SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Dziennik faftaqa Vol. 2

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 769010

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 180 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3087
No ja sie zgodze, ze mimo roznic pogladow, trzeba trzymac poziom i klase. Mnie razi w Mauriczu, ze troche niepowaznie a momentami nawet arogancko zachowuje sie w stosunku do zwolennikow np weganizmu. To troche gowniarskie z jego strony i nieprofesjonalne, mimo, ze uwazam go za dobrego fachowca, podobnie jak Faftaqa, ktory w odroznieniu od tego pierwszego zawsze reprezentuje profesjonalizm na kazdej plaszczyznie. Pisze obiektywnie, nie zeby faftaq'owi slodzic. Ogolnie uwazam, ze mozna kogos lubic/nie lubic czy nie zgadzac sie z dana filozofia, ale kulture i klase trzeba miec:)
przepraszam za ciagniecie tematu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 66 Napisanych postów 6280 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 53732
A propos Mauricza, przepraszam za offtop - taka zyciowka.
Raz wrzucil repost chyba od Caluma von Mogera z syto zastawionym stolem w mcdonaldzie i napisal ze jego ludzie beda prowadzic szkolenie jak sie wystrzec takich zachowan w sensie kulturystyczne cheatowania itp
Przy czym jedna z tych wskazanych osob sam widzialem na sporym posilku w mcdonaldzie:) lekka hipokryzja

Albo to pietnowanie pan w hotelu ktore jadly grahamke z twarozkiem i niby go obgadywaly ze je bardzo tluste sniadanie :) to juz podchodzi pod paranoje


Natomiast wracajac do tematu. U faftaqa czegos takiego nie ma. I to sie ceni.


Zmieniony przez - bebolek w dniu 2016-06-04 17:54:16
3

Uwaga, moje wypowiedzi zawierają dozę ironii i proszę nie brać ich na poważnie, ponieważ nie odpowiadam za krzywdy moralne.


They see me rollin...
They hatin...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 119 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8317
Edycja: jak widzę post zebrał 4 minusy. Wpis miał charakter żartobliwy, ale skoro taka jest reakcja to rozumiem, że ktoś odebrał go inaczej.

Oczywiście nie było żadnym moim celem aby przekaz był negatywny czy przesadny.

Tak więc wyrzucamy go.


Zmieniony przez - bartoszM w dniu 2016-06-04 22:20:06
9
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 252 Napisanych postów 605 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12779
dzieki Tadeuszu za szkolenie ;)
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
To kiedy te obiecane webinaria?:)
1

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1362 Napisanych postów 3570 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 55653
Z góry przepraszam za pytanie, ale nurtuje mnie jedna rzecz

Będąc na masie, spożywam posiłek przedtreningiem (1 wciągu dnia po ok.12-14 h postu) białko+ww (w jakieś lekkostrawnej formie) idę na trening

1 brać bcaa przed treningiem, w trakcie czy w ogóle?
2 po treningu od razu wziąć eaa?
3 po treningu 15-30 min samo białko czy z ww i później normalny posiłek
4 czy może białko przyjąć nawet i później samo lub z ww godzinę po treningu i dopiero później posiłek

Pytam gdy napotkałem ostatnio sporo opinii, że po treningu picie samego białka to strata kasy bo i tak zajdzie glukoneogeneza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1690 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23356
"Masz BCAA - spozywaj je przed treningiem (silowym,czy sesja kardio) lub/i popijaj podczas treningu!

Masz bialko/eaa - spozywaj po treningu.

Tylko tak:
musicie zrozumiec takie coś

leucyna jest w BCAA
BCAA są w EAA
EAA są w bialku

więc skoro BCAA/leucyna ma takie właściwosci - to czy eaa (w ktorych sa bcaa/leucyna) czy bialko bedzie mialo inne wlasciwosci?
NIE!

Najwazniejsze abys cos spozyl 'antykatabolicznego' przed/i w trakcie treningu.

Nie ma roznicy kompletnie czy to bedzie bcaa/eaa/bialko - wszystkie procesy ze wzrostem szybkosci syntezy (anabolizmu) pojawiaja sie po skonczonej sesji treningowej.

Twoim priorytetem podczas jest dostarczyc antykataboliki.

Wiec dlatego wazne jest aby 'wypic' czy to bcaa/eaa/bialko - zabezpieczyc sie przed katabolizem.

A po treningu wypic EAA/bialko (eaa są w bialku) aby maxymalnie nasilic szybosc syntezy bialek mięsniowych.
"
solaros


Zmieniony przez - gateway93 w dniu 2016-06-08 14:52:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Widzę, że watek "różnych szkoł żywieniowych" się rozwinął. Tym samym wraz z moim powrotem do tematu go zamykam. Dziękiuję natomiast za słowa uznania dla podejścia, które prezentuję, to budujące dla mnie jako dietetyka i prywatnie - również.
Nie chcę natomiast komentowac opowieści o tym, ze ktoś zjadł jedną kromkę chleba i mu przy było kilka kg... Myślę, że nie wymagają one komentarza tylko dystansu i logicznej refleksji.
No i przypominam, że w pierwszym poście w tym dzienniku prosiłem by nie robić z niego topiku konsultacyjnego. Jeśli chodzi o moje zdanie: BCAA i leucyna są dziś przeceniane. Jesli chodzi o działanie antykataboliczne to prawdopodobnie BCAA w trakcie treningu można zastąpić glukozą. Ja sugeruję BCAA przed / w trakcie treningu wtedy gdy posiłek przedtreningowy był ubogi w białko lub był spożyty kilka godzin przed wysiłkiem. I nie do końca zgadzam sięz treścią cytatu z posta nade mną
Poza tym to aktualnie:
- ważę 91,4kg (od poczatku redukcji niecałe 2kg spadku)
- 81cm w talii (od początku redukcji spadek 2 - 3cm),
- bf maszyna pokazuje na poziomie 9%
Weekend był żywieniowo ciężki, w zasadzie ani jednego domowego posiłku od czwartku wieczór do niedzielnego popołudnia. Starałem się jednak trzymać kcal zachowawczo. Problem polegał na tym, że rozjechałą mi siecałkowicie regularnośc posiłków i jadałem o skrajnie różnych porach co raczej korzystne nie jest. No i posiłki takie prawdziwe to były zazwyczja 2 w ciągu doby, restza - przekąski (czyli np. 25g wheya + 10g migdałow, + mus owocowy + 3 banany + milky way).
Od poniedziałku jednak trenuję, choć w tym tyg siłowo gorzej. Zrzucam to na karb cięzkiego weekendu, który w zasadzie skończyłsię dzis bo wczoraj jeszcze zaliczyłem wyjazd do SFD do Opola. W związku z tym najblizsze 2 - 3 dni to będzie niedosypianie, praca 18h / d i wychodzenie z zaległości.



Zmieniony przez - faftaq w dniu 2016-06-08 15:56:36

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2016-06-08 15:57:57
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 519 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12224
Najgorsze sa takie male przekaski, mi np strasznie sie chce jesc po takich malych i jak nie zjem tresciwego dania..no i wiadomo sen sen sen, widzisz tadziu duzo pracy, malo czasu dla siebie ale tak to sie dzieje jak ktos robil sie coraz slawniejszy hehe :p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 80 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 368
gateway93 - wbrew temu co zacytowałeś są duże różnice czy dostarczysz BCAA czy EAA (lub białko) przed treningiem. I nie jest prawdą, że anabolizm zaczyna się po treningu. Nie. Trwa takze przed treningiem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Seminarium z L. Nortonem - zapytanie

Następny temat

[BLOG] CZAJA MASA IF

WHEY premium