SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Dziennik faftaqa Vol. 2

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 768943

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
kiko,po raz n'ty piszesz tutaj w tej sprawie
jest cos takiego jak PRYWATNA WIADOMOSC,ew. Tadeusz podejrzewam ze posiada e-mejl'a
tam adresuj swoje prosby

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Dziś pierwszy trening wg nowych założeń. Miałem zrobic plecy, ale przy wszystkich cwiczeniach w pochyleniu czuję ból w okolicy biodra i lędźwi. Wieć wiosło wszelkiego typu i przyciągania do brzucha - odpadają. Poszły dziś zatem: klata, barki i tric. Załozenie : lekki deload, rezygnacja z typowej rampy. cel : masa. W kolejnych tyg będę w ćw wprowadzajacych napreminnie zwiększałciezar lub zakres powt (4 - 6)

1. Wyciskopodrzut: 60kg x 4, 75kg x 4, 90kg x 4, 100kg x 4/4/4/4
2. Wyciskanie leżąc: 85kg x 4, 105kg x 4, 125kg x 4, 132,5 x 4/4/4/4
3. Wyciskania hantli skos+: 30kg x 6, 36kg x 6/6/6
4a. Wyciskania szt w chywice wąskim: 100kg x 6/6
4b. Power-fly: 20kg x 6/6/
5. Wyciskania hntl nadg łowę siedząc: 24kg x 6, 30kg x 6/6/6/6
6a. Unosenia na boki: 16kg x 6/6/
6b. Prostowania z liną na wyciągu: 6/6
+PIR

Chociaż zakres powtózeń niski, to przez mocne zwolnienie tema fazy negatywnej i pompa rozrywała skórę. Przeryw starałem się robić okóło 1,5 - 2min, ale nieraz wypadały krótsze, bo nie mogłem się doczekać serii )
Po słąbym treningu poniedziałkowym dzisiejszy - po dniu przerwy - miazga (dzięki Ronnie220 za pomysł)



Zmieniony przez - faftaq w dniu 2015-12-16 15:24:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Póki cokoło 2300 - 2400kcal za mną. Dziś wyjazd. Jutro wyjazd. Sobota wyjazd i niedziela wyjazd. Celem będzie w miarę możliwości utrzymanie założeń kcal tak by w DNT dawka energii nie spadała poniżej 3000...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 345 Napisanych postów 9131 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111374
Ten ból tylko dziś, czy ogólnie masz problemy? Ja się na codzeń borykam z tym i szukam pomocy w walce

'There is no secret
Secret is just CONSISTENCY WITH HARD WORK'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 4694 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 53264
faftaq
natalijka - wypiję colę zer, mam BCAA ze słodzikiem (akurat dostałem dośc dużo to zjadam), ale generalnie nie uważam by substancje słodzące były zdrowe. Nie są tak szkodliwe jak trąbią na youtube, ale istnieją przesłanki by uważac, że przynajmniej niektóre z nich negatywnie wływają np. na nasza mikroflorę jelitową (z tego samego powodu staram się unikać konserwantów). A dbam o mikroflorę bo wiem jak daleko posunięte problemy mogą człowieka dopaść jak zaniedba tę sferę”


Faftaq, nie wiem, czy to jest odpowiednie miejsce ku temu, ale czy masz w planach napisać coś szerzej o mikroflorze bakteryjnej – jakiś artykuł na po-treningu? Myślę, że byłby to ciekawy i pożądany temat dla wielu osób, które coraz częściej cierpią na różnego rodzaju nietolerancje pokarmowe, wzdęcia, zaparcia i inne dolegliwości po jedzeniu. Chociaż takie podstawowe rzeczy…
Ładnie proszę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1119 Napisanych postów 3769 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68362
AL3ktra - podstawowe rzeczy i kilka linków o probiotykach znajdziesz bodajże w dziale "Badania naukowe". Ja dokładnie nie pamiętam, ale było niedawno coś takiego, może ktoś inny lepiej kojarzy i pomoże Ci to znaleźć. Ja mam zawsze problemy z trafieniem do tego działu.. To tak na razie, zanim faftaq się określi... Ja polecam jako ciekawostkę do przeczytania coś takiego: http://www.ptfarm.pl/pub/File/bromatologia_2011/2/bromatologia 2_2011s_160-168.pdf  Można samodzielnie zaszczepiać probiotykami soki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
dideek - mam problemy, ale radzę sobie. Najlepsza rada - taka wstepna to nie robić tego co wywołuje ból.

AL3ktra - co jakiśczas wracam do tego pomysłu, ale sądzę, zę mikroflora to zagadnienie, którego nie da się ogarnac holistycznie 1 lub 2 artykułach... Tutaj mozna co najwyzej jakieś wybrane zagadnienia jedno po drugim omawiać...


Zmieniony przez - faftaq w dniu 2015-12-16 16:53:33
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Mnie zostało po antybiotyku sporo osłony. Jakiś Lacidofil czy jakoś tak. Leży w lodówce i jak mi się przypomni to łykam. Kefir od czasu do czasu wpadnie i trochę wesprze. Bo... na tłuszczówkę łatwo wskoczyć, ale utrzymać w zdrowiu ten cały jelitowy zwierzyniec bez węglowodanów nieco trudniej.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1119 Napisanych postów 3769 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68362
Ale to chyba nie potrzeba wiele węglowodanów, MaGor? Wystarczy zjeść trochę surowej cebuli, pora, czosnku lub szczypiorku (jako dodatek do tych mięsno-tłuszczowych dań), jabłka, kapusty, buraka, marchewki... Też mnie ciekawi ten temat, mam nadzieję, że będą jakieś artykuły.


Zmieniony przez - M-ka w dniu 2015-12-16 18:56:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 1868 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24162
Dzial badania naukowe usuneli ale za prosba solarosa jest teraz jako poddzial w dziale suplementów.
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Seminarium z L. Nortonem - zapytanie

Następny temat

[BLOG] CZAJA MASA IF

WHEY premium