstawała od reszty) rośnie! Wychodzi mi „klasyczny” recomp! :)

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki! :)
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 20 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 687
Tadeuszu, powiedz mi taką rzecz, bo nie przeglądałem tematu od samego początku (będę się w któryś weekend starał nadrobić - bo wiedza jest ogromna) jak odnosisz się do warzyw w diecie? wliczasz do bilansu czy nie, bo jest wiele osób co nie wlicza warzyw i ciekaw jestem co o tym wszystkim myślisz?


Zmieniony przez - Tomek_93 w dniu 2016-06-02 16:05:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Mike_Q - dziękuję za tak pozytywny wpis, cieszę się, żę - chocjak rozumiem się nie znamy, w jakimś stopniu przyczyniłem się do Twoich postępów, choć to oczywiscie zasługa Twojej pracy
Tomek_93 - wliczam warzywa. Nie widze powodu by tego nie robić.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94427 Napisanych postów 364363 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668914
Tadziu stosowałeś może nopal ? bo wiem że interesujesz się mocno takimi środkami.
A wygląda dość obiecująco

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753



Obejrzałem i załamałem się troche. W zasadzie po kolei lecą tematy o których piszesz artykuły, masz wykłady czy choćby wspominasz w dzienniku, Standardowo jest o glutenie ale też o owocach (że fruktoza powoduje złuszczenie wątroby), że warzywa wcale nie są dobre, nie należy popijać w trakcie jedzenia itd itp. Tylko, że wszystko jest DOKŁADNIE odwrotnie względem tego co Ty piszesz. Jakbyś się nudział to możesz posłuchać ;)
PS swoją drogą ciekawe jest nadużywanie terminu "syndrom cieknącego jelita" który wg medycyny nie istnieje.

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Seminarium z L. Nortonem - zapytanie

Następny temat

[BLOG] CZAJA MASA IF

WHEY premium