SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tutaj poprawisz swoja DIETE

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 406832

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rodrigo88
Śniadanie - dużo tłuszcz. Daj więcej białek/węgli.
Do szkoły noś pojemniki na żywność a w nich jedzenie.
Płatki kukurydzanie wywal z diety. Ziemniaki dawaj tylko po treningu ze względu na IG wysokie. Przed treningiem węgle złożone o niskim IG jak na przykład ryż brązowy. Przed treningiem możesz dać nie wiele tłuszczy. Za miast mleka po treningu daj jakieś mięso - lepsze źródło białka. Kup tran.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bob1990
Przed treningiem dawaj węgle o niskim IG, czyli ryż biały wywal a daj brązowy. Mięso wołowe tylko chude. warzywa jedz w każdym posiłku z wyjątkiem okołotreningowych. Białka daj 1,8 - 2,0 grama.
Kuskus wywal i daj coś o niskim IG.
Kup tran do diety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Blacha
Białka zdecydowanie za dużo. 2g wystarczą w zupełności.
W 2 posiłku brak białka. Ser żółty dawaj tylko dla urozmaicenia.
Posiłek 3 to samo. Do szkoły/pracy bierz pojemniki na żywność bądź w ten chleb dawaj mięso.
Po treningu daj węgle o wysokim Ig - czyli ryż biały. Tłuszcze wywal, spowalniają wchłanianie.
Na noc nie je się węgli. Wywal ten chleb. kup tran do diety. Masz mało tłuszczy. Zmniejsz białka a daj więcej tłuszczy. Po za tym masz wysokie zapotrzebowanie kcal jak na taką wagę.
Kreatyny sobie odpuść w tej chwili.
Odżywki uzupełniają dietą tylko i wyłącznie.
Omega3/tranu tyle by dostarczyć 1-2g EPA+DHA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jarviz
70kg to nie wiele... Na początku daj deficyt 200kcal.
W 2 posiłku daj tłuszczy, tran może być.
Warzywa jedz w każdym posiłku z wyjątkiem przed/po treningu.
Posiłek po treningu oraz poranny mają być najbardziej kaloryczne i składać się głównie z ww i białka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 456
Witam proszę poprawic/ocenic moją dietke dzieki.
https://www.sfd.pl/Tak_jem_czy_dobrze_-t388895.html#post0 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Edytowałem swój post i wkleiłem swoje sugestie w temacie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 105 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1295
"Trening masowy ćwicz nawet rzeźbiąc się. Redukując dodajesz/zwiększasz intensywność Aerobów/HIIT."

Dlaczego takie rozwiązanie proponujesz ? Zmiana na trening na rzeżbę chyba pomoże mi szybciej spalic pozniej tluszczyk nie?

W dni treningowe:
W śniadaniu masz mało kalorii przy pierwszej opcji (tak mi się wydaje). Posiłek ten powinien być najbardziej obfity w ciągu dnia.
To co proponujesz dodać do śniadania? Owoc? Płatki z mlekiem ? Serek jakiś ?

Odżywka białkowa nie zastąpi Ci posiłku. Jeśli jest możliwość jedzenia zwykłego jedzenia, to postaraj się o nie.

Niby jest możliwość zamiany, ale napewno nie na pierś z kuraka bo ją jem i tak dwa razy dziennie;P. Tą odzywke zazwyczaj pije na uczelni, więc co proponujesz wstawic zamiast tego posiłku? Kanapka z chlebem razowym,szynka z indyka i pomidorem przejdzie? Napewno nie dostarczy mi tyle białka co ten posiłek...no i zwiększe ilość węgli w diecie przez ten chleb...

Chleb/ryż itd. Jedz razowe, jak najmniej przetworzone. Chyba że to po treningu. Chleb dawaj tylko wtedy gdy nie możesz zjeść zwykłego posiłku.
Warzywa dawaj wszędzie z wyjątkiem posiłka przed/po treningowego.
Ok, w takim razie uszczuplę znacznie porcję warzyw przed i po treningu.

Orzechów nie dawaj na noc: raz mają węgle, dwa są ciężkostrawne.
O3 w dni treningowe daj w jakie chcesz z wyjątkiem okołotreningowych - z wyjątkiem tych gdyż w tym okresie posłużą jako antyoksydanty a moim zdaniem warto się skupić na prozdrowotnych właściwościach tych kwasów, nie natomiast jako sposób na zwalczanie reaktywnych form tlenu.

Ok.Dam O3 w każdy dzień do dwóch pierwszych posiłków.Orzechy zaś będę w takim razie przegryzał tylko w ciągu dnia.

Dzięki za porady !

"Niemożliwe jest chwilowe,niemożliwe to potencjał możliwości..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 361 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15118
cwiczy sie masowo nawet na rzezbie daltego zeby ochronic miesnie przed spalaniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie wiem jak jest podział składników odżywczych w śniadaniu więc Ci nie powiem, co masz dodać.
Orzechów nie przegryzaj w ciągu dnia tylko jedz w posiłkach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1924
Mam 15 lat i jestem chudy... bardzo chudy... bardzo, bardzo chudy xD. Moja dieta prezentuje się następująco [na masę] :

Śniadanie:
Płatki owsiane 70g
Mleko 3,2% 250g
Orzechy włoskie 30g

2 Śniadanie :
Chleb żytni razowy [2 kromki]
+ z 2-3 plasterki szynki i sera żółtego

Obiad :
Ryż biały [100g]
Mięso z piersi kurczaka [50g]
Oliwa z oliwek [15g]

Po treningu :
Banan [nie wiem dokładnie ile waży]
Ostrowia WPC 80 [30g]

Kolacja :
Chleb żytni razowy [2 kromki]
+ z 2-3 plasterki szynki i sera żółtego

Przed snem :
Chleb żytni razowy [2 kromki]
Twaróg [50g]
Oliwa z oliwek [15g]

Z góry dziękuje :)


ZREALIZOWANY % DZIENNEGO ZAPOTRZEBOWANIA [%] 109%[białko]105%[tłuszcze]101%[węgle]104%[kcal]

DOSTARCZONA ILOŚĆ NA KG MASY CIAŁA [g]
1,9[białko]2,1[tłuszcze]4,4[węgle]44,0[kcal]


Zmieniony przez - Filip3Q w dniu 2008-03-16 13:06:56
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

tluszczyk zostal :(

Następny temat

Dietka na mase do korekcji

WHEY premium