SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kerad37 krata do lata

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 493727

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728658
Ojan--bo takie podejście w niczym nie przeszkadza i można w każdej chwili ściągnąć koszulę bez uprzedniego oratorium,że jest się na masie,jest się zalanym,było się chorym,siłownie zamkneli itp - ale potem bedzie lepiej itp :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
masti - to jest fajne podejście jak się ma jako taką bazę, jak nie ma bazy to trzeba spinać poślady i lecieć grubo, bo inaczej nic z tego nie będzie, zdejmujesz koszulkę i psy na kości się zlatują
masa->redu to jedyne sensowne podejście
im lepsza baza tym później te cykle mogą być mniej hardcore'owe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Kabo, masz rację pod jednym wszakże warunkiem....że ktoś UPRAWIA KULTURYSTYKĘ, a nie trenuje, żeby dobrze wyglądać na golasa :P :) Bo w tym drugim przypadku, to na chłopski rozum tylko można sobie gospodarkę hormonalną rozregulować takim skakaniem +, -, 0 i apiat. Ale oczywiście mogę nie mieć racji :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30538 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130968
kabo9
masti - to jest fajne podejście jak się ma jako taką bazę, jak nie ma bazy to trzeba spinać poślady i lecieć grubo, bo inaczej nic z tego nie będzie, zdejmujesz koszulkę i psy na kości się zlatują
masa->redu to jedyne sensowne podejście
im lepsza baza tym później te cykle mogą być mniej hardcore'owe

Każdy ma bazę!
Mówimy o tłustej masie i jej mówimy nie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 276 Napisanych postów 4714 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 69516
Dyskusja nieziemska a żadnych sterydów nie biorę chociaż mój były trenejro mi polecał jakieś bromo-6.
Ja dwa dni potrenowałem i czuję się większy prawdopodobnie przez to, że czuję każdy mięsień.
Na początek wrzucam 3000kcal a od listopada podniosę na 3500kcal.Moje zero to 3200kcal. Węgle głównie z rana i okołotreningowo.W dni bez treningu więcej tłuszczu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30538 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130968
A jak wyglądały te 2 dni treningowe?

Te bromo to kojarzy mi się z kawą w wojsku (podobno dodawano tam brom na uspokojenie popędu).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728658
Kabo-nie bardzo się z tym zgadzam-kwestia amplitudy wagi i formy,sens tego (a właściwie jego brak) dla osób + 35 nie startujących w zawodach.
Do tego ta metoda najbardziej się sprawdza przy byciu na bombie (specyfika substancji dopingowych i cyklów)-wtedy masa idzie 5 x szybciej i podobnie szybko redukcja.
Trenując na czysto wyniki będą niespecjalne,przy krótkich okresach.

Lepiej wg mnie wyjść z tego wzoru z tematu :

https://www.sfd.pl/Jak_sprawdzić_swój_potencjał_mięśniowy_i_kolegów,czy_są_na_bombie__-t1123951.html


Napiszę jak Kolonko- napiszę jak jest :) :

Warto sobie zrobić tabelkę-policzyć,jak np u Kerada-dane z waga i procentem bf-określonym ze zdjęć lub z jakiś innych ustaleń-obliczyć wskażnik i wielkość samej masy mieśniowej,określić max poziom tej masy bez dopingu-z tego wyliczymy np 50 % możliwego zwiększenia- i wiemy o co walczymy.
Ja coś takiego Wam wyliczałem ale ,że tak powiem -na maksie-rzeczywistośc jest ,wiadomo trochę inna-nikt na maksa nie trenuje kilka lat bez przerwy,więc tych biologicznych maksów nie osiągnie.

Samo robienie masy-mija się z celem-bo 99% masy to tłuszcz i woda,które przy redukcji nikną ale powodują osłabienie organizmu ,mieśni a szczególnie serca-mieśnia pracującego wlaściwie non stop .

Dla serca takie redukcje to naprawdę nic dobrego na dłuższą metę-tu się liczy każdy gram mieśnia sercowego,bo za dużo ich nie ma(ok 250-300 gramów)

Jak mamy średnią masę mięsniową wyliczona z tych danych na przestrzeni lat ,plus te 50% szacunkowe możliwoście zwiększenia -do tego ustalamy dietę i tak lecimy 2-3 lata.

Jak komuś to za długo-się rozczaruje i
- albo zrezygnuje,
-albo wejdzie na bombe i też zrezygnuje-bo jego oczekiwania nadal będa za wysokie do rzeczywistości.
-albo będzie trenował i cieszył sięe małymi postępami,które po latach będą dużym sukcesem

Nastapi stopniowa przebudowa sylwetki-niepotrzebny tłuszcz zniknie -i bedzie wtedy forma(jak zaczną mówić,że jesteś na bombie-to znaczy ,że jest już dobrze :) )

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
może masz rację, więcej masz znajomych w "branży", więcej widziałeś przypadków a ja oceniam głównie po sobie
a może teraz się skuszę na lżejszą masę


Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2016-10-14 17:09:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728658
Kabo,Kerad i inni zainteresowani-warto trochę czasu poświęcić i policzyć sobie w jakiejś tabelce-wagę,wagę mięśni,naprzestrzeni 2-3 lat,wiadomo,że bf też będzie niezbędny.

Sami zobaczycie co wyjdzie.:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
czy ja wiem czy warto liczyć ? zapyerdalać trzeba po prostu i tyle, najlepiej ćwiczyć mądrze żeby nie było dłuższych przerw bo wtedy można liczyć na jakiś progres, ja widzę jaką mam stratę po 2 miesiącach,
a odnośnie tej masy to jeszcze jest aspekt psychologiczny, są zmiany to się jarasz że idzie masa i siła, nic się nie dzieje to motywacja spada, zależy kto jakie ma cele i jak do tego podchodzi

nie idzie to przerzucasz się na boks albo crossfit


Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2016-10-15 13:35:05
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BIAŁKO chyba przedawkowywałem???!!!

Następny temat

odchudzanie grubasa

WHEY premium