SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Tutaj poprawisz swoja DIETE

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 455896

Nowy temat Temat zamknięty
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 454
I posiłek

Mleko spożywcze 1,5 % tłuszczu
Płatki owsiane
Orzechy włoskie
Rodzynki
Serek twarogowy homogenizowany waniliowy

II posiłek

Szynka wiejska/Jakis cyc
Chleb żytni razowy
Surówka z marchwi
Jabłko


III posiłek obiad

Makaron
Mięso (samodzielnie mielone
Sok pomarańczowy (soczek musi byc-popita :) )
Surówka z ogórków i pomidorów
Oliwa z oliwek
Jabłko

IV posiłek przed treningiem

Białko + carbo/ ew jakaś pomarańcz, banan

V posiłek bezpośrednio po treningu

Białko + carbo

VI posiłek

Ryż brązowy
Mintaj świeży
Oliwa z oliwek
Surówka warzywna

VII posiłek

Twaróg półtłusty (pół kostki)

Przy podobnych ilosci jak wczesniej
+ korekta =

B:198 T:129 W:396 Kcal:3510








Zmieniony przez - sleepy5 w dniu 2007-10-27 15:32:00
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 80 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5158
Witam
Diete mam już ułożoną sprawdzoną przez Was i stosuje ją chyba z przyzwoitym skutkiem, lecz jeszcze bym ją chciał udoskonalić
Oto moje parametry
18lat/184cm/66kg/ektomorfik/staż: od miesiąca jadę ACT/ cel masa/zapotrzebowanie około 2700Kcal/3 treningi w tygodniu

1śniadanie około godziny 6.15
250g mleka 150Kcal/8,25g B/12g W/8g T
100g Płatki owsiane górskie 366Kcal/12g B/70g W/7g T
40g rodzynek 110Kcal/1 B/26g W 0,2 T
50g Ser twarogowy półtłusty 65 Kcal/9,3 B/2,3 W/1,7 T
+Omega3

Kcal 780Kcal/30 B/110 W/27 T
____________________________

2 śniadanie w szkole rozbite na 2 części(długie przerwy)
100g Banan 100Kcal/22 W
225g chleb żytni razowy 525Kcal/12 B/102 W/4 T
30g orzechów 190Kcal/5 B/3,5 W/ 18 T
+chleb z ważywami i białym serem

Kcal 815Kcal/17 B/128 W/22 T
____________________________

Przed treningiem 15,30
100g ryż brązowy 360 Kcal/6,7g B/79g W/0,7g T
100g Piersi kurczaka bez skórki 100 Kcal/21,5 B/1,3 T
50g miodu 150 Kcal/40 W ?
+Vita-Min

Kcal 610Kcal/28,2 B/120 W/2 T
____________________________

Po treningu 18
100g ryż białym 340 Kcal/12,6 B/63 W/3,1 T
150g Piersi kurczaka bez skórki/150 Kcal/32 B/2 T
200g Jogurt naturalny/190 Kcal/9 B/14 W/9 T?
30g miodu 100 Kcal/24 W ?

Kcal 780/52 B/100 W/12 T
____________________________

Kolacja 21
10g Oliwy z oliwek(jedna łyżka) 88Kcal/10g T
30g słonecznika 168 Kcal/7,3 B/5,8 W/13,1 T
2x w tygodniu 100g tuńczyk 100 Kcal/21 B/
zamiennie:
3x w tygodnu 3jajka
2x w tygodniu swieża ryba
+warzywa
Kcal 325/28 B/6 W/23 T
___________________________

Przed snem
50g Ser twarogowy półtłusty 65 Kcal/9,3 B/2,3 W/1,7 T

65 Kcal/9,3 B/2,3 W/1,7
______________________
Łącznie kalorii 3375 bez tych produktów już tylko niecałe 3000...


B 164g 2,5g/na kg masy ciała wiem że trochę za dużo jeśli wywale jogurt będzie 2,4g/kg coś jeszcze usunąć czy może jednak zostawić jogurt?
W 460g 7g/na kg masy ciała to samo tyczy się miodu gdy go usunę to ilość ww spadnei do 6g/kg
T 88g 1,4g/na kg masy ciała

Tylko jeśli usunę te produkty to spadnie mi ilość Kcal... i za bardzoe nie wiem co robić

pozdrawiam

Zmieniony przez - Vila w dniu 2007-10-27 15:42:25

Zmieniony przez - Vila w dniu 2007-10-27 15:43:55
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 454
I posiłek

Mleko spożywcze 1,5 % tłuszczu
Płatki owsiane
Orzechy włoskie
Rodzynki
Serek twarogowy homogenizowany waniliowy

II posiłek

Szynka wiejska/Jakis cyc
Chleb żytni razowy
Surówka z marchwi
Jabłko


III posiłek obiad

Makaron
Mięso (samodzielnie mielone
Sok pomarańczowy (soczek musi byc-popita :) )
Surówka z ogórków i pomidorów
Oliwa z oliwek
Jabłko

IV posiłek przed treningiem

Białko + carbo/ ew jakaś pomarańcz, banan

V posiłek bezpośrednio po treningu

Białko
+ carbo

VI posiłek

Ryż brązowy
Mintaj świeży
Oliwa z oliwek
Surówka warzywna

VII posiłek

Twaróg półtłusty (pół kostki)

Przy podobnych ilosci jak wczesniej
+ korekta =


zapomnialem dodac jajecznice z 3 jaj i chleb razowy...to z tym bedzie okolo B:224 T:147 W:430 Kcal:4000kcal

czyli B:3.3g/kg T:2,2g/kg W:6.3g/kg tluszczy moglo by byc troche mniej :)

mam nadzieje ze masy nabiore(bo z tym bardzo ciezko u mnie-ekto) przy takiej diecie + mono lub matrix...

Zmieniony przez - sleepy5 w dniu 2007-10-27 15:47:10

Zmieniony przez - sleepy5 w dniu 2007-10-27 15:47:39
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 5239 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 75867
sleepy5 zmniejsz ilośc bialka

Vila

1śniadanie około godziny 6.15
250g mleka 150Kcal/8,25g B/12g W/8g T/ok
100g Płatki owsiane górskie 366Kcal/12g B/70g W/7g T/ok
40g rodzynek 110Kcal/1 B/26g W 0,2 T/orzechy włoskie,słonecznik
50g Ser twarogowy półtłusty 65 Kcal/9,3 B/2,3 W/1,7 T/ok
+Omega3

Kcal 780Kcal/30 B/110 W/27 T
____________________________

2 śniadanie w szkole rozbite na 2 części(długie przerwy)
100g Banan 100Kcal/22 W/warzywa
225g chleb żytni razowy 525Kcal/12 B/102 W/4 T/ok
30g orzechów 190Kcal/5 B/3,5 W/ 18 T/ok
+chleb z ważywami i białym serem
źrodlo bialka?
Kcal 815Kcal/17 B/128 W/22 T
____________________________

Przed treningiem 15,30
100g ryż brązowy 360 Kcal/6,7g B/79g W/0,7g T/ok
100g Piersi kurczaka bez skórki 100 Kcal/21,5 B/1,3 T/ok
50g miodu 150 Kcal/40 W/banan
+Vita-Min

Kcal 610Kcal/28,2 B/120 W/2 T
____________________________

Po treningu 18
100g ryż białym 340 Kcal/12,6 B/63 W/3,1 T
150g Piersi kurczaka bez skórki/150 Kcal/32 B/2 T
200g Jogurt naturalny/190 Kcal/9 B/14 W/9 T?
30g miodu 100 Kcal/24 W ?
Jogurt i miod zbedne
Kcal 780/52 B/100 W/12 T
____________________________

Kolacja 21
10g Oliwy z oliwek(jedna łyżka) 88Kcal/10g T/ok
30g słonecznika 168 Kcal/7,3 B/5,8 W/13,1 T/do sniadania
2x w tygodniu 100g tuńczyk 100 Kcal/21 B//ok
zamiennie:
3x w tygodnu 3jajka/ok
2x w tygodniu swieża ryba/ok
+warzywa
Kcal 325/28 B/6 W/23 T
___________________________

Przed snem
50g Ser twarogowy półtłusty 65 Kcal/9,3 B/2,3 W/1,7 T
Ok
65 Kcal/9,3 B/2,3 W/1,7
______________________
Łącznie kalorii 3375 bez tych produktów już tylko niecałe 3000...


B 164g 2,5g/na kg masy ciała wiem że trochę za dużo jeśli wywale jogurt będzie 2,4g/kg coś jeszcze usunąć czy może jednak zostawić jogurt?
W 460g 7g/na kg masy ciała to samo tyczy się miodu gdy go usunę to ilość ww spadnei do 6g/kg
T 88g 1,4g/na kg masy ciała

Zmniejsz ilośc bialka do około 2g na kilogram masy ciala, tłuszczy daj min 30% calkowitego zapotrzebowania, reszta wegle

Zmieniony przez - Mateo 1983 w dniu 2007-10-27 16:04:18

"Wszystkie rzeczy są trujące i nic nie jest bez trucizny,
Jedzenie i picie ponad miarę jest również trujące." - Paracelsus
http://www.sfd.pl/TŁUSZCZE-t369407.html
http://www.sfd.pl/JAJO-t429538.html

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 151 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4825
Czy w godzinach w których jem mogę dodawać jakis suplement białkowy ??
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak mozesz
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 80 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5158
Mateo 1983, tylko co wywalić żeby zmniejszyć ilość białka tzn. z którego posiłku i co wywalić?
W 2 śniadaniu konkretnego źródła białka brak, jedynie w chlebie będzie pewnie z 40g sera.

Tłuszczów mam około 30% tylko tego słonecznika raczej nie przesune na śniadanie bo ledwo się wyrabiam ze zjedzeniem tego co już mam na czas a wieczorem nie jestem specjalnie najedzony

pozdrawiam

Zmieniony przez - Vila w dniu 2007-10-27 17:02:51
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 33 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 832
Co Wy na moją dietę?

Wzrost - 185 cm
Waga - ok. 110 kg
Wiek - 16 lat

Posiłek 1 - 7:00 - 500g mleka + 250g płatków kukurydzianych
Posiłek 2 - 9:40 - kanapka (chleb pszenny+serek topiony edamski) + jabłko
Posiłek 3 - 12:20 - kanapka (chleb pszenny+serek topiony edamski) + jabłko
Posiłek 4 - 15:30 (przed treningowy) - 100g ryżu białego z cynamonem i łyżeczką cukru / 100g piersi z kurczaka
Posiłek 5 - 17:30 (po treningowy) - 2 banany
Posiłek 6 - 20:00 - 400g jaj kurzych
Posiłek 7 - 22:00 - 2 jogurty truskawkowe
Sen - 22:30

W międzyczasie woda (Żywiec z posmakiem), a wieczorem herbata.

Może być? Czy coś zmienić?

Do tego biorę po 2 kaps. dziennie HMB i Thermo Speed (rano 2 i po treningu 2)

Zmieniony przez - bejczys w dniu 2007-10-27 17:15:59
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 97
Witam! Dieta sprawdzana wczesniej tylko nieco poprawiona 15lat/59kg/182cm/ekto/teraz jade jeszcze na ACT/cel:masa/3 treningi w tyg
Zapotrzebowanie ok.2500-2700kcal; B 2,3g/kg, T 1,4g/kg, W 5g/kg (w dzien treningowy) a 4g/kg (bez)

W dzien treningowy (w dzien bez: podobnie ale mniej wegli)
B=Bialko T=Tluszcze W=Weglowodany

1.Sniadanie: ok. 6:40-8:00 Jajecznica z 2 jajek po 65g i 60g platkow owsianych lub pszennych z mlekiem i suszonymi owocami typu rodzynki
=B34, T21, W70

2.Drugie sniadanie(w szkole) ok. 10:00-11:30 100g chleba wiejskiego, 100g piersi z kurczaka bez skory, 20g orzechow wloskich/laskowych
=B29, T22, W60

3.(przed silownia jeszcze w szkole) ok. 13:30-15:00 Duzo suszonych owocow ew. jakies pieczywo, 100g piersi z kurczaka, 10g orzechow wloskich/laskowych
=B27, T16, W59

4.Obiad(po silowni, zaraz jak przyjde do domu) ok. 16:00-18:00 150g filetow z kurczaka (w zaleznosci co mama zrobi), 100g ziemniakow, pomidor, ogorek badz kolba kukurydzy, 50g kaszy manny
=B30, T15, W50

5.Kolacja(jakas godzine przed pojsciem spac) ok. 22:00 Serek wiejski
=B24, T10, W10

Lacznie =B145, T85, W315 tj. okolo 2700kcal
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
bejczys
Wzrost - 185 cm
Waga - ok. 110 kg
Wiek - 16 lat

Posiłek 1 - 7:00 - 500g mleka + 250g płatków kukurydzianych
kukurtydziane zastąp płatkami owsianymi
Posiłek 2 - 9:40 - kanapka (chleb pszenny+serek topiony edamski) + jabłko
Nie jedz chleba białego, wyłącznie ciemny, najlepiej pełnoziarnisty. Serek topiony edamski najlepiej zastąp jakimś mięsem? wysokiej klasy wędliną
Posiłek 3 - 12:20 - kanapka (chleb pszenny+serek topiony edamski) + jabłko
To samo co wyżej, jabłko sobie odpuść już tutaj
Posiłek 4 - 15:30 (przed treningowy) - 100g ryżu białego z cynamonem i łyżeczką cukru / 100g piersi z kurczaka
Daj ryż brązowy, cukier całkiem wyrzuć z diety. Pierś z kurczaka bez skóry, dołóż oliwę
Posiłek 5 - 17:30 (po treningowy) - 2 banany
Po treningu należy dostarczyć jak największej ilości kcal, do 30 minut po wysiłku zjedz posiłek/30 minut po odżywce
Posiłek 6 - 20:00 - 400g jaj kurzych
Daj tu zwykły posiłek, mniej tych jaj, troszkę tłuszczu i jakieś węgle
Posiłek 7 - 22:00 - 2 jogurty truskawkowe
Na noc je się tylko białko, wywal jogurty. Daj tu ser twarogowy półtłusty/jajka
Sen - 22:30

W międzyczasie woda (Żywiec z posmakiem), a wieczorem herbata.
Między posiłkami 20/45 przed/po i zwykłe, bezsmakowe. Herbaty nie słódź żadnym cukrem
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Temat zamknięty
Poprzedni temat

tluszczyk zostal :(

Następny temat

Dietka na mase do korekcji

electro
Polecane artykuły