SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tutaj poprawisz swoja DIETE

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 406670

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 537 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
Mam 19 lat , 180cm wzrostu i waze 70kg.
Chodze na profesjonalna silownie od 3 miesiecy , na Sucho ,planuje jeszcze pazdziernik na sucho , i od listopada suple , typu gainer , jakies bialeczko i carbo.

1 posilek -
szklanka platkow owsianych + okolo 200ml mleka ( pelen gleboki talerz)
chelebek razowy z maslem oraz olej z pestek Dyni.
Moim zdaniem chleb z masłem nie potrzebny.Niektórzy proponowali by mniej mleka...jeśli szklanka płatków to ok.100 g to ok...ja nawet wiecej bym dał.

2 posilek - Kasza gryczana lub ryz z warzywami i owocami jesli mam + posiekane 2 jajka , ale jedno zoltko do tego.
Wydaje mi się ok.Zależy jeszcze jakie ilości ,ale produkty ok.
3 posilke - Przed treningowy , prawie to samo co posilek drugi , lecz czasami z piersia kurczaka.
j.w tylko jak przed treningowy to nie dawaj warzyw.Same węgle + białko szybko wchłanialne
Po treningu - Twarog polowa kostki czyli okolo1 150g +ryz, kasza lub jak posilek 1 platki owsiane, +1 cale jajko
Twaróg - białko wolno wchłanialne ,a po treningu potrzeba szybko wchłanialnego.Zastąp to mięsem.Białko i węgle w proporcjach 1:2. Bierzes coś zaraz po treningu ??

5 posilek - tutAJ zazwyczaj olewam sprawe , i wcianm co ejst pod reka , czyli kanapki itp.
Błąd ! Tutaj poleciłbym posiłek czysto bialkowy - tyle ,że białko wolno wchłanialne (twaróg półtłusty) + oliwa
posilek przed snem - tutaj dokanczam twarog +2 jajka( jedno zoltko)
wydaj mi się ok.Sam twaróg (w odpowiedniej ilości)wystarczy
Dodam ze pije bardzo duzo wody kazdego dnia , okolo 3l , nie wiem czy to ma jakis wplyw no ale napisze:)
Bardzo dobrze.Osobiście polecam jeszcze zieloną herbatę


P.S baka - czego przepisałeś dokładnie mój pierwsyz post ??

Zmieniony przez - Armagedda w dniu 2007-09-23 21:05:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1421
Dzieki bardzo , jak wspomnailem wyzej , nic nie biore , ale za miesiac zamierzam.
po treningu odrazu pic gainerka + carbo.
I odzywke weglowodanowo-bialkowa wrzuce zamiast jakiegos posilku.
aha , a po treningu zamiast miesa , moze byc bialko z tunczyka w sosie wlasnym?, poniewaz nie zawsze mam czas i kaske na robienie mieska.

Zmieniony przez - Jankos19 w dniu 2007-09-23 21:18:20

Well , give me that...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 5239 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 75867
Gainery spozywaj w okolicach treningu, nie zastępuj nimi posilkow
Tak mięsko możesz zastapic tuńczykiem - nie za czesto (2-3 puszki tuny tygodniowo)

"Wszystkie rzeczy są trujące i nic nie jest bez trucizny,
Jedzenie i picie ponad miarę jest również trujące." - Paracelsus
http://www.sfd.pl/TŁUSZCZE-t369407.html
http://www.sfd.pl/JAJO-t429538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1421
a co myslisz o tym?
: Carbo 15min przed treningiem , i zaraz po treningu znowu carbo + odzywka weglowodanowo bialkowa

Lub , carbo w trakscie treningu

Well , give me that...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 5239 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 75867
Przeczytaj to i wyciągnij wnioski https://www.sfd.pl/WARTO_SPRÓBOWAĆ-t352941.html
Potem zadaj ewentualne pytania

"Wszystkie rzeczy są trujące i nic nie jest bez trucizny,
Jedzenie i picie ponad miarę jest również trujące." - Paracelsus
http://www.sfd.pl/TŁUSZCZE-t369407.html
http://www.sfd.pl/JAJO-t429538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 184
3226,5kcal - 3369,5kcal 3297,75
B: 177g - 180,8g 178,9 25%
T: 65,7g - 80,3g 73 10%
W: 469,8g - 473,7g 471,75 65%


Skalar:

Powiedz, jak wlicze te tłuszcze, których nie wliczyłem (masła, warzyw, oliwy z oliwek, ew. oleju ze smażenia) to tego tłuszczu nie będzie za dużo?
I w ogóle powiedz czy ta dieta jest w miare dobrze zbilansowana (jestem ektomorfikiem).
Pytając się ostatnim razem o tłuszcz miałem na myśli ile gram oliwy z oliwek powinno się łykać na dobe (mniej więcej). Ponawiam pytanie.

Czy do ogólnej ilości białka na dobe wlicza sie białko z sera żółtego? Ja wliczałem z mleka, jajek, twarogu, gainera, mięsa i szynki. Do tłuszczy nie wliczałem natomiast tłuszczy z masła light, warzyw, i oliwy z oliwek, której raczej nie będe w ogóle używał (zastąpie ją 1 kapsółką tranu na dobe).
WLICZAJ WSZYSTKO, OLIWE UŻYWAJ RÓWNIEŻ< OLIWA TO INNY TŁUSZCZ NIŻ TRAN


A ja czytałem, że do ogólnej ilości białka liczonego na dobe nie wlicza się białka pochodzenia roślinnego bo jest zbyt słabo wchłanialne.. A oliwa czym sie różni od tranu? Jeszcze jedno.. dlaczego na noc nie je się węgli?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 184
I jeszcze jedno, w zasadzie dwa:

-Jakie mogą być konsekwencje za dużej ilości białka i WW w diecie?
-Znacie jakies stronki gdzie pisze które produkty zawierają WW proste a które złożone?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie ma określonej dawki jaką ma się spożywać w ciągu dnia.
Ilość oliwy dostosowujesz według proporcji nnkt do wnkt oraz tł. nasyconego
Jeśli doliczysz cały ten tłuszcz z oliwy, masła itd. nie będzie go za dużo moim zdaniem

Co do tych liczeń, jak mieszasz białka roslinne ze zwierzęcym to ja bym liczył, chociaż każdy napisze inaczej i każdy ma swoje zdanie więc rób jak chcesz. Po za tym białko z roślin gdzie w 100g masz kilka g białka to ja bym nie liczył Oliwa w znacznym stopniu to tłuszcze wnkt a tran omega3 - nnkt

Na noc nie je się węgli bo hamują hormon wzrostu, a organizm ich do niczego nie zużyje wiec odłożą się w tkance.

Za dużo ilości białka w diecie będą wynikiem przyśpieszenia metabolizmu i wzrost termogenezy, białko zacznie się samo trawić i z tego wyjdzie gorzej niż jakbyś miał te 2g.kg

Za duże ilości węgli, białko i tłuszcze masz dostarczać w porcjach tkaich by zaspokoiły zapotrzebowanie organizmu wtedy węgle są już zbędne, bądź uzupełniasz nimi dietę, nadmiar ich będzie się w tkance odkładał jeśli przekroczysz zapotrzebowanie + ale u nas ektomorfików takie odkładanie w tkance jest trudne

WW proste od złożonych: Im produkt bardziej przetworzony tym większe jego IG www.dobradieta.pl tam masz tabele IG ww proste to przeważnie fruktoza i glukoza

Jeśli czyjaś dieta nie została sprawdzona proszę o podanie strony na której się znajduje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 80 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5158
Pozwolę sobie podbić

góra-forte ale mi teraz namieszałeś wprowadziłem poprawki i teraz wygląda to tak:

1śniadanie około godziny 6.15
250g mleka 150Kcal/8,25g B/12g W/8g T
100g Płatki owsiane górskie 366Kcal/12g B/70g W/7g T
10g Oliwy z oliwek(jedna łyżka) 88Kcal/10g T
20g rodzynek 55Kcal/0,5g B/13g W 0,1 T
50g Ser twarogowy półtłusty 65 Kcal/9,3 B/2,3 W/1,7 T
przesunąłem ser z posiłku potreningowego
Kcal 725Kcal/30 B/97 W/27 T
____________________________

2 śniadanie
Chleb żytni razowy
100g Banan 100Kcal/22 W///Pisałeś o warzywach jakie najlepiej jeść
225g chleb razowy 525Kcal/12 B/102 W/4 T
30g orzechów 190Kcal/5 B/3,5 W/ 18 TIle mniej więcej warzy jadalna część 1 orzecha?

Kcal 815Kcal/17 B/128 W/22 T
____________________________

Przed treningiem 15,30
100g ryż brązowy 360 Kcal/6,7g B/79g W/0,7g T
100g Piersi kurczaka bez skórki 100 Kcal/21,5 B/1,3 T
Wywaliłem mleko i miód dlatego troche Kcal mi spadło

Kcal 460Kcal/28,2 B/80 W/2 T
____________________________

Po treningu 18
100g ryż białym 340 Kcal/12,6 B/63 W/3,1 T
150g Piersi kurczaka bez skórki/150 Kcal/32 B/2 T
200g Jogurt naturalny/190 Kcal/9 B/14 W/9 TMoże przesunąć do przedtreningowego
Twaróg przesunąłem miód wywaliłem, dodałem 50g piersi, tylko trochę mało ww teraz mam a gdzieś czytałem, że w posiłku po trengowym ww musi być 2x więcej niż białka, aha no i co jest dobrym źródłem wwzłożonych? może jednak ten miód bym tutaj zostawił?

Kcal 680/52 B/77 W/12 T
____________________________

Kolacja 21
10g Oliwy z oliwek(jedna łyżka) 88Kcal/10g T
30g słonecznika 168 Kcal/7,3 B/5,8 W/13,1 T
100g tuńczyk 100 Kcal/21 B//////Mintaj or Pangamoge dać jajka?

Kcal 325/28 B/6 W/23 T
___________________________

Przed snem
50g Ser twarogowy półtłusty 65 Kcal/9,3 B/2,3 W/1,7 T

65 Kcal/9,3 B/2,3 W/1,7
_____________________
Łącznie kalorii 3100 jak by sie zrobiło trochę więcej to by sięnic nie stało

B 164g 2,5g/na kg masy ciała No zrobiło się za dużo białka co wyrzucić
W 303g 4,7g/na kg masy ciałaZ koleji ww za mało może jednak ten miód
T 88g 1,4g/na kg masy ciałatutaj jest chyba ok?

ektomorfik 18lat 184cm 64kg staż brak

pozdrawiam


dieta bez poprawek na stronie 71 z sugestiami Skalara str. 72 z sugestami góra-forte
Przedewszytkim nie wiem co z tym miodem oraz z jakiego posiłku wywalić trochę białka a w którym dodać ww oraz co jest dobrym źródłem ww złożonych bo chyba tylko takie wcinać w okolicach treningu

Zmieniony przez - Vila w dniu 2007-09-24 16:02:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ww złożone jesz w każdym posiłku, ww proste ewentualnie w treningu potreningowym i na śniadanie w połązceniu z węglami złożonymi.
Czyli posiłki wszystkie: ww złożone
A śniadanie/po treningu: ww złożone / ww złożone + ww proste
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

tluszczyk zostal :(

Następny temat

Dietka na mase do korekcji

WHEY premium