SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Dziennik faftaqa Vol. 2

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 766532

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Wrzucasz podkładki pod pięty przy siadach rwaniowych ?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
faftaq

__Logan__ - nie widze powodu by pic kolagen na czczo - nawet nie widziałem takich zaleceń nigdy
Więzadła i ścięgna raczej charakteruzyją się bardzo ograniczonym przepływem krwi, aminokwasy i inne subst dostarczane są do nich "pod ciśnieniem" w wskutek zwiększonego przepływu płynów. To ma miejsce w trakcie wysiłku. Dlatego też najlepszy moment na przyjęcie np kolagenu to czas przedwysiłkowy. Ja zaczynam pić przed i kończę pić w trakcie, bo sa to małe dawki hydrolizatu kolagenowego i nie sądze by długo zalegały wq przew pokarmowym


Sugeruje się tym, że w z supli "regenerujących" które miałem (kolagen/flexit/animalstak) każdy producent zaleca picie na czczo. Nie wiem czemu, próbowałem kiedyś się dowiedzieć ale nic z tego nie wyszło.
Co do kolagenu to co z teoria, że jest to białko które jak każde inne zostanie strawione przez organizm i przez to nie ma szans, że będzie miało jakiś wpływ na stawy?

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
ronie220 - nie wrzucam. Ale będę musiał chyba zacząć

__Logan__ - zazwyczja producent tak zaleca jak w skłądzie jest kwas hialuronowy

a co do kolagenu (czy też zelatyny) - to jasne, ze jest tak jak mówisz (białko musi zostać rozłożone do poj aminokwasów), ale kluczem jest odpowiedni aminogram i obecnośc unikalnych aminokwasów: hydroksyproliny i hydroksylizyny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Tak jak uprzedzałem wcześniej - jestem w rozjazdach. Aktualnie Łodź. Ale dziś jeszcze szkolenie z IIFYM w Wawie, jutro i pojutrze natomiast konferencja PTDS. Tak więc wypiski będa raczej zdawkowe.
Ciekawostka: po weekendzie ruszy topik konsultacyjny w dopingu, gdzie będę odpowiadać na pytania - raczej w kwestii diety i supli mniż SAA, ale w noawiązaniu do okoliczności jaką jest stosowanie SAA.
Dodatkowo pewnie w ciągu 1 - 2 tyg ruszy większy projekt forum z pytaniami do ekspertów
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Już oficjalnie?

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 1 regulaminu
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11372 Napisanych postów 72640 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958100
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5123 Napisanych postów 13126 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 771230
Super informacja

"Wszystko co teraz potrzebujesz to odrobina wyobraźni...Wasza wyobraźnia czy w to wierzycie czy nie, jest zwiastunem szczęścia jakie zagości w waszym życiu. Jeśli nie jesteś w stanie wyobrazić sobie tego jak może być, to nie oczekuj, że kiedykolwiek to ujrzysz spoglądając w lustro"

Dziennik treningowy:
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cayek__Road_to_Aesthetics_2015/16_-t1062933.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 411 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11554
A co z tym filmikiem ktory nagrywaliscie, wiadomo cos?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
solaros - raczej tak W pon pocisnę temat

Banan - przejazdem ))

Cayek -

Bilon2011 - te filmy poszły do montowania,będą pewnie emitowane co jakiśczas przez SFD-POWER, ale nie wiem kiedy- ja z a to nie odpowiadam. Nakręcę niebawem swoje

NO i po wyjeździe - szkoleniu z IIFYM i udziale w konferencji PTDS (mega wydarzenie, jak miałęm wyłosić prelekcję to stres był ), powoli wracam do treningów i diety. Ciekawostka : na konferencji byłobszerny wykład dot soku z buraków i prof. Andrew Jones stwierdził (to bło podane jako przełomowe info), ze ku zaskoczeniu jego i innych badaczy zajmujących się sokiem z buraków moze się on lepiej sprawdzać w treningach o wysokiej intesnywnosci (a wiec siłowych) niż wytrzymałościowych

W tyg wypadł trening klaty, wieć możliwe że dziś znajdę chwilę by nadrobić, albo pominę tę partię okolincznościowo i zrobię odrazu poniedziałkowy trening (ramiona), bo tam przez dobór ćwiczeń klata też wchodzi nieźle

Dziś waga 92,4 ale wcale jakos super to nie wygląda


Zmieniony przez - faftaq w dniu 2015-10-04 10:38:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 382 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 17724
Faf, na szybko mi coś wpadło, nie wiem czy już ktoś to mówił. Ostatnio często wspominasz o tym przykładzie ww prostych i złożonych, czyli owoce i bułka pszenna. Co dobre, a co złe. Może jakiś art. na ten temat ? W jaki sposób działają dane cukry i kiedy co jest pożądane ?
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Seminarium z L. Nortonem - zapytanie

Wiecej