SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Tutaj poprawisz swoja DIETE

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 455370

Nowy temat Temat zamknięty
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1722
wiek 18
wzrost 178
waga 75
cel masa


I Śniadanie
Płatki owsiane 100
Mleko zaw. 2,o% tłuszczu 200
Jaja kurze całe 120
omega-3 2 tabletki


B:33,7
T:24
W:80
kcal:651


II Śniadanie
Makaron z pszenicy durum 100
Ser twarogowy półtłusty 30
Oliwa z oliwek 20
omega-3 2 tabletki
warzyFka

B:16,6
T:22,3
W:87
kcal:593

I Posiłek(SZKOŁA)
VITALMAX -Whey Pro Gainer2 60

B:16,3
T:0,5
W:36,6
kcal:214


II Posiłek(SZKOŁA)
Ryż brązowy 50
Oliwa z oliwek 20
Mięso z piersi kurczaka 50
warzyFka

B:15,5
T:21,2
W:49,5
kcal:427

Posiłek Przedtreningowy
Ryż brązowy 100
Mięso z piersi kurczaka 100

B:30,9
T:2,62
W:75
kcal:450

Posiłek potreningowy
Ryż biały 150
Mintaj świeży 125

B:30,8
T:1,8
W:118,3
kcal:612

Posiłek przed snem
Ser twarogowy półtłusty 50
Zincas Forte 1 tabletka
Filomag B6 4 tableteki

B:9,3
T:4,15
W:1,75
kcal:67


RAZEM
B:153/150
T:75/75
W:449/450
kcal:3010/3000
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 5239 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 75867
wiek 18
wzrost 178
waga 75
cel masa


I Śniadanie
Płatki owsiane 100
Mleko zaw. 2,o% tłuszczu 200
Jaja kurze całe 120
omega-3 2 tabletki
Ok

B:33,7
T:24
W:80
kcal:651


II Śniadanie
Makaron z pszenicy durum 100
Ser twarogowy półtłusty 30
Oliwa z oliwek 20
omega-3 2 tabletki
warzyFka
Ok choc dałbym więcj bialka
B:16,6
T:22,3
W:87
kcal:593

I Posiłek(SZKOŁA)
VITALMAX -Whey Pro Gainer2 60

B:16,3
T:0,5
W:36,6
kcal:214


II Posiłek(SZKOŁA)
Ryż brązowy 50/daj 100g
Oliwa z oliwek 20/ok
Mięso z piersi kurczaka 50/daj 100g
warzyFka/ok
Zwieksz gramaturę tego posilku i gainer zbedny
B:15,5
T:21,2
W:49,5
kcal:427

Posiłek Przedtreningowy
Ryż brązowy 100
Mięso z piersi kurczaka 100
Ok
B:30,9
T:2,62
W:75
kcal:450

Posiłek potreningowy
Ryż biały 150
Mintaj świeży 125
Ok
B:30,8
T:1,8
W:118,3
kcal:612

Posiłek przed snem
Ser twarogowy półtłusty 50
Zincas Forte 1 tabletka
Filomag B6 4 tableteki
Ok
B:9,3
T:4,15
W:1,75
kcal:67


RAZEM
B:153/150
T:75/75
W:449/450
kcal:3010/3000

Dietka bardzo fajna, dodałbym do niej jedynie orzechy włoskie/olej lnainy jako żrodła wilonioenasyconych kwasów tłuszczowych

"Wszystkie rzeczy są trujące i nic nie jest bez trucizny,
Jedzenie i picie ponad miarę jest również trujące." - Paracelsus
http://www.sfd.pl/TŁUSZCZE-t369407.html
http://www.sfd.pl/JAJO-t429538.html

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1722
jak w II sniadaniu dam wiecej bialka to mi braknie na posilek przed snem
II sniadanie jest okolo 11 a 2 posilek w szkole o 16 30 tak wiec musze cos wsadzic miedzy jeden a drugi wtedy w szkole jest krotka przewa(5 min) i musze cos na szybko zjesc dlatego dlaem gainera. Posilki w szkole sa w malych odstepach casu dlatego male porcje zarcia
Ewentualnie moge wywalic twarog przed snem bo posilek potreningowy wypada kolo 22:00 i zwiekszyc w ten sposob ilosc bialak w sniadaniu ?
a olej dodam do snidania
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 50
Witam. Nie zauwazylem tego tematu gdy zakladalem swoj. Sory :)

https://www.sfd.pl/Dieta_redukcyjna_do_oceny-t347605.html 
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 178 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2892
Prosze o pomoc

Dieta na mase:

Wiek - 19 lat
Wzrost - 181 cm
Waga - 82 kg
staz treningowy - 2 lata


zapotrzebowanie:
- 2860 kcal
- 164 B
- 107 T
- 312 W


I Posiłek - Śniadanie
godz. 7.00
Płatki owsiane 100g
Mleko UHT 1,5% 250g
Rodzynki suszone 20g
Oliwa z oliwek 10g
1 jajo


II Posiłek - Szkoła
godz. 10.00
Jogurt Naturalny 150g
orzechy wloskie 20g
pieczywo razowe
warzywa


III Posiłek - szkoła/dom
godz. 13.00
1lub2 bułki razowe z szynka/poledwica z sałata, papryką, żodkiewką
odzywka białkowa
ser poł-tłusty 100g


IV Posiłek - Przed treningiem
godz. 16.00
cycek kury 100g
ryz brazowy/bialy 100g


V Posiłek - Odrazu po treningu
carbo


VI Posiłek - 30 min po posiłku potreningowym
Tunczyk
ryz biały/brazowy 100g



VII posiłek - Kolacja
godz. 21.30
Serek wiejski
oliwa z oliwek

Poprawilem tak jak mi podpowiedziales a jesli chodzi o tluszcze jeszcze to mam tez omega 3 do dyspozycji :) Co moglbym jeszcze zmienic to jest moja 1 dieta wiec moze byc cos jeszcze nie tak ale wedlug programu to chyba dobrze... prosze o pomoc
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 5239 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 75867
Prosze o pomoc

Dieta na mase:

Wiek - 19 lat
Wzrost - 181 cm
Waga - 82 kg
staz treningowy - 2 lata


zapotrzebowanie:
- 2860 kcal
- 164 B
- 107 T
- 312 W


I Posiłek - Śniadanie
godz. 7.00
Płatki owsiane 100g
Mleko UHT 1,5% 250g
Rodzynki suszone 20g
Oliwa z oliwek 10g
1 jajo
OK

II Posiłek - Szkoła
godz. 10.00
Jogurt Naturalny 150g
orzechy wloskie 20g
pieczywo razowe
warzywa
Dorzuć odżywkę bialkowa do tego posilku

III Posiłek - szkoła/dom
godz. 13.00
1lub2 bułki razowe z szynka/poledwica z sałata, papryką, żodkiewką
odzywka białkowa
ser poł-tłusty 100g
Tutaj wrzuć tłuszcze z ostatniego posilku

IV Posiłek - Przed treningiem
godz. 16.00
cycek kury 100g
ryz brazowy/bialy 100g
Ok

V Posiłek - Odrazu po treningu
carbo


VI Posiłek - 30 min po posiłku potreningowym
Tunczyk
ryz biały/brazowy 100g
Ok


VII posiłek - Kolacja
godz. 21.30
Serek wiejski
oliwa z oliwek
Ok
Poprawilem tak jak mi podpowiedziales a jesli chodzi o tluszcze jeszcze to mam tez omega 3 do dyspozycji :) Co moglbym jeszcze zmienic to jest moja 1 dieta wiec moze byc cos jeszcze nie tak ale wedlug programu to chyba dobrze... prosze o pomoc

"Wszystkie rzeczy są trujące i nic nie jest bez trucizny,
Jedzenie i picie ponad miarę jest również trujące." - Paracelsus
http://www.sfd.pl/TŁUSZCZE-t369407.html
http://www.sfd.pl/JAJO-t429538.html

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1191 Napisanych postów 8529 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 108293
zagląda tu ktoś? ;d
zależy mi na poprawieniu poprawionej diety ;d jest na 33 stronie

pozdro
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52111 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Śniadanie 8:00-9:00
2 Tabletki Tranu po 350 mg
Chudy twaróg 50g Daj półtłusty
Orzechy włoskie 30g
Rodzynki 20g
Mleko 0,5% 300ml
Płatki owsiane 80g
Płatki są ohydne z samym mlekiem, pomieszam rodzynki, orzechy,mleko i płatki i spróbuje to w szamać.
Do płatek spokojnie możesz dać rodzynki etc.

II Śniadanie (to co zjem łącznie w szkole przez ok. 7-8h)
Chleb żytni razowy ok150g
Masło ok. 30g DAJ SPORO MNEIJSZA ILSOC.NP. DO 10GR - ok, wystarczy tyle żeby posmarować 150g chleba? Jak tyle czasu w szkole siedzisz to smaruj grubo

2 Jabłka STAWIAJ NA DUZA ILOSC WARZYW! - zamiast tego wziąć np. marchew, pomiora?
Nie zamiast tego, ale z tym

Szynka z indyka 100g lub 100g ser gouda lub inny żółty ser Z SZYBKI ZREZYGNUJ DAJ TU MIESO/RYBE! - dlaczego? Szynka ma sporo białka(17g/100g) i jest bardzo praktyczna do szkoły. Branie ryby/mięsa jest trochę kłopotliwe a nie chce mieć żadnego przypału ;d
Filet z kurczaka w kanapkę i bez przypału

Obiad 15:00
To co będzie na obiad(niestety nie mam na to wpływu)+ Białko ostrowi 30g/130g chudego
Twarogu
JEZELI MYSLISZ PWOANIE O TYM SPORCIE ZREZYDBUJ Z DOMOWYCH OBIADOW..!!!W TO MIEJSCE WSTW NP. MAKARON RAZOWY+TWAROG+WARZYWA+OLIWA

Chętnie bym zrezygnował ale nie wiem jeszcze jak będę wracał ze szkoły, możliwe że zaraz po obiedzie będę zasuwał na siłownie i nie będę miał czasu żeby sobie coś przyszykować. Aż taka mocna lipa domowy obiad+białko/twaróg ?
Zależy od tego co na obiad, ale po posiłku nie idź od razu na siłkę, odczekaj przynajmniej jakieś 2h

TRENING- jeszcze nie wiem o której godzinie, zależy jak będzie mi pasować ze szkołą, ale myślę że ok. 17

Posiłek po treningu
Kasza jęczmienna gotowana 100g
Pierś z kurczaka ok. 180g
Bez skóry

ok. 20:00 Kolacja
Białko 30g
Ryż biały gotowany 100g
Ryż paraboliczny to preparowany? Ryż brązowy i biały mają prawie identyczne wartości, brązowy ma ponoć więcej błonnika, dlatego więc brązowy?
Brązowy ma więcej witamin, minerałów etc. jest mniej przetworzony, ma mniejsze IG

Godzinę przed snem ok. 23:00
2 Tabletki tranu
Ser twarogowy chudy 100g
Półtłusty

Przyjąłem: białko 2g/kg masy ciała węgle 5,6, tłuszcze 1g
Zapotrzebowanie
Białko/tłuszcze/węgle/kcal
144/78/403/2837
Dostarczone
183/53/362/2576
Za mało tłuszczu, dokup oliwę z oliwek

Za dużo białka mi wyszło, gdzie je okroić?
Myślę że ser chudy możesz wywalić ze śniadania

i gdzie jeszcze dodać oliwę?
Oliwę możesz dać wszędzie z wyjątkiem przed/po treningu

Tran dałem wg zaleceń z opakowania
Tran ok
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1191 Napisanych postów 8529 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 108293
dzięki skalar, posłałbym soga ale abon się skończył ;d

muszę jakąś alternatywę znaleźć zamiast płatków na śniadanie, dzisiaj próbowałem zjeść płatki z mlekiem (300ml) + orzechy, rodzynki, nie da się tego zjeść
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52111 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Może z jogurtem/kefirem?
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Temat zamknięty
Poprzedni temat

tluszczyk zostal :(

Następny temat

Dietka na mase do korekcji

electro
Polecane artykuły